bugün

yedi yıl hapis cezası almışken bu gün itibari ile serbest bırakılan taş atan batmanlı kız çocuğudur.
avukat olacakmış.kimin avukatı ama??
bu kızın hikayesini bilmiyorum ama bugün hapisten çıkarıldıktan sonra davul-zurnayla karşılanıp kurbanlar kesilmesi hoşuma gitmedi pek. zaten militan olma potansiyelindeki çocuklar bu tür karşılamalarla yaptıkları şeyin (düzene karşı gelme, taş atma...) çok güzel bişey olduğunu zannedip daha da kendini bileyleyip militanlık özellikleri artar gibime geliyor.
ailesinin ve kendisinin pkk sempitizanı olduğu çok açık belli olan şovmen kız.
biraz büyüsün ak-47 mermisi atmaya başlayacaktır.
sadece çocuktur.
bu taş atan çocukların da hepsi maşaallah eşek kadar.
içinde bulunduğu şartlardan, etkiden- tepkiden bağımsız düşünülemeyecek çocuktur. ötekileştirmeyi hak etmeyen bir çocuktur bu haliyle. içinde bulunulan şartları kendisi yaratmadığı için, faturayı o ve onun gibilere kesmek bir nevi mantıksızlık örneği olur. faturayı terör sorununu barışçıl zeminde çözemeyen devlete, iktidara ve muhalefete keserim ben ısrarla. kesmekte de kendimce haklıyım.
taş atan çocuk berivan gibilerinin ruh hali öncelikle devlet tarafından tetikleniyor çünkü. olgunun başını görmeden sonunu kestirmeye çalışmak abesle iştigal olur. ve kendi içinde tutarlı olmaz.
suçlu mu arıyorsunuz? berivan'ı suçlamak kolay! birçok suçlu içinde en az suç ona ait olduğu halde. devlete bakalım, terörden nemalananlara bakalım. kendimize bakalım. aynaya bakalım. çokta masum değiliz.
evinde birkaç gün dinlendikten sonra muhtemelen davul-zurna eşliğinde kurbanlar kesilerek dağa gidecektir.
(bkz: taş atanlara kaya girsin)
kişinin karakterinin oluşmasında etkin rol oynayan şeyler çevre ve ailesidir. bacak kadar çocuklara anne babaları taş verir attırırsa bu çocuğun değil çevresinin ve ailesinin suçudur.
13-15 yaşındaki çocuklara terörist muamelesi yapmakta aile-çevre vb etkilerden doğar.
Peki bu çocuklar onları eleştiren arkadaşların yaşadıkları yerlerde yaşasa aynı imkanlara sahip olsalar gene o taşı atarlarmıydı ? atabilirlerdi ama çok düşük bi ihtimal.
tabii bunu bu denyo arkadaşlara soracak olursak fakir edebiyatı yapacaklardır.
neyse dediğim gibi işte. çocuktur,cahildir.
hapis cezasına çarptırılmaları yerine ailelerinden,çevrelerinden uzaklaştırılıp okula gönderilmeleri , eğitim almaları , topluma faydalı birer birey ve ülkelerine faydalı birer vatandaş olarak yetiştirilmeleri gerekir bu çocukların.
12-13 yaşında hapse atılıp işkence görmeleri dayak yemeleri değil.
(bkz: dostum çocuk demişin ama bu bildiğin pkk lı çıktı)
(bkz: anlatamamak)
(bkz: anlayamamak)
(bkz: kafası basmamak)
(bkz: liseli olmak)
(bkz: liseli tadında bkz vermek)
film ismi gibi olmuş.

üçlemenin devam filmleri için:
(bkz: molotoflu bir genç rojda)
(bkz: gaz sıktı taş attım)
(bkz: sibel can)
(bkz: böyle başa böyle tarak)
Taş attığı için hapisaneye atılan kız cocugu.Fakat yeni yasa çıktıktan sonra tahliye edilen bir kız çocuğu.
ne kadar acıklı bir durum ama!
anaları ana, babaları da baba olsun; tutsun çocuklarını evinde. tabi amaç başka. hükümet de nasıl görmek istiyorsa öyle görüp, kafasına göre yasa çıkarıyor! delirtiyorlar adamı ya!
taş attığı için terörist damgası yerken aynısını dtp konvoyuna yapan tırnağı ojeli izmirli kızın vatansever ilan edildiği bir ülkede yaşayan zavallı çocuktur...
(bkz: taş atan çocuk ajdar)