bugün

yerli bir sigara markasidir,icilmeyesidir.
türkiyenin teknolojisinin 5 sene geriden geldiğinin göstergesidir.

sene 2010: (bkz: tekel 2005) *
ilk çıktığında her sene isim yenileyerek devam edeceğini sandığım, arasıra imkansızlıklardan dolayı tatmak zorunda kaldığım ot markası. insanı birkaç sigaradan sonra dişini fırçalamaya mecbur etmesi de cabasıdır.
uzun olanı hem kalite hem fiat acısından tercih edilesidir. yabancı sigaralardaki yapaylıktan da uzaktır.
fiyatına göre oldukça kaliteli sigaradır. filtresi diğer sigaralara göre daha değişiktir çünkü sigaranın dumanını içinize çok rahat çekebilirsiniz.
gayet serttir ancak diğer sert sigaralar kadar kötü kokmaz. ekonomiktir, ayrıca türk markası olması bakımından da insanın içinin rahat etmesini sağlamaktadır.
(bkz: tekel 2000)
kısa olanının çok kötü kokular bıraktığı yerli üretim sigara markası.
Kısa kapaklı olanının 3,00 YTL'den satıldığı,

Zifir : 10 mg
Nikotik : 1 mg
K.Monoksit: 10 mg

Uzun Soft olanının 3,10 YTL'den satıldığı,

Zifir : 10 mg
Nikotin : 1 mg
K.Monoksit: 10 mg

Değerlerinde olan, Tekel'in sigara satışının neredeyse &60'lık pazar payını tek başına götüren markadır.

Bu iki marka nedeniyle özelleştirme de rakiplerin kıyasıya mücadele etmesine neden olacaktır.
kısa olanı icilebilir normlardadır lakin ickiyle tavsiye edilmez bayıltır adamı..
tiryaki sigarası diye de tanınır kendisi. son üç senedir kalitesi düşmüştür.
Kullanıcı adımın ilham kaynağıdır kendisi. Tatlandırıcı, sos vb. bulundurmaz. Tadı bundan dolayı çok sevilmez ama sevdin mi de bırakamazsın. Ayrıca fiyatı da en son 3.5 TL idi. Bana oha dedirtmeyi başarmıştır.
acımtırak sigaralardandır.
10 yıldır benimle canım benim..
fazlasıyla öksürten ve boğaz tahrişine sebep olan sigara.
Sigara dediğin budur..

Ha şimdi bazı apartman çocukları diyecek ki 'çok ağır öyle sigara mı olur'.

Lan olum sigara dediğin şey zaten bi kere ağır olur, ikincisi boğazdan geçmeyecek bişey olurki; canını yaksın da derdini alsın.
*
her sigara gibi kişiye ve zevke göre beğeni durumu değişen, iç iç bitmeyen bereketli bir sigara markasıdır.
has sigaradır. bir çok pm, jti, bat (sadece bat*) sigarasına 5 basar.
ucuz sigaralar arasında fiyat/performans oranı en yüksek olanı (soft olanı).
Çayla beraber içilirse 30 dakikalık mide bulantısı vebaş ağrısına neden olabilir.Oldukça ağırdır.

Küçükken Bababın paketinden 2-3 tane alıp dolaba zulaladığım evde kimse yokken mutfak camını açıp tüttürdüğüm yoldaşımdır...Yanımda mutlaka parfüm bulunurdu.
11.12.2010 satış fiyatı 4.5 tl. dır. çıktığı günden bu güne, ağır kotik kokusunu muhafaza etmektedir.
kamyoncu sigarasıdır.
edirne den kamyona binip kars a giden kamyoncu adam anca bitirir bir tanesini.
bugün fizik labotarvuraına indiğimde hocamla final sonuçlarını değerlendirirken aradan çıkarıp yaktığı sigara!

öyle bir çekti ki içine sadece sınav döneminde sigara içtiğim halde benim bile canım çekti. yanından çıktıktan sonra gittim bir paket aldım. fiyat performans olarak üzerine tanımam!

düzenleme:
an itibariyle tarih 23.07.2012. başlayış o başlayış...
maddi durumum el verdiğince, marlboro, winston içicisi olarak, bugün parasız kalmamla birlikte 5 tl gibi bir fiyata aldığım ve içerken tütününü hisettiğim muhteşemem sigara, elveda marlboro hoş geldin 2001.
kısa kutu candır.

edit: kırmızı olanı.