bugün

ejderha mızrahı serisinin raistlin'i bile delirtmeyi başarmış güzide kender'idir. insanı boğar, sıkar, beladan belaya sokar ve fakat yine de kendisini sevdirir.
hırsızcık.
zıpçıktı kender karakter. eli ayağı rahat durmaz.
flint fireforge ile öbür dünyada bir ağacin altında buluşacak olan şirin şey.
bir minotor rahibine "kutsal inek" diyerek yarım yarım yarmış harika karakter.
çok ama küçük iş yapan, bu işler toplandığında garip şeyler çıkartan (ejderha küresi kırmak, istemeden eşya yürütmek gibi...) paladine benim arkadaşım diye ortalıkta gezinen küçücük tepe saçlı kender tasslehoff burrfoot...
dragonlance denince akla gelen en sevimli karakter. Tertemiz bir yüreği, herkese sarılmak için açılmış minicik kolları, parlak mavi pantolonu, tepesaçı, herzaman oraya nasıl girdiği belli olmayan şeylerle doldurulmuş cepleri ve minik keseleri olan kender.
--spoiler--
tanrı paladine ile kanka olan, caramon'un tavşan öldüren adını taktığı ufak bıçağı ile kaos'un sonunu getiren kahraman.
--spoiler--
(bkz: #3585899)
Ejderha mızrağının ve hatta olanca frp diyarlarının en ünlü kenderidir.
Tanrıların babası olan kaos karşısında ayakta kalmayı başarabilen yegane canlıdır.
Netekim ejderhaların, büyücülerin, şovalyelerin yapamadığını yapmış, kaosun kanını akıtarak gricevherin içerisine hapsolmasını sağlamıştır.
Bana göre en büyük mızrak kahramanıdır.

Not: Boş zamanlarında tanrılarla ahbaplık kurmaktan hoşlanır.
raistlin i deli eden buçukluktur. komedidir kendisi.
hep yanlışlıkla bir şeylerin cebine düştüğü veya kişinin tamamen şansına, geride bıraktığı, unuttuğu şeyleri bulan kenderdir.

ayrıca iddaa ediyorum ki, bu dünya sevimlisi yaratığın ilham kaynağı olduğu en az 1.000.000 tane halfling, kender oyuncusu bulabilirim.
aslında kendisi bir kahramandır. mızrak kahramanı.

tüm seri boyunca pek çok kender seslendirilmez kitaplarda. diğer kender ise marigold featherwinkle. o da bir başka hikaye.
tass hayran olunası bir karakter. her daim neşeli. fakat diğer kenderlerden farklıdır kendisi. inançlıdır ve hiç bir kenderin olamayacağı kadar sadıktır.
(#15611147)

diyecek laf bırakmamıştır.
istanbul'un fethini işgal olarak gören zavallı bir insandır. galiba istanbul'un fethi sırasında ona göre işgali sırasında bir türk askerin tecavüzü sonrası oluşan bir bünyenin devamı. yoksa bu kadar rahatsız olamaz!
yazdıklarımı seri eksileyen karakteri düşük kişilik, bir de ta ilk entrym' e kadar eksilemiş. Yazık çocuk gibidir.
müslümanlara gerikafalı, yobaz, cahil diyecek kadar acizdir.
(#15775078) fazıl say'a verilen hapis cezasını bilmeyen şahıstır. tehlikeli sularda yüzdüğünü belirterek entry silinmediği takdirde başının bi hayli belaya gireceğini kendisine bir nasihat olarak belirtmek isterim. müslüman bi ülkede yaşayacaksın ve inançlı insanlara kafası çalışmıyo çalışşa inanmazdı diyeceksin yok ya.
dinle ve dini yaşayışla ilgili sorunları olan yazar.

(#15812956) nolu entrysi ile bir kez daha yaklaşım olaylara yaklaşım tarzından tiksindirmiştir.
2 ay önce güzel sohbetimiz olan yazar. yanlış bilmiyorsam fake hesap kullanıyordu. gerek yok dedim yakalanmış. yazık.