bugün

şehriye abladan pratik tarifler: kaynadıktan sonra beş dakika kadar blender yahut mikserden geçirilmesi gerekir. aksi takdirde içindeki parçacıklar hem göz hem damağa işkence edebilir.

afiyet olsun: her tarifin sonuna eklenir bu temenni.
bir bunun bir de pırasanın olduğu sofraya oturulmaz.
anadolu sihridir. o kadar zahmetlidir ki, bir ara tarhananın yapıldığı koca leğenle yaşayacağız sandım bir ömür.

harikadır. mis gibi kokar. kokusu buram buram sağlıklı olduğunu hissettirir. asortik çorbaların eline verir. tarhana candır, sağlıktır.
kışların vazgeçilmesi, insanın içini ısıttığı gibi girdiği ortamı da ısıtır. aileyi hatırlatır, büyük büyük annelerden şimdiki annelere mirastır,emanettir.
En sevdigim corbadir. Bircok corbadan daha saglidir, icinde bircok vitamin ve mineral mevcuttur. Bu corbanin hazir paketlileri degil anne yapimi olanlari guzel oluyor bu arada.
ölüm döşeğindekini bile ayağa kaldıran çorba olarak bilinmektedir.

(bkz: lazarus)
(bkz: uşak tarhanası)

ünlüdür.
küçükken ye diye ısrar etmesini iplemeyip şimdi yaşasada ısrar etse diye özlediğim çorba. onu mu corbayı mı diye sormayın.
yanında turşu ister bu.

kış gelirken kendisini hatırlatan.
içine domates, sarımsak koyup ve azıcık da limon sıkınca daha güzel olan çorba.
(bkz: uşak tarhanası)
sevmeyen insanların kafasını koparasım geliyor ahhh tarhana canım tarhana olsada yesek.
içine ufalanan beyaz peynirle lezzeti katlanır bu muhteşem yiyeceğin.
Şuan önümde buram buram kokan çorbadır. Halis ev yapımıdır. * Bu entry girdikten sonra, önce bir tabak akabinde içeride ki tüm tencereyi bitireceğim. Çok özlemiştim lan Soğmadan yiyem şunu. *
yaz kış fark etmez, özellikle kahvaltı'da sıcak sıcak içilen mis gibi çorba. ayrıca diyet yapanlara duyurulur ekmeksiz içilirse tabak tabak olsun kilo aldırmaz candır can.
içine yoğurt karıştırılıp yendiğinde mükemmel olan ev çorbası.
özellikle öğrenciyseniz ve paranız bitmişse imdadınıza yetişen, lezzetli ve oldukça da besleyici olan çorbadır. (bkz: anneler sağolsun)
ev tarhanası ise dünyalara değişilmez. evet.
besin değeri yüksek ve lezzetli çorba.
bir üst modeli için;
(bkz: börülce tarhanası)
güzel çorbadır,kışın tadından yenmez,anneler tarafından boğaz ağrısına kesin tedavi olarak görülür ki kısmen öyledir amma ve lakin gelin görün ki içinden domates kabuğu çıkması beni deli etmektedir,eğer sizde böyle birşey yaşarsanız annenize sormanıza gerek yok cevap bellidir 'e onun vitamini zaten kabuğunda yavrucum'
Üzümle birlikte yenilmesi tavsiye edilir.sütlü olanıda pek lezizdir.
şu anda içiyorum. Üşenmeyip yaptım. Tuzu az olmuş. Ama neyse, fazla olmasından iyidir.
antep yöresinde dövülmüs iri bugday (dögme), eksitilmis yogurt ve tuzdan yapilir. ayrica toz halinde degil, islatilip pisirilir. üzerine yagda kizartilmis kuru nane dökülür.
çocukken annemin ısrarla yedirmeye açalıştığı şimdilerde ise anneme yapmasını rica ettiğim çorba.
Adile naşitin blender'da yaptığı çorbadır..