bugün

Sınır ötesi operasyon için olumsuz tepkiler veren abd'ye tayyip tarafından verilen planlı tepkidir, kafa tutmadır. Onbinlerce Kilometreden Çıkıp Irak'ı Vururken Kimse Kimseden izin Almadı. bizim de Kimsenin Aklına ihtiyacımız Yok açıklamasını yapması çeşitli çevrelerce "tarihi tepki" olarak gösteriliyor olsada abd'nin tutumunda hiç bir değişiklik olmaması fazlası ile bu açıklamanın kimler tarafından yaptırıldığını göstermektedir. * * *

(bkz: olmadı ve tayyeeap başka zaman artık)
(bkz: yalancı yalancı sana kimse inanmaz)
(bkz: 15 mayıs 2006)
(bkz: kasımpaşalıyım eli maşalıyım)
ermeni soykirimi yasa tasarisinin kabulunden sonra rte: "bu karar aslinda abd'nin de cikarlarina ters dusmektedir." diyerek iletiyi vermistir aslinda ya neyse. ha ben beklemezdim rte'den boyle bir cikis, zaten medyada da yeterince yer bulmadi bu ince ileti.
buyuk ihtimale danisikli dovusuklu bir ileti oldugunu dusundugum hede. ermeni yasa tasarisindan sonra halkin tepkilerini biraz indirmek icin yapilmis bir iletidir.
ilk ABD ziyaretinde condoleezza rice ' ı kacırıp * * bush ' a kafa göz girmezse havada kalacak ve imaj calısmasından öteye gitmeyecek eylem
*1 mart tezkersinin meclisten geçmemesi.
*iran'la yapılan doğalgaz anlaşması.

bu iki olay her şeyi anlatıyor. abd ile yollarımız ayrıldı.
sadece içerideki karizmayı düzeltmek adına yapılmış, hiçbir dayanağı, inandırıcılığı veya yaptırım gücü olmayan söz öbeği.
hani benim recebimmm recebimm
SArı lira vereceğim
Almazsan ırak a da gireceğim...

Bush bu türküyü söyleyeli yıllar olmuş,ne kafa tutması yaa Rte anca Aldırma Gönül ü söyler..
büyük ihtimalle * rol olan davranıştır.
(bkz: kafasını tutmak)
olası vatandaş tepkilerini en aza indirmek için yapılan ustaca bir manevradır.
benzer çıkışları diğer kabine üyeleride zaman zaman yaparak milletimizin hararetini almaktadırlar.
ve milletimiz rahatlamakta bir ümit beklemektedir.
bu oyun nereye kadar sürecek bilinmez ama hala bu hikayelere inanan kuş beyinli ahmaklar var.
(bkz: rüya)
rte'nin her dediğini yapacağını bildiği için abd nin hiç umrunda olamayan , sadece vatandaşa ; bak ben bişeyler yapıyorum demek için söylenmiş sözlerdir .
atma recep din kardeşiyiz yada ziyaaaaaa durumu...
bugün canlı yayında başbakan recep tayyip erdoğan'ın ermeni soykırım tasarısını genel kurulunda kabul eden abd'ye "Ama biz de Türkiye olarak, kusura bakmasınlar böyle sıradan bir işe pabuç bırakamayız. En sonunda bu nereye gider. Onu da söyleyeyim. Nereden inceyse oradan kopsun"

"Avrupa'nın PKK terör örgütü ilan ediyorum ama deyişini kınıyorum. Bu işin aması yok bu işin yaptırımı var, biz duygusal hareket etmiyoruz. Bugüne kadar sabrettik ama yaptırım bekliyoruz. ABD onbinlerce kilometre gelip Irak'ı vururken kimse kimseden izin almadı.biz bunları söylerken birilerinin kalkıp da bize Kuzey Irak'la alakalı veya buraya yapılacak bir operasyonla ilgili akıl vermesin!!"

diyerek türk tarihinde ilk kez bir başbakanın abd'ye bu sertlikte tepki verme durumu olarak tarihin kayıtlarına geçmiştir.

http://www.hurriyet.com.t....asp?gid=180&sz=91077
http://www.haber7.com/haber.php?haber_id=273997
http://www.milliyet.com.t...07/10/12/son/sonsiy27.asp
başbakanımızı ilk defa tebrik etmemi sağlayan hede.
(bkz: kedidir kedi)
(bkz: kıyamet alemetleri)
bu ülke vatandaşlarının bile ciddiye almadığı dolayısıyla abd'nin de iplemeyeceği olay. işleri vıcık vıcık et, dış politikadaki basiretsizliğini sergile, vatanı milleti küçük düşür sonra da külhanbeylik yap. artık olay kontrolden çıktı. politika etkinsizliği durumu yaşıyoruz. bu hükümetin dış politikada atacağı hiçbir adımın önemi yok. akp ile devlet özdeşleşemiyor. atılan her adım hükümetin, ama türkiye'nin değil. abd, ingiltere, fransa şunu yaptı diyoruz ama türkiye diye birşey yok. çünkü sayın başbakan ve onun önderi olduğu hükümet türkiye'ye prestijli bir kişilik kazandıramıyor. ona uluslararası sahnede rol biçemiyor. muhatap yalnızca kendileri. dış politikada türkiye yok. kukla bir hükümet var. bu nedenle ne yapılırsa yapılsın nafile.

(bkz: ecevitleri demirelleri aramak)
(bkz: tayyip erdoğan ın abd nin kafasını tutması)
Bir kangal köpeğinin sahibini öldürüp parçalara ayırdıktan sivasın ilçelerine gömmesi kadar gerçekci *
ciddi olsa oğlunu, gelinini, kızını, damadını, abd vatandaşı olan torununu memlekete geri getirirdi heralde.
hayatında ilk kez doğru bir iş yapan başbakan davranışı.
(bkz: tayyip erdoğan ın abd nin kafasını tutması)