bugün

aşağıdaki gibi tanımlanan ulu kadındır;

gözümün nuru, hayatımın güneşi, alev saçlı prenses,
yol ortasında biber gazı yiyen kırmızı elbiseli kız, belalım
seni anlayamaz bu amına koduklarım
bir hayvan leşinden beter kokacaklar dirayetinin önünde diz çöktüklerinde
ve her köşeden çıkagelecek seni düşününce götlerine çöken nefretleri

bilmedikleri bir dilde küfür ediyormuşsun gibi nefret edecekler senden
konuşamayacaklar bile seninle

ve her köşeden çıkagelecek sana aşık ölüler
kayıp mezarlarından çıkan ölüler
küflü duvar kenarlarında çürümeye terkedilen ölüler
şahitsizce veya şahitlice...
hepsi sana aşık ölüler
çıkagelecekler
cesurdur maşallah ona.
gazı sıkan polisin tüm ergenlik fantazilerini , kızlar tarafından reddedilmişliğini , babasından yediği dayakları , hocalarından aldığı zayıfları kırmızı elbiseli kızın yüzüne baktığında görebiliyoruz. bizim mahallede gördüğümüz insanlardan aslında bir farkı yok o polisin. kadınında öyle. türkiye burası işte tam olarak.
ayrıca reuter's de editörün seçimine birinci sıradan girmiştir.
http://www.demokrathaber....-milyon-dolar-h12123.html
bu haberdeki öğrenci gibi efsane olacak bir resmin maalesef merkezinde yer almıştır. biber gazı oyuncak değildir!
fikrini savunan kadındır. helal olsun diyorum. ve ülkemiz de yapılan eylemlerin temel silahıyla karşılaşmış kadındır.
komik olan ise bunu da türbana bağlamaktır.
(#19884883) kadının gazdan geldiği hali saç şekli sanan beyinler de varmış.
biber gazi yerken dimdik duran kizdir. helal olsundur.
Taksim Gezi parkında avm yapılınca en başta alış veriş yapacak olan kırmızı elbiseli kız ya da kadındır.

not:bu sosyal demokrat solcular hep aynı şekilde çağın gerisinde kalmışlardır.
Cok şıktır....
yakında evde kalamsı muuhtemel kızdır.kilo da alır bu.
çok korkunç bir fikrin çok güçlü ve bir o kadar da tehlikeli sempatizanıdır. aksi bu fotoğraf karşısında nasıl savunulabilir ki?..

naif, kırmızı bir elbise giymiş, narin ve bir o kadar da alımlı, elinde hiç bir silah olmayan, sadece "duran" bir genç kıza türk polisi neden(!) sıksın ki biber gazını? neden ulan?!
kendini insan sanan bir oruspu cocuğunun şiddetine maruz kalan güzel insan, hep mutlu ol sen bu ülkede olanabilinecek kadarıyla.
-troll on-

amı var

-troll off-

şaka bir yana, tebrik edilmesi gereken kadındır. dik durmayı bilmeyenlerin, mücadeleden çekinenlerin örnek alması gereken kızdır. ayrıca daha sonra yaptığı açıklamayla daha da sevdirmiştir kendisini. aklımda kaldığı kadarıyla; ''sadece ben gaz yemişim gibi, bütün ilginin benim üzerimde olması doğru değil. o gün benimle birlikte bir çok kişi de gaza maruz kaldı. bu sadece benim değil hepimizin mücadelesi'' demiştir. canım benim ya.
Dünya bu kızı konuşurken, 'benim yaptığım bir şey yok buradaki herkes benimle aynı gayede, önemli olan bu' diyen alçakgönüllü kızdır.
(bkz: Ceyda Sungur)

http://mirilti.com/turkiy...mizili-kadin-konustu.html

görsel
daha önceden de aynı kıyafetle gezmişliği var mı diye düşündüğüm memeli.
yürek sahibi imiş.
adam olmak için testis gerekmez.
(bkz: Tiananmen deki Çelimsiz Direnişçi)
gazla oynayan gaza bulaşır .
haber7'den alınan çakma fotoğraflarla "çantasında taş var" diye boklanmaya çalışılan direniş abidesi güzel insan...

akıl mantık falan aramıyoruz 48 kiloluk dal gibi bacının yanında 10 kilo taşla gezeceğine inanabilen az zekalılarda.

ama haber7 lan...

allah bir deseler itikadım sarsılır.
açıkça vatan hainidir, üniversitede yetiştireceği gençlerden hayır beklenmemelidir.
tipinden kıyafetinden ve duruşunudan anlaşılacağı üzre bildiğin kezban. valla bak.
direnişin simgesi haline gelmiştir.
italya'da kadınlar tarafından sembol haline gelmiştir.
çantasından roketatar çıkan kız.

(bkz: vay amk)