bugün

dogrudur . semavi dinlerden once insanlarin taptigi tanrisidir. insanlar topraga yani doga anaya taparlardi. kadin ustun ve kutsal olarak gorulurdu. sonra semavi dinler erkekler tarafindan cikarilmasiyla kadin golge de kaldi. 2. sinif olarak goruldu. ortulup eve kapatildi. yada cadi denilip yakildi.
allah için, bir başka deyişle tanrı için cinsiyet arayışına gerek yoktur. o'nun cinsiyeti yoktur. burada sözü geçen o anlaşılan insandan insana değişen bir algı. aklımız her şeyi alır diye bir kural da yoktur.
biz, o'nun bize verdiği kısıtlı akıl sayesinde düşünebiliyoruz.
(bkz: ben sizin taptıklarınıza tapmam)
hayatı bu kadar entrikalı ve karmaşık yaptığına göre kesin kadındır.
(bkz: anneni mi daha çok seviyorsun yoksa babanı mı)
tanri elbeteki kadin olabillir. benim anlamadigim birsuru insan erkek oldugunu soylerken sorun yokta kadin oldugunu soyleyince nasil bir problem oluyor. ayrica tanri kavrami her din her insan icin farklidir. benimde tanri kavramim boyle bu seni niye uzuyor anlamiyorum.
putperestlik dönemi idol heykelcikleri tanrı olarak kabul etmenin neresi mantıklıdır diye sorulası durum..
tanrı kadın olsaydı evlatlarına şevkatli davranırdı; açlık, yoksulluk, adaletsizlik ve savaşlar olmazdı. katiller, bebeklere tecavüz eden canavarlar yaratmazdı. mücahitlere cennette huriler vaad etmez, kadınların poşetlere sokulmasını istemezdi.
erkek olması kadar normal durumdur.
ancak bir kadin bu kadar intikamci olabilir,
dogru olursa sasirmayacagim onermedir.
(bkz: baphomet) **
bu durumda heryer mis gibi kokardı, yeryüzü daha düzenli ve temiz bir hal alırdı. meme kanseri diye bir hastalık olmaz, prostattan ölen sayısı tavan yapardı. aldatan erkeklerin kıçları ve başları anında yer değişirdi...
(bkz: ahirette göte girecek entryler)
"piedra ırmağının kıyısında oturdum ağladım" kitabında işlenen durum. gerçek inananların tanrının kadın yüzünü de görebilecekleri iddia edilir. pek tabiki burdaki cinsiyet farkı metaforik bir anlatımdan ziyadesi değildir, zira doğmamış ve doğrulmamış bir varlığın cinsiyet sahibi olabileceği ihtimali safsatadan öteye geçmez.
(bkz: tapılacak kadınsın)
tanrıça olduğuna işaret eder.*
(bkz: tapılanla ilişikiye girmek caiz midir)
guzel bir kadinsa cogu kisi tanriya inanabillir.
tanrının varlığına inanma sebebidir.
başka nasıl açıklanabilir ki.
sen o kadar büyük ve kudretli ol.
herşeye hükmet sonra toz zerresi kadar küçük şeyler yarat. (bkz: insan)
sonra onlar bana tapın beni övün yatın kalkın de.
ancak kadınlar bu derece ego tatmininden hoşlanır.
sonra adaleten dem vur milletin hayatına gem vur birini açlıktan öldür birini zevkten.
binin haytını zevke boğ birinin kini kedere gama nasıl adalet lan bu diye sorarlar kadına.
ya eziktir ya kadındır.* *
espri anlayisi bu kadar kotu olunca dogru olma olasiligi yuksek olan onerme.
teoloji feminizmle alakalı bir durumdur bu , tanrı'nın erkeksi yapsını kırmayı hedefler...
daha öncesinde tanrının insan olması konusunda anlaşılmış olması gerekmektedir. ama adındanda anlaşıldığı gibi tanrıdır insan degildir.
(bkz: adam einstein beyler)
(bkz: Dogma) adlı filmde böyledir. Tanrının sürekli erkek sanılmasına güzel bir eleştiridir.

(bkz: Magic mike xxl) filminde magic mike'ta tanrısından "she" olarak bahseder.
güncel Önemli Başlıklar