bugün

Hiç ama hiç sevmediğim bir şey olmasına rağmen biraz emek verdim pişirdim kendisini. Sağlık problemleri dolayısıyla akşamları sebze yemeği veya yoğurtlu meze benzeri şeyler yemem gerekiyor.

Ama midem şu an fasulyeyi geri çıkarmaya çalışıyor. Öğğk....
kafayı güzel yapan sebze.
allah günah yazsa bile yemeyeceğim yemektir.

yemek sınıfında bile değildir. kabuklarını yemek nedir. bezelyeyi kabuğuyla yemekle aynıdır. nohudu kabuğuyla yemekle aynıdır. kabuksuz hali olan kuru fasulye tercihimdir. neymiş tazeymiş ya hadi abi. yumuşak olan her şey yenir bu mantıkla. yemeğin çıkış noktası yıllar önce kurnaz bir esnafın ''lan bunu kabuğuyla daha ağır böyle satalım'' demesiyle olduğuna eminim ama kanıtlayamam. sizlere afiyet olsun sayın yazarlar. aynen yumurta falan kırmaca var tadını değiştirebildiğiniz kadar değiştirin. zira anca öyle bir şeye benzeyebilir
Soğan, domates ve fasulyenin kavurmadan tepeleme usulü ile kendi suyunda pişmesinin akabinde bir gün sonra tüketilmesi tarafımca tavsiye edilir.
Sulu yemektir. Yanında kuru yemek ister. Pilav iyi gider. ille de pirinç.
haşlayıp üzerine yoğurt döküp yemek ayrı bi güzel.
ama her türlüsü güzel tabii. seviliyorsun minnoş.
ayşe kadın olanı hariç diğerleri ipliklidir yenmez.
Suyuna ekmek banıp yemeyi enn sevdiğim yaz yemeği. Uff şimdi olsa da ekmek banıp yesem..
etlisi gastronomik facia olan sebze. döküm tencerede ağır ağır pişirip piştikten sonra da üzerine zeytinyağı gezdirmek gerekir.

edit: etoburlar rahatsız. bunu etli seven sarmayı dolmayı da kıymalı sever. kscm glb.
ayıklanması zor, domates ve soğanla tencereye konulması kolay olan ve zor pişen meşhur yaz sebzesi.
kuşbaşılısını daha bir severim, yanında bir kase yoğurt, bir baş soğan, taze bir ekmek tek başına muhteşem bir öğün olur.
Cocukken annemle pazara gittigimizde annemin çıt çıt fasulyeleri kırarak test etmesine sinir olurdum.
Simdi fasülyeyi bırak çıtlatmayı bıçak kesmiyor, nerde eskinin mis gibi fasülyeleri nerde simdinin kart fasülyeleri. Düdüklüde yarım saatte zor pisiyor. Gecenin bu saatinde aklıma gelen derdimi seveyim.
bunun etle pişirildiğini görünce anama sövülmüş gibi hissediyorum. zeytinyağlısı ve bol domateslisi makbuldür.
Sebze yemeklerinin kralıdır.

Yemelere doyulmaz.

Ama kılçığı iyi temizlenmiş olacak.
Yoğurtlu mezelerle iyi bir kombin oluşturabilir.
açlıktan ölme gibi bir durum yoksa yenilmemesi lazım.
aynı şey pırasa yemeği içinde geçerli.
Kendi isteğiyle yiyen insan en hafif tabiriyle kerestedir.
Zeytinyağlı versiyonu yaz aylarının kurtarıcısı ve sevilme sebebidir.

Zeytinyağlı taze fasülye, yanına karpuz, al sana şahane mönü!
fasulye bile taze biz bayatladık.
Sofralara sıkça giren orta halli vatandaş gıdası. etli etsiz yapılır ve her şekilde de afiyetle yenir. en güzelini anneler yapar.
yoğurt, soğan ve taze ekmek üçlüsüyle gayet güzel giden bir yemek.
fasulyenin ayıklanıp tazelenme aşaması haricinde, belki de yapımı en kolay sebze yemeğidir. * tüm malzemeleri tencereye dizersiniz, ateşe koyarsınız, pişer. arada bir mutfağa uğrayıp karıştırmak şartıyla yalnız.
fasülyeler enine boyuna kesilerek yapılabileceği gibi sadece kırılabilir de.
fasulyenin tadı şekerli olan türden olmaması şart kanımca lezzetli olabilmesi için.
Yeryuzundeki en lezzetli yemeklerden biri.

Ama iste gofret kemiriyoz. Puff.
aç mısın? taze fasul ye.
Kabak ve taze fasulyeyi oldum olası sevmem. Ama taze fasulye turşusunu da kebaba değişmem.
Bu aralar çok pahalıdır.
Kurusu varken yenilmeyecek olandır.

Not:Oytunkarana belki de ilk defa bu kadar içten katılıyorum.