bugün

simitçiye "peykerci misin abi " diye sorulduğunda "yok ben bihterciyim " derse sivil polistir. eğer " tabi peykerciyim " derse simitçidir.
üniversite önünde yıllardır değişmeyen simitçi ile eşdeğerdir. bazen bize bedava bile verdiği oluyor neyin nesi anlamadım gitti.
- usta iki tane simit versene.

- hemen abi.

- borcum ne kadar?

- 1,5 lira abi.

- he bu arada o pantolonundaki kabarıklık ne? silah dimi lan o silah? polissin dimi lan polis hem de sivil polis? deşifre oldun lan zuhahahaha...

- yok abi afferdersin ama o benim yarrağım.

- ah be. ama yarrak eski türkçe'de silah manasına da geliyordu.bu durumda gene polis olma ihtimalin var.

- haklısın abi.
merter koprusu, ulusoy un kosesindeki simitcinin polis olmamasi ihtimaliyle aynidir.

(bkz: saygilar amirim) *
ben senin taksim de simitçi kılığında sivil polis olabilme ihtimalini sevdim suni teneffüs saatlerinde. **
taksimde ki simitçileri bilmem de bakırköy de adım başı sivil polis var. istasyondan aşağı kendini saldınmı sahil yoluna kadar sivil polis kaynıyor. bunu anlamam heyecanlı bi olay sayesinde oldu.

arkadaş grubu halinde o yokuştan aşağı inerken (osmanlı kumpir hizasında) arkadaşlardan biri işyerinden bir kızı görüyor ve kapkaççı edası ile kızın elindeki poşete hamle yaptı kızda korkarak 'ya n'oluyor' dedi sadece. bağırmadı bile anında nerden çıktıklarını anlayamadığımız hiç abartısız on sivil yapıştı arkadaşın yakasına. zor anlattık abi şakaydı diye. neyse vay arkadaş türk polisi neymiş be diye yola devam ettik bu sefer aynı grubtan başka bir arkadaşımın beni ''kapkaç dümeni yapalım mı burda da varmıdırlar bi bakalım, adrenalin iyi be hadi yapalım'' diye gazlaması ile aksiyona kalkıştık ki tam kilisenin hizasında abartısız 20 sivilde orda bindi tepesine bu heyecan meraklısı arkadaşın. biz şaka yoluna kurban gidiyoduk gerçek kapkaççıların vay haline diyor insan.