bugün

söylenmiş en aptalca sözlerdendir. atatürk'ü sevme demiyorum hobi olarak gene sev ama böyle rezalet olmaz ki. ayaklar altında kemalist ideoloji...
Çok saçma bir sorudur. Kemalizmin hat safasıdır.
Eskiden M. Kemal ATATÜRK' e saygı duyardı herkes şimdi ise ATAM a hakaret etmeye cesaret eden çok ne olduda bu kadar değişti insanlar yoksa bazılarının verdiği tavizler işe mi yaradı? diye düşündürüyor insanı jimmy tudeskinin sözleri.
Sadece ataturk'e hesap verecek olmasini dusunmek her seye iyi yonden bakmaktan baska bir sey degildir. O kadar sehit annesine, babasina, cocuklarina ve sehitlerin kendisine nasil hesap verecegi daha buyuk bir tartisma konusudur.
beyni sulanmış kemalistlerin bir başka incisi. neye neden inandığına dair en ufak bir fikrin olmazsa bu şekilde zırvalarsın. dancinq queen diyorum.
Atatürk , kemalistlere göre en son peygamberdi. Atatürk ün terfi ettiğini belirten cümle.
ahirette 2 elimiz yakanızda olacak bize şöyle yaptınız böyle ettiniz diyenlere kapaktır.
siz nasıl hesap sorabilecekseniz atatürk de öyle soracaktır. böyle bir uygulama yoksa ne diye karı kızı üniversite kapılarına zincirleyip aylar yıllar boyu kendinizi kendilerini zıplattınız yerlerde yuvarlattınız, diye sorarlar adama. o dönemki içler acısı duygu sömürüsünün dibine vurmuş sloganlarla dolu pankartların takozluğu ise ayrı bir başlık konusu tabi..
tüyleri diken diken eden, gözleri kısarak camdan uzaklara baktıran ve derin düşüncelere daldıran fantastik bir kemalist sözü. be hey dürzü seviyesine çok yaklaşılmış.
Atatürk ü haşa allah zanneden ulusalcı sıradan bir kokanadır, (bkz: allah ile problemli olmak) bu zannedersem. ayrıca o bahsettigi iki ismin orda karşılaşma ihtimalide bence sıfır, zaten söyleyen zihniyette ahirete inandıgı için degil karşısında laf söyledigi başbakan ın inancından dolayı suçlamak için söylüyor...allahu alem elbette ama ben böyle düşünüyorum.
(bkz: ruh adam)
tayyip düşmanı olan beni bile isyan ettiren cümle. allaha hesap verecek atatürke değil hem sorgu sırasında görüştüler görüştüler sonra ikisi de ayrı yerlere gider muhtemelen.
türkiyeyi ümmetin lideri haline getiren bir liderin,hilafeti kaldıran ve yurdunu batı uşağı haline getiren birine hesap vereceğini savunanların sorusudur efendim.
Saçmadır. düşünülmeden söylenmiş bir söz olduğu bariz bellidir. sonuçta atatürk te bir insandı. Ahirette hesap sormak allahın işi. kulunun değil.
Kul hakkı nedir bilmeyen akşakirdolara tuhaf gelen açıklama.

Şimdi, adam gelmiş, bir şekilde bir zengin olmuş. Fabrika açmış falan filan. Sonra ölünce müdürlerinden biri, ortakları falan herkesi kandırıp fabrikaları satmaya başlamış, işçiler arasında sen şuralısın sen harranlısın gibi nifaklar çıkarmış, rakip firmaların çıkarları doğrultusunda çalışmalar yapmış. Şimdi bu müdür bu rahmetlinin hakkına girmiş olmaz mı? Kul hakkı denen olgu da ancak kullar arasında çözümlenen bir durum değil mi?

Ee nooldu şakirt bey evladım?
hesap verecegi allah olmasin seklinde bende cevap bulan baslik.
(bkz: orantısız zeka)
atatürk kim ya? dinden çıkıyorsunuz dikkat edin.
aralarindaki iliskiyi basliktan anlamak mumkun degil, fakat ahiret burasi yani her sey olabilir ve mumkundur, kimse aksini soyleyemez. sanki biri meyhane sahibi oteki de cebinde parasi olmadigi halde dukkanin yarisini bosaltmis musteri. ihtimal maas almadan gelecek 6 ay bulasiklari yikayacaktir.
güncel Önemli Başlıklar