bugün

uzak durulması gereken kız tipidir. evlenip de ne olacaksa?
akıllı kızlardır devir ekonomi devri.
kendilerini pazarlamak için "beni ne doktorlar ne mühendisler istedi de gitmedim" cümlesini kullanan turşulardır.
beyler dikkat edin, tuzağa düşmeyin.

t: tuzaktır.
"evlenmeye nasıl ikna ederim" sorusu etrafında hayat döndüren illet olduğum tiplerdir.
hayattan soğutur. mesleğimden dolayı da beni ellerinden kaçırmamak için bu yola sık başvururlar. önce bir sevişelim tadına bakayım, sen de benim tadıma bak, ne acelen var.
Belli bir yaşa gelmiş artık kucağına çocuk alıp, kocasına çorba pişirmek istiyordur belki. Biz erkekler evlenip yuva kurmak isteyen bu kızların değerini bilmiyoruz. gelin kızlar 4 hakkımı da kullanıcam sizin için.*
(bkz: not me)
Allahtan böyle kızlar da var. Yoksa piyasa evlenmek istemeyen genç kız ve erkeklerden geçilmiyor olurdu. Her ne kadar gıcık olsanız bile fıtratının gereğince hareket eden kızlardır. Geneli itibariyle seçici olan türk insanı bu konuda oldukça zorlanıyor. Çünkü kafasını karıştıran dış etkenlerden çok etkileniyor. Halbuki Yaş ilerledikçe seçim yapmak zorlaşır. Herşey zamanında güzel. 20 li yaşlar bir kız için ideal. 30 dan Sonra gözü açılır ve ilk önüne gelenle evlendiremezsiniz. Herkesin istendiği yaş dilimi gençlik yıllarıdır. ilerleyen yaşlarda talipler azalır. Aradığını bulmak için beklemek zorunda kalır. Bu sefer farklı sorunlar yaşanır. içinde yaşadığımız toplumun şartları sizi istemediğiniz yöne sürüklemeden önce elinizi çabuk tutun. Oyalanmayın. Fırsatları değerlendirin. Beğendiğiniz kişi ile Ana yollarda uyuştuysanız detaylarda boğulmayın. Biran evvel yuvanızı kurun. Mutlu olmak istiyorsanız ailenizin istemediği insanlarda diretmeyin ve size dayatılan aşırı maddi külfetleri eşinize yansıtmayın. Makul ve orta seviyede hareket edin. Zira işlerin hayırlısı vasat (orta) olanıdır. Zenginlik ve fiziki güzellik aldatıcı ve geçicidir.
Üretkenlik değerinin sıfıra yakın olduğunun farkında olan aptal dişi sürüsünün beyinsiz bir ferdidir.
(bkz: evrim)
Evlenmenin, yuva kurup cocuk sahibi olmanın neresi kotu. Tabiki hem çalışıp hem yuva kurmak daha güzelidir. Ama belki çalışmak istemiyordur. Zaten kadin ev geçindirmekle yükümlü değil. Yapmayın feminist olacağım derken hem dışarının hem evin yükünü sırtınıza almayın. Cocuk da olunca kafayı yersiniz. Yorucu ve yıpratıcı erkek egemen işler zaten kadını inanılmaz yoruyor. Birini seven ,saygılı eşler olup topluma güzel bireyler katabilirsiniz.
Paraniz olsa bile bu ulkede hala kadinin kocasi ,adamin isi soruluyor. baba parasi yiyen zenginler bile uyduruk bir yerden isletme diplomasi alip soranlara c.e.o yum diyor.

yani mevzu toplumsal roller ve kliseler.
evde kalan kızlardır. koca bulanlar iplemeyen rahat kızlardır.
Gelin evi izlemeleri muhtemeldir. Bir de yemek tarifi vermeye meyilli olabilirler.
Not: kesin ifadeler kullanmaktan kaciniyorum ki bir de bunların gunahina girmeyim diye.
evlenmek güzeldir.
başıboşş takılmayın.
Düşüncesi Olmayan Para Düşkünü Ya Da Düşüncesizlikten Bu Düşünceye Varan Kişilerin Oluşturduğu Bir Düşünce Ve Çok Saçma .
Yaşı 25ten az değildir.
Olamaz.
Olması teklif dahi edilemez.
Şuan bile çoğu üniversiteli kız evli.
Üniversiteyi bile bitirmeden evlenip ilerde okulunu birakirsa senin için okulumu bıraktım bakacaksin bana diyip kocasının başına kalkacak tiplerdir.
Bence iyi yapıyor olabilirler, önünde sonunda bu kızların bir çoğu evlenecek. En azından erkenden evlensinler de hayatta bir çok saçma sapan kişi ve işle uğraşmak zorunda kalmasınlar. Vakit geçtikçe ve hayatınıza girip çıkan kişi sayısı arttıkça doğru kişiyi bulma ihtimaliniz azalır. Yani ben böyle düşünüyorum.
Tek derdi buysa a.q ben o tip kızların.

Evlenmekten daha mühim şeyler var şu hayatta, nedir?

Kendini aşmak. Kendini bu bakımdan gerçekleştirebilmiş olmak.
Bu olmuşsa evlenmemişsin, çok da mühim değil. Evlenmişsin, o zaman iyi.

Ama hepsinin derdi herkes gibi olmak olduğu üçün bu deneyimden eksik kalmak istemezler. Kendi değerini kendiyle değil başka şeylerle yaratır bu tip cahiller.

illa o kendiliğinden oluştuğu, geliştiği sanılan sözde aile saadeti, adına 'yuva' denen şeyle var edecekler kendilerini.

işte kadınlar böyle eksik insanlardır. Öncü meselelerin ne olduğunu daha bilmeden, sorgulamadan ver onlara evlilik ver kucaklarına bir bebek, oh hayat şimdi güzel işte onlar adına.

Oysa akıl ve birikim lazımdır her insana. Kahrolsun sıradanlık.
Kahrolsun böylesi değeri bakımından az değerli hedeflerin büyütülmüşlüğü.
Öncelikle Bir şeyi veya olguyu yererken diğer yandan neyi yücelttiğinin farkında olmalı insanlar. Çünkü her türlü fikir ve düşünce dikotomik ve tam zıttıyla değerlendirilmelidir.

işin dini, etik ve ahlaki kısmını tamamen bir yana bırakmış olsak dahi, Şimdi "evlenmek istemeyen bu erkeklerin" sürekli ve üstelik birden fazla kadınla, güvensiz seks istemeleri normalde, kadınların tek bir erkekle güvenli seks istemeleri midir anormal olan? Veya Kadının bu kaçınılmaz dürtüsünü erkeklerdeki gibi bencilce ve ilkelce sergilemek yerine, daha toplumsal ve yaşanılabilir bir tutum ve davranışla ortaya koyması mıdır?

Kadınlar güzel olacak, ekonomik bağımsızlığı olacak, entelektüel olacak, evinde mükemmel anne, işinde "erkek işi yaparken ve erkeklere yardımcı olurken yetenekleri ve zekasıyla, mümkün olduğunca dikkat çekmeden, aman sakın erkeklere herhangi bir rahatsızlık vermeden" çalışacak... işin tuhafı çalışmayan kadınları istemeyen bu erkeklerin birçoğunun iş yerlerindeki kadınlardan da şikayetçi olmaları. tüm bu hastalıklı sistemde kendi kuyruğunu ısıran yılan misali, oidipus kompleksli erkek zihni için daha ne yapmalı acaba kadınlar?

Ayrıca bu durumun biyolojik ve evrimsel boyutları da göz önünde bulundurulduğunda kadının, bu konudaki tutumu erkeklere göre en azından çok daha net ve dürüsttür.
Yalnızlık allah'a mahsus. Herkes karşı cinsten biri ile olmak ve allah vergisi bir durum olan cinselliği yaşamak ister.

aseksüel ve homoseksüel olanları genelden ayrı oldukları için pi sayısını 3 alıyorum hesap kolaylığı olsun.

Bizim sorunumuz kadını doğumundan itibaren sadece anne ve erkeğin eşi rolüne hazırlamak. Özellikle muhafazakar kesimde bu böyle.

Seçme imkanı olanlar da bunu secmeyebilir onları suçlamam.

Çalışma hayatı zor. Kadınlar için daha da zor. Geçim derdi olmadan altında araç varsa çocuğu arka koltuğa oturtup o kafe senin bu mekan benim gezip story paylaşmanın kime zararı var.

Rahatsız olacaksanız evlenmeyin.
Evlenmek istersin koca meraklısı olursun, istemezsin kesin bir sorunu var derler. Buradan bu kafadakilere bir sorum olacak: What the fuck is going on here?
80 yaşında 3 kuruşluk emekli maaşı, bide evi olup da; (tek derdi) 13 yaşında kız çocuğuyla imam nikahı yapmak olan sübyancı erkeklerden iyi olan kızlardır..