bugün

Geceleri hareket eden alet. Kesinlikle bıraktığın yerde durmuyorlar. Evet.
30 yıldır geliştirilmeyen teknolojik tek alet. Buraya dikkat.
10 bin liralık tv yapıyorsunuz ama kumandalı pil ne amk.
Şarzlı ve kırılmayan bişey yapsanıza.
Sürekli evin içinde gezen ve en akla gelmedik yerlerden çıkan alettir. Mutfak sıçanların içinden çıktı. Evdeki kimse kimn koyduğunu bilmiyor. ilginç kendi kendine geziyor.
çoğu kızılötesi teknolojisi ile çalışır.
televizyonu uzaktan kumanda eden pilli bir alettir.
bazı modelleri böyle naylon poşetle sarılıdır 30 yıllık olmasına rağmen
bazı modelleri ise ısırılmış kalem pillerle desteklidir.
ama en önemlisi (bkz: buraya dikkat) siz onu değil, o sizi kumanda eder.
Küçük ama işlevi büyük alet, kaybolunca değeri anlaşılıyor.
kumandanin uzerindeki "mute" tusuna basmayip sesi sonuna kadar kisan insanlara gicik oluyorum.
orada adam sana tus koymus, sen niye kendini kasip sesi tek tek kisiyorsun ya. allah seni bildigi gibi yapsin, sana artik bir sey demiyorum.
Vurunca çalışan aygıt.

- Muzaffeeerrr bunun pili mi bitti yaa?
- Yok hanım, koltuğun kenarına bir iki vur, çalışır.
Bamm. Bammm
- Ayy vallahiii çalıştı!
lisede müdür yardımcılarının, hocaların arama yaptığı sıra sınıf arkadaşımın çantasından çıkan alet. *
KAĞANLARIN HÜKÜMRAnlık alameti olarak gördüğü kurt başlı tuğ ne ise bu da evin erkeği için odur.
amına koduğum nesnesidir. iki bir kaybolmasıyla ünlüdür.
Evlerin iktidar çubuğudur. Kumanda en çok kimdeyse, söz söyleme ve karar mekanizması kişi de O' dur.Küçük vızıltılar ve başkaldırılar olsa da, O' nun seçtiği programlar izlenir çünkü karar mercii o insandır. Neyseki teknolojinin ucuzlamasıyla, her odada televizyon bulunması, bu sorunu hafifletmiş ve kumandanın karizmasını çizmiştir.
hiç bir zaman babamın yakınında olmayan alettir.
beni sık sık "kumandayı getir" sözleriyle karşı karşıya bırakan alettir aynı zamanda.
kanal değiştirme, ses yükseltme/alçaltma, açma/kapama gibi temel işlemleri televizyonun yanına kadar sokulup, üzerindeki tuşlara basmak maksadıyla yapmamıza gerek bırakmadığı gibi bu temel işlemlerle birlikte içerdiği ekstra işlevlerle daha kolay yapabilmemize ve bütün bunları oturduğumuz yerden yani "uzaktan" yapabilmemize olanak sağladığı için uzaktan kumanda olarak da nitelendirilir.
bazen bozulmasın diye naylonlara sarılır. o kadar yani.
türk erkeğinin iktidar sembolüdür.
her çocuğun kardeşinden sakladğı yegane alet edavat. bununla bakkala gitmişliğim var lan benim.
aranıp da bulunamayan çoğu zaman koltuk arasına sıkışmış binlerce dayak yemiş itilip kakılan iki üç defa pili bitmiş mi kontrolünden geçirilen gerekli ve bize kolaylık sağlayan bir alet.
an itibariyle kaybettiğimdir.

düzenleme: entry girerken 5 sn kuralına yakalanıp sol kolumu kıpırdattığımda altında olduğunu fark ettim. hazır bulmuşken:

tanım: şayet televizyonunuzun önünde gülsuyu, nemlendirici krem, makyaj temizleme jeli vb şeyler yoksa; televizyonun yanına gitmeden ona hükmetmeye yarar.
"evde, en çok kaybolan alet nedir?" sorusunun cevabıdır.
Pil takma yerinin kapağı, istisnasız her zaman kırık olan alet.
hayatımın aşk'ı.
Yılda bir kaç kez fırlatılmak suretiyle, yeniden alınan. En gerekli anda koltuğun altından çıkan, bazen banyoda unutulan, çip taktırmayı düşündüğüm alet.
kaybolduktan sonra her yeri aramanıza rağmen yine elinizde bulduğunuz alet. ya da sadece ben miyim böyle acaba.
bazı evlerde 3 tane olur bunlardan, anne eline birini geçiremezse, diğerini geçirip evin gariban çocuğuna fırlatsın diye. Çok afedersiniz ama bi televizyonun 3 kumandası varsa, ben o televizyondan kalkıp bi çay koymasını beklerim açıkçası.