bugün

saçma sapan siyasi nedenlerle insan öldürmektir, gerçi insan öldürmek nedeni ne olursa olsun telafisi olmayan hatadır.
deger verdiğin bir dostu kaybetmek.
not:dostunu kaybetmek istemiyorsan, borç vermeyeceksin. sonra telafisi olmayan bir yola girebiliyorsun.
insanın çok sevdiği sevgilisinden bir anlık gaflet sonucu ayrılmasıdır.
açılım adı altında yapılan dalalet.
araba satarken fiyatı 34.500 çektiğin müşterinin 34.400 olsun 100 lira benzin at diyince hayır, olmaz demektir. arabayı 34.000'e zor sattım amk.
+ seni seviyorum.
- ...!?
+ seni seviyorum dedim.
- ee...ben de seni seviyorum.
telafisi mümkün olmayan hatalar yapmak, geri dönüşü olmayan bir yola sapmak gibidir. keşkelerle doludur, düşününce iç burkar.
(bkz: kul hakkına girmek)

hakkına girilen kul bulunup helallik alınmadığı sürece allah(cc.) tarafından affı yoktur.
yaşadığın sürece peşini bırakmayan her an hatırlanıp gözüne sokulan en büyük pişmanlık.
hayatını mahvetmiş bir patronum var. karısı ve çocuklarını silip, kadının biriyle beraber yaşamaya başlamış. çocuklarıyla bağını koparmamış olsa da çok uzak kalmış. aradan 9 yıl geçtikten sonra kadından ayrıldı. ama iflas etmiş durumda. türkiye ye giriş yapamıyor. çocuklarını gene göremiyor. ve benim bunları bildiğimden haberi yok. bu aralar durumunu az da olsa düzeltecek bir kaç iş aldı. bugün çalışırken yanıma geldi, aldığı işten bahsetti. sevindim bende haliyle. kurtuldunuz, dedim.

- paradan kurtulurum ama... o kadar büyük derdim var ki...

deyip sustu. bende önüme dönüp çalışmaya devam ettim. çok zor telafisi mümkün olmayan hataya katlanmak. hele ki bunun faturasını senden başka ödeyenler de varsa.
Yanlis kapidan giris yapmak.
Okun yaydan fIrlamasI.
haketmeyeni sevmek , saymak ona vakit harcamak.
(bkz: ölüm) *
(bkz: şirk koşmak)
bazen, "git" demektir.
çoğu zaman, kırılan potların telafisi olmaz. toparlamaya çalışırken daha çok dağıtırsın.
sıkça yediğim boktur. bu konuda üstüme yoktur.