bugün

hiç yemedim tadını merak ediyorum gerçekten. Mersin diyince akıllara gelen yiyecektir.
pamuk yağı kullanılır...
iş çıkışı istiklalde asmalımescitte bir tane tantunici var oraya gidip memleket hasreti gidermeyi düşünüyorum. gelen olursa ısmarlarım.
ana vatanı sadece mersin olan yemektir. sallamayınız.

edit: eksileyen salakların tantuninin adana veya hatay'dan ciktigina dair bir argüman sunmasını bekliyorum.
sevgilimle yediğimiz tantuniler dünyanın en lezizleriydi.
insanı zevkten deli eden yağlı mersin yiyeceği.
(bkz: tantuni tarikatı)
Bir tanesi 5 lira bi nimetin, e 1 tane ile de doyulmuyor. Mecbur iki tane yiyeceksin o zaman da 10 lira ediyor hadi 2 de ayran ett mi 12 lira, ben o paraya kanat porsiyon yerim hem de hayvan gibi. Ha lanet olasıca tanımı unuttum; zengin işi fiyat, fakir işi lezzet.
bol limon ıslatılması gereken 2 dürümden aşagısı kesmeyen yiyecektir.
sintuni/costuni: tantuni.
Hazırlanırken beklemek zor olan Türk işi sandöviç.
Ben hazırlanırken bu kadar keyif veren başka bişe görmedim.
mersin dışında yendiğinde hiç bir tad ve özelliği yoktur.
sila mersin tantuni. ama sadece marmara üniversitesi yani olani. yiyin pişman olmayin.
Kuş başı etlerin daha ufaklarından kıyma kıvamında gözüken etlerin ve baharatların yağ ile kavrulmasından sonra çeşitli işlemlerden geçip dürümlenmiş haline tantuni denilmiştir . 33 plakaya ait bu yiyecek her gün yüzlerce tosunu doyurmaktadır .
bok gibi bi yiyecek. adında meymelet yok mk.
mersinde yaşadığım için mersine gelip tantuni yiyeceklere önerim belli başlı güzel yapan dükkanlara aldanıp girip avuç içi kadar tantunilere 6 lira vermeyin ortalama bir tantunide de o fiyata iki tane güzel yiyebilirsiniz.
eskişehir'de tadım tantunide yapılana acayip alıştım. sigara gibi bir şey oldu. iyidir tantuni.
Mersin yöresine ait tavuklu bir yemektir.
Sanskritçe "kizıl ibibikli kel aynak" demektir.
bilmeyen çok kişiyle karşılaştığım ve çok şaşırdığım mükemmel yiyecek.
tüm kimyon koyanların amına koyim. mersin dışında hep yapıyolar bunu sikikler.

birazdan eve 3 tane isticegimdir ayrıca. diycem kimyon olmasın, sikerim.
canım çok fena istiyo bugünlerde ama dışarda güzel yapamıyacaklarını bılıyorum o yüzden ben yapcam gitmeden yemem lazım.
(bkz: tantuni abartılmış balon bir yiyecektir)
mersini mersin yapan detaylardan biridir. bir ayran bir yemeğe bu kadar mı yakışır azizim.
Şalgam suyuyla bir başkadır.