bugün

güzel ülkemde gerçekleşmiş olaydır.

senelerin taksiciliği uber tarafından düşüşlerde olabilir. kıskançlık, paylaşımcılıksızlık söz konusu olabilir.
iyi yapmislar durumudur.
ne o oyle her altinda arabasi olan taksicilik yapsin.
gercek taksiciler nasil kazanacak?
Tam çomar hareketleri. köylü kurnazlığı, barzoluk, vahşet ne ararsan var.
taksicilerin genelde ne oldukları ve kim oldukları biliniyor, bir de buna teknolojiye uyum sağlayamamışlar da eklenince felaket yaşanması olası bir durumdu,

ee uygulama ortalama fiyatı gösteriyor, bundan nefret ettiler.
Neden araban bu kadar temiz!
Nasıl bize buyurun efendim diye hitap edersin!
Üstünün başının düzgün olmasına utanmıyor musun!
diye naralar atarak gerçekleşmiş eylemdir.
Yıllardır, evet işini saygılı düzgün yapan birkaçını hariç tutsak da, boktan hizmet, trafik zorbalığı, kalpazanlık, gasp, insanların zor durumundan faydalanma fırsatçılığı gibi türlü terbiye ve ahlak eksiği durumlara giren taksicilerin yaptığı son zorbalık.

Bu adamlar değil mi zamanında taksi plakası almış, şimdi her biri trilyonluk. Ve o arabalarda gündelik şoför, taşeron kullanan? Dükkanları bile var, parasını verip taksiyi kiralıyorsun, işletiyorsun.

Tünelin ucu görünmüş ama, gidicisiniz taksiciler. Daha da bokluk çıkartacağınıza, daha düzgün hizmet verin, daha uygun fiyat verin, insanlar uber yöneliminden utansın size dönsün. Osmanlı zamanı hattatların matbaaya nasıl baskın çıktığını aklım almıyordu. Şu an neler olduğunu ayan beyan görüyoruz. Tarih kitapları bugünleri de uygarlıktan geri kalınmış diye yazacak, taksiciler baskın gelirse.

Böylesiniz işte, iyilikle birşey yaratmak değil, yeniyi yok etmeyi biliyorsunuz. Bu cümleyi de okuyunca yaratmak Allah'a mahsus diyeceksiniz, o da malumun ilanı zaten.
Yeni bir seçenek ile Tekelleri yıkılacak diye korkan canavarların işidir.

Turisti Tuttu mu ümüğü ezenler Hiç ağlamasın.
orospu cocuklugudur.

turkiyede 3 meslek grubuna artik buyuk bir onyargim var:

- taksiciler
- polisler
- ustalar

gercekten cok onemli bir kisminda ne vicdan, ne de is ahlaki var.
orospu çocukları milleti ayakta sikti yıllarca yine doymadılar.
taksicilerle minibüsçüler beter olsun.
çok taksiye binmedim.

ama gördüğüm bana yeter.

20 saate yakın yol gelmişim otogarda yol bilmiyorum, iz bilmiyorum. taksiye binecem adam bana nereye gideceksin diyor. söylüyorum 50 ye götürürüm diyor. yahu taksimetre diye bişey var. aç taksimetreyi ne yazarsa onu vereyim. yok o zaman otogardan çıkış parasını da verirsin bilmem ne.

bütün sütunlara asmışlar ticari taksiler yolcudan otogara giriş çikış ücreti isteyemez diye.

ya adam gibi yapın işi ya da ibnelik yapmayınca para bana yetmiyor diyorsan siktir git başka iş yap.

bir de çete gibi dolanıyorlar zaten. iki laf yaptın mı sesini yükseltiyor. müşteriye hayvan muamelesi yapıyor.

sonra;

uber ciler anamızı belledi.

bellerler tabi; iş etiğinden, ahlaktan, vicdandan yoksul insanlar.
Sorsan hepsi mert hepsi delikanlı. Pusuya düşürüp adam dövüyorlar...

Zaten taksiciler de mert adam değiller.

Mert insan patlamanın olduğu Havaalanında 100 liradan taksi metre açmaz.

inadına über.
Ekmeğiyle oynayanlara hukuk düzeni cevap vermeyince kendileri cevap vermiş. Buna kimse laf diyemez. O kadar para döküp taksi plakası al sonra gelsinler ekmeğine konsunlar. Yok ya. Ellerine sağlık. Uber terörüne dur densin artık. Evet.
korsan haksız kazanç sağlayan onun bunun rızkını yiyenlere verilen bir derstir. evet..