bugün

su götürmez gerçektir. Yıllardır ateistler yok der ama bi kere çıkıp "na bak buradayım" dememiştir. Ya çok çılgın ya da cidden yok.

edit: faşist uludağ sözlük moderasyonu bu entrym yüzünden çaylak yapmıştır.
Tanri belki de ölmüştür.
tanrı varlığını kanıtlarsa 7 milyar insan bir anda müslüman olur. o zaman hiçbir şeyin anlamı kalmaz. film ne kadar güzel olursa olsun sonunu biliyorsan izlemeye değmez.
tanrı varlığını her doğan günde yeniden kanıtlar. görmek lazım.
gormemek, olmadigi anlamina gelmez.
ya da kanıtlamaya ihtiyaç duymayacak kadar kudretli. şayet kudretli ve var edici isem neden seninle taşak geçmek istemeyeyim. tanrıyı küçümsemeyin bence.
yaratıcımız sabırlı olan allahdır allah. ikili simetrik kitabın kur-an ı indiren odur. bilen bir toplum için böylece ayetlerini açıklıyor.
(bkz: ortadoğuda dökülen kandan habersiz allah)
yüce allah herşeyden önce çok sabırlıdır. ona bakarsanız dünyada o kadar büyük kötülükler oluyor ki; küçük çocuğa tecavüz etmekten, hayvanlarla seks yapmaya, erkek erkeğe ilişkiye girmekten tutunda her türlü rezilliği yapmaya, masum bir insanı öldürmeye kadar dünyada milyonlarca kötülük oluyor.
aslında allah (c.c.) bunların hepsini görüyor istese ol der ve o kötülüğü yapanlar anında taş olur yada büyük bir gazaba uğrarlar. ancak allah sabırlı, ama ahiret gününde ateistler yada yukarıda saydığım kötülükleri yapan bu kişiler eğer yüce allah affetmezse çok büyük azaplar çekeceklerdir. özellikle de kabir azabı ne kötü bir şeydir.
muhafazakar olmamama ve gayet modern bir dünya görüşüne sahip olmama rağmen acizane olarak söyleyebileceğim tek şey; fırsat varken tövbe edilmelidir.
kendi yaradılışını açıklayamazken, bir yudum suda boğulacak kadar aciz bir varlık iken, yaradana hakaret etmektir asıl acizlik.
Allah tanrının belasını versin.*
tanrı, insanları ve diğer varlıkları, kendini göstermeye değecek kadar değerli görmüyor olabilir. ve yahut tanrı yı görmeyi kaldırabilecek misiniz gerçekten ? tanrı sizi böyle bir yükün altına sokmak isteyebilir mi ?

iş bu sözler bir agnostik in ağzından çıkıyor ey sözlük. müslüman geçinenlerin bunu düşünememesi ne garip.
Bana kanıtladı. Zira daha alıp verdiğim nefesin birinin bile nimetinin açıklamasını yapamıyorum.

Göremeyen aciz.
kesinlikle doğru bir önermedir. tanrı olmadığında dünya nasıl gözükecek ise.. alın işte şu an öyle gözükmekte.
iman etmek;görünmeyene inanmaktır. Mükafatı ise görünmeyeni görmektir.
olmama olasılığı bulunan bir şeye inanmıyor olmanın nasıl suç ya da günah olabileceğini de açıklayamamaktadır aynı allah.
"tanrı gören gözlere aleni olan varlığını kanıtlama ihtiyacı duymayacak kadar yücedir."
sakın o da, senin onu görmek istemediğin kadar seni görmek istemiyor olmasın. sen ona bir adım yaklaşırsan o sana on adım yaklaşır. uzaklaşırsan sana kendini gösterecek tek varlık, hiç kuşkun olmasın sadece şeytandır. nazik kıçın yiyorsa dene bir. dene ki, belki aklın başına gelir de tövbe edersin. işte allah bu kadar merhametlidir ve en kayıp anında bile ansızın çıkabilir karşına. şimdi acizlikten mi söz etmiştin?
"sizi (önce) bir topraktan, sonra bir damla sudan, sonra bir aleka (embriyo)dan yaratan, sonra sizi bir bebek olarak çıkaran, sonra güçlü kuvvetli bir çağa erişmeniz, sonra da ihtiyarlar olmanız için yaşatıp büyüten o'dur. i̇çinizden kimi de daha önce vefat ettiriliyor. (bunları allah) belirli bir süreye ulaşasınız ve aklınızı kullanasınız diye (böyle yapıyor)."
Aciz bir yaratık olan insanın neyin varlığına inanıp neyin varlığına inanmadığını umursamayandır tanrı.
DELiLLERiNi GÖREMEYECEK KADAR ACiZ OLANLARIMIZ iÇiN VARLIĞININ KANITLANMASI ZORDUR.
Allah’ın varlığını ve birliğini bulmak için göklere bakın, yeryüzüne bakın, kendinize bakın. Bunların kendiliğinden olup olmadığına bakın. Bütün bunların yaratılışındaki incelikleri düşünün. Çünkü bunlar Allah’ın varlığını ve birliğini gösteren delillerdir. Hadis-i şerif
tanri varligini kanitlayamaz, cunku allah'tan baska ilah yoktur. bizi ve bize sunulan firsatlari yaratan allah'tir. bunlari reddeden de kafir.
bir gün tarladan bir eşek arabası ot biçip eve götürüyordum, (köyde yaşıyoruz) birden karşıma bir çoban köpeği (köpekten tırsarım) çıktı. hemen 'tırpanı elime alıp kendimi korumam gerek' diye düşündüm. Arkaya dönünce, tırpanın otun üsünden 3 4 metre uzaktaa düşmüş olduğunu gördüm. Eğer köpek karşıma çıkmasa idi tırpanı kaybetmiş olucaktım.
Tırpanı arabadan düşüren kim? Köpeği karşıma çıkaran kim? Sizleri bilmem ama allah kendisini bana gösterdi.
kanıtlamıştır da kör olanlar görememiştir, normaldir görememeleri.