bugün

Madem herkesi bi sinava tabii tutuyosun, neden herkes esit sartlarda vermiyo bu sinavi.
Allah'a diye çeviriyorum bunu.

Sorum: Seni inkar eden ve yukarıdaki gibi sana hakaret eden züppelere bile nasıl bu kadar merhametli olabiliyorsun yüce Allah'ım?
hayatın anlamı ne.
bizim iyi insan olmamızdan önce sana inanmamızı istiyosun. iyi kalpliyi tanrı yoksada olurum.
imkansızdır.

niye bu kadar egoistsin kanka ?
Karanlık madde nedir?
Allah belanı nasıl versın ıstersın?
"Milletler öfkeyle köpürüp,
Krallıklar sendelerken
Felaket üstüne felaket derken
Her yanda kol gezerken dehşet...
Neden beni suretim olarak yarattın?"
yalnizlik zor gelmiyor mu?
Gercekten tum evreni bizim icin mi yarattin yoksa biz mi abartiyoruz?
Pokemon çocuklarının hayatı anlamış pozlarına sahne olmuş başlık.
Hayır ola bir transfer röportajı mı seyrettin canım sen..
çalacak olum kapını bir gün ölüm . Kaçar yolu yok. O zaman fırsat bulursan sorarsın sorunu.
saannaa soru soraabiiilliiirmiyim?
- arapça hariç kabul etmiyorum.
Ben değil bir arkadaşim zamanında buna absürt bir cevap vermiştir.

"Bugün Allah için ne yaptın?".
sana karşı isyan edenlere, küfre düşenlere, gerçekten aptal aptal konuşanlara neden merhamet ediyorsun rabbim? senin varlığına inanmamak da neymiş.. bu kadar mı aptallar, kafaları çalışmıyor..
türk erkeklerini dünya'dan silip yerine ingiliz erkeklerini + aaron ramsey + sean o pry + george best'i gönderebilir misin? bunu ipek böcüün için yapar mısın???
''neden?'' sorusudur.

hatta eğer bir tanrı varsa soru sormaya bile gerek yoktur. karşısına oturup günlerce, aylarca, yıllarca dinlemek gerekir.

fakat 15 milyar yıldır sırlarını bizimle paylaşmaya niyeti olmayan tanrının, bu saatten sonra sorulan sorulara cevap vermesini beklemek, iki sandalyenin birbiriyle çiftleşmesini beklemekten çok daha olanaksız bir ümittir.

düzeltme: imla.
3 oyuncu değişikliği hakkın dolmadıysa

beni oyundan alabilir misin?
Ulu tanrim ölü müsün diri mi?
isa gibi yoksa üçün biri mi?
bunca aci, adaletsizlik, haksizlik, keder, mucadele, aclik, sefalet, bilinmek icin mi? neden?
--spoiler--
dertlerin kalkınca şaha
bir sitem yolla allah'a
--spoiler--

tanrım yani allahım kudretinden sual olunmaz fakat akıl da görmezden gelemiyor; deliler neden var?

ya da delilerin ne suçu var?

deliler muaf tutulacak tamam da biz niye varız bizim günahımız ne?
ulu tanrım, hayatım hep niye boktan gidiyor?
neden adil değilsin ?
Allah'im herkesin dunyaya bir gelme amaci varsa benimki ne ,kendimi cok gereksiz hissediyorum da...
Tanrim neden yarattin beni.
Neden her derdi bana verdin de derman vermesini unuttun amk.
Tanrım ne yaptım da beni bu salak insanlarla (anne ve babam) aynı evde yaşamaya mahkum ettin.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar