bugün

telefonunuzun en olmadık zamanda çalması ve neticesinde ortamın değişmesidir.
sevgiliye güzel sözler söylerken, arkadaşlarınla çok hararetli bir tartışmadayken, toplantıda, hatta ve hatta cep telefonunda sevgili ile konuşurken diğer telefondan öbür hatunun araması.. vb durumlar olabilir. keyif kaçırıdır. yol boyunca çalmayan telefon tam polisin önünde geçerken çalar bakmanda gereklidir. ceza yememek içten bile değildir.
Sözlükte entry girerken calmasi. açarsaniz eger gireceginiz entry i unutursunuz.
(kahramanımız güzel bir manitayı yakın mesafeden kesmektedir .aklına her nerden geldi ise o anda telefonda birini arıyor gibi yapıp başlar döktürmeye)
-aloo kanka naber yaw. akşam nerde buluşuyoruz.ha orası kesmiyor artık yahu daha geçen gün reina da idik.abi bitti artık orası ya herkes de orda .hayır ya geçen benim arabaya vurdu zaten valeler orda servisten hala çıkmadı araba italyadan parça bekliyoruz. yok abi parası sorun değil hepsi hepsi onbeş bin yüro ama siparişle özel üretim olduğundan gelmedi parça henüz bende mahkum kaldım pederin mersoya benim tarzım değil abi sevemiyorum bir türlü. neyse boşver onu bunu suadiyedeki rezidans inşaatımız bitince ben zaten arabayı modelleyeceğim benim ferrarinin cabriosu var hen önümüz yaz zate..dirililili dirilili dirilili liiii(nokia tune) iç ses:vay amk. ulan ulan hayri ben senin..
telefonla konuşma numarası yaparken şüphesiz.
(bkz: mastürbasyon)

hele ki o anda anneniz, babanız ve saygı duyulması gereken vs. birisi arıyorsa.

-meraba oğlum ne yapıyorsun?

-iyi baba siz ne yapıyosunuz? (+^%+^%'+^')
camide namaz kıldığınız an. * *
okulda dersteyken,
banyodayken,
camideyken,
eller kirliyken,
tüm sülalenin bir odada toplanıp odadan çıkmanın imkansız olduğu zaman,
ve en önemlisi de telefonda konuşuyor numarası yaparken.
2 el doluyken toplu taşıma aracında çalmamalıdır. adama ızdırap olur yoksa.
ders vakti, özellikle lisansüstü olanında.
Sevişme anıdır. Tam sütyen kopçasını çıkaracakken çalar. Bir an durursunuz ve telefona cevap verirsiniz. Konuşma biter ve partnerinizin yanına dönersiniz tekrar. Sapıkça bir nefesle 'nerde kalmıştık ehehe' dersiniz. Ama partneriniz surat yapar, 'bir yerde kalmamıştık mahmut' der, döner götünü yatar. O telefon tüm geceyi mahveder.
proje müellifine çizdiğiniz proje hakkında bilgi veridiği anda çalan telefon sizi hem müellifin, hem müdürünüzün gözünde yerin dibine sokar.çalmayaydı iyiydi.
(bkz: namaz)
dolmuşa binip ellerim zaten doluyken dar kotun cebinden parayı çıkartıp uzatacağım andır. tam o sırada ararlar, ulan bir yerden mi tutunayım, parayı mı çıkartıp vereyim, telefonumu mu açayım diye düşünürken hep bir kararsızlık içinde kalınır. eğer açmazsanız sürekli çaldığından millet size tip tip bakacaktır. parayı geri bıraksan o kadar uğraşmışsındır zaten kuyruğuna gelmişsindir. iki ucu boklu değnek yani. ben genelde parayı uzatırım 2 dk çalsın amk ne olacak.
ortasında girilen dersin ortasından bir kaç dakika sonrasıdır.
kız istemeye gidildiğinde.
yemek yerken. sonra bütün o yeme keyfi kaçıyor.
sabahleyin erken saatte. bütün gününüzü sebepsizce mahvediyor.
telefonun bozuk, telefonun pilinin boş olduğu yada telefonun kapalı olduğu zamanlardır. normal şartlarda işte bu zamanlarda telefonun çalmaması gerekir aksi taktirde bir terslik var demektir derhal o mıntıkadan uzaklaşmak gerekir.
Eğer arayan kişi bir hatunsa sevgilinizin yanında olduğunuz andır.
kıl profesörün dersi.***
Her durum tamam ama telefonda konuşuyor numarası yaparken çalmaması gerekir. Şayet çalarsa, varın gerisini düşünmeyin.
sevişirken.

sevişirkenmiş! yok lan o an duyarsam şerefsizim. harp çıksa umrumda olmaz.
otobüste herkesle akraba olmuş durumda ayakta durmakta bile zorlanırken çalınca arayana küfrederim.
tam boşalacakken çalan telefon kadar hiçbir şey daha rahatsız etmez.
toplantıda sunum yaparken.