bugün

günümüz dünyasında pek sık rastlanmayan, teknolojiyle arası pek iyi olmayan erkektir.

dünya üzerinde bilgisayara format atmasını bilen kızlar varken, böyle adamlar kendilerini daha kötü hisseder.
burda mesela kadın erkek ayrımı yapmak değil, hani güya erkekler teknolojiyle daha ilgilidir ya, bilgisayardan anlamayan bir kadın yadırganmazken, aynı şekilde bir erkek, herkesçe ayıplanır olmuştur.

olum ben var ya.. çok kötü hissediyorum lan kendimi, hele bir de ingilizce sıfır ya, işte o zaman tükeniyorum reyiz.
bilgisayardan tek anladığım, sözlük, feysbuk ve msn'den ibaret.

geçenlerde bilgisayarıma pes yükleyip rahatça oynayabilmek için, bir hevesle bilgisayarcıya gidip, ram almak istedim;

-selam
-a.s buyrun
-abi ben pes yükleyecem de, şimdi bu kaldırmaz dedi arkadaşlar, bunun remini arttırman lazım dediler
-hmm olur hallederiz, rami kaç şu an?
- (abi bunu niye sordun ki şimdi ya) valla bilmiyorum ki, kaç olması lazım?
-hocam bilgisayarının ram'ini bilmiyor musun?
- (illa sööleticen dimi ipne) abi valla ben pek anlamam ya, xp bu... 12.5 falandır heralde... (amk)
-hahahaha, anladım hocam anladım, sen otur şöyle, hallederiz
-(göt) tamam, sağ ol.

neyse, azcık ram yüklettim (bak hala bilmiyorum ne kadar yüklendi, ram nedir, sanat için midir, toplum için mi...)
sonra koştur koştur eve geldim, ne zamandır bekleyen bir pes 2010 cd'si vardı, hemen taktım bunu, nekst, nekst, nekst.. derken ingilizce bir soru çıktı hacu, lan ne yapsam ne yapsam, yes'i tıkladım, bir şeyler oldu, sonra bir hata uyarısı çıktı, 'bilmem ne dosyasında hata oluştu, lütfen siktir olun gidin, bilgisayardan anlayan bir adam gelsin' orda bıraktım amk.

çok kötü hissediyorum olum kendimi, şimdi pes 2011 çıkmış, nasıl yükleyecem lan? =(
mecbur kalmadıkça bu konulardan kaçacak erkektir.

uydu cihazı alınacaktır, dükkana girilir. her teknoloji özürlü insan gibi en ucuzundan alınır, "nasılsa anlamıyorum, o yüzden çok özellikli olmasına gerek yok" düşüncesiyle. Bir de kablo alınır anten girişiyle televizyon arasını birleştirmek maksadıyla. ve kasada can alıcı soru gelir:

-scart kablo var mı?

-...

-scart kablo var mıydı?

-... ("nası? anlamadım" bakışıyla)

-Scart scart, hani böyle taraklı gibi.

-(eldeki 6 metrelik kablo gösterilerek) e o bu değil mi işte?

-o cihazla duvar arası için, cihazla tv arası için de scart gerekir.

-ha... doğru ya evet, tabi tabi... bende, ıııı yoktu galiba, alayım evet ondan da.

ulan daha scart kabloyu bilmiyosun, senin * neyine * uydu?