bugün

filmin bitiminde; geçen zamana üzülmenize, filmi tavsiye eden kişiye ağız dolusu * küfür etmenize sebep olur.

her zamanki gibi film bitimi çıkan yazıları okumamış, soundtracki bile dinlemeden ''x'' butonuno tıklamıştım. geçen 126 dakikalık zamanın sonunda öğrendiğim tek şey;

''filmin ilk 40 dakikası s.k gibiyse zorlayıp da izlemenin bi anlamı yoktur''

olmuştu.

her ne kadar ''olsun. yeni, başka tarzda bi film izlemiş oldum'' diye kendimi avutsam da, 126 dakika sonunda; ''tavsiye üzerine izlenen bok gibi filmler listesi''ne bir yenisi daha dahil olmuştu bile.

not: yıllardır sahip olduğum bu listeye ayda ortalama 2.4 * film eklenmekte olup, tavsiye edilen filmlerin bazılarıysa ''gayet baba film'' çıkmaktadır.
tavsiye eden kişiye karşı hakaret dolu içsel ya da dışsal iletiler, mesajlar ya da söylemlere neden olabilir.
zevklerin farklı olduğunun kanıtlarından sadece bir tanesidir. çok iyi tanımadığınız birine; ''bu filmi mutlaka seyretmelisin'' demeyin..
bazen birisi öneriyor o kadar boktan çıkıyor ki izlerken o kişiye sövüyorum. sonra yanıma gelip hevesle filmi sorunca nasıl deyince onu kırmamak üzmemek adına fena değildi diyorum.
tavsiye eden poktandır... filmin suçu yok... fatmagülün suçu ne?
tavsiye edilen hiçbir şeyi izlemeyerek aşılabilecek durumdur.
ben rocky'i tavsiye ediyorum izlemeyen veya unutmuş herkese.

beğenmezse de o rockynin suçu değil önerdiğim insanın suçu der geçerim :d