bugün

en ilgisiz personeldir. ya kasada 5 kişi dururlar etrafla ilgilenmezler ya da kasada kimse yoktur. teknosada beklemeye mahkümsunuz.
"orda var ya abi" şeklinde hitap eden personel çeşididir.
bunun fiyatı ne kadar dediğim de orda yazıyor şeklinde cevap veren personeldir. ulan öküz benim okuma yazmam yok mu ilgilen demeye utanıyorum yardımcı olman için soru falan sorar hale geldim. dedirten ukala ve terbiyesiz personeldir.
mağaza içinde nereye saklandıklarını hep merak ettiğim personeldir.
montajladıkları bilgisayarların "anakartın markası ne? " sorusuna "core2 beyefendi" cevap verirler.
sorumlusu oldukları vitrinlerdeki ürünlerin dahi özelliklerini bilmeyen personeldir. sorunuza ya kaçamak cevap verirler, ya da daha önce duyduğunuz bir şeye karşı çıkarak "hayır, öyle bir özelliği yok" derler. yahu insan sorumlu olduğu ürünle ilgili hiç mi bir şey bilmez? insaf.
satış yaparken gayet nazik ve ilgili, ürünle ilgili sıkıntı yaşadığınızda ise vurdumduymaz ve ilgisiz olabilenleriyle karşılaştığım personeldir.
genelde bilgisiz, sorulan sorulara yeterli cevapları veremeyen personeldir.
ilgisizlik üzerine kurulmuş bir müşteri memnuniyeti anlayışları vardır.
her zaman kendi aralarında muhabbet etme ve müşterilerle ilgilenmeme yetisine sahip personeldir.
söylediklerine pek inanmamam sonrasında bildiklerimi teyit etmek için %100 bildiğim bazı sorulara saçma sapan cevaplar vermiş ve beni tebessüm ettirmiş personeldir.
teknosa akademi'de ''nasıl laklak yapılır?'', ''müşteriyle nasıl kafa bulunur?'' gibi eğitimler aldıklarını düşündüren personeldir.
en az teknosa'dan alışveriş yapanlar kadar cahildirler.
kendi aralarında bağırarak konuşmayı seven personel, mağaza sorumlusu dahil. örnek: beyoğlu subesi

tüm şikayetçi yazarlar adına, buradan sabancı holding yönetim kurulu başkanı na sesleniyorum;

güler hanım, lütfen şu teknosa personelini eğitin.
onlar personelse ben yıllarca hayvanlarla sevişmişim. * *
soru sorulduğunda gülümseyerek cevap verirler yanlız gülümsemeleri bilgisizliktendir. abi ben işe girdim bahaneleridir. "hepiniz mi işe yeni girdiniz?" tamam yeni girdinde bilgisayarla da yeni mi tanışıyorsun. diğer bir ayrıntı da hadi diyelim hiç birine ihtiyaç duymadan bir ürün seçtin kasadasın. kasada ya bir kişi ya iki kişi vardır ve kalabalıktır. reyon başındakiler muhabbettedirler o esnada. önemsiz bişeyse alınacak olanı anında oracıkta bırakma isteği gelir. bugüne kadar 2 parça ürün aldım, birini iade ettim zaten. herşeyden önce fiyatları pek cazip değil. zorunda kalmadıkça başka da bişey almayı düşünmüyorum.
elektro world, gold ve darty personeliyle aynı kazmalık potansiyeline sahip personeldir. lcd tv'nin başına 5 sap toplanıp maç muhabbeti çevirmek dışında bir şey yapmazlar.

aradığın zaman bir tane bulamazsın ortalıkta. başka zaman da peşinde kuyruk gibi dolanıp ajancılık oynarlar. sanki gaspçıyız mına koyayım.

nerede teknoloji özürlü taş hatun müşteri var, saatlerce onlarla ilgilenirler. tesadüfen bir tanesini yakalayıp aradığınız ürünle ilgili bir şey sorduğunuzda verecekleri cevap ayrı bir inceleme konusudur zaten.
kız ve erkek çalışanlarının ayırt edilmesi zor kurum çalışanlarıdır.
turuncu turuncu parlayan, güleryüzlülüklerini takdir ettiğim personeldir.
satmaya çalıştıkları ürünler hakkında neredeyse hiç bilgisi olmayan personeldir. bir tanesi stereo bluetooth kulaklık sorunca cevap olarak "stereo marka yok ama samsung var ondan daha kaliteli" diyerek mono bir bluetooth kulaklık göstermiş, bir diğeri de ağ bağlantısı olan yazıcı sorulunca modem getirmiştir.