bugün

içtikten sonra bütün dertleri unutacağını sanan tiptir.
bir şeyin tadını başka bir şeye benzetebilmek için ikisini de tatmış olması gereken kişinin söylemidir; aksi halde bilineni bilinmeyene benzetmek olanaksızdır.
(bkz: bokun tadını bilmek)
ikinci dubleden sonra bok olsa içilir. dil uyuşur, miğde uyuşur, tükürük bezleri daha az salgılar kısaca bok filan hikaye.
(bkz: mojito)
(bkz: sex on the beach)
(bkz: b52)

(bkz: içki türü olarak sadece birayı bilen insan modeli)
bugüne kadar sayısını hatırlayamayacağım çeşitlilikte içki içmiş olmama rağmen tadı bok gibi diye nitelendirilebilecek bir içkiye denk gelmediğim için , ne içtin de tadı bok gibi diye soru sorulması gereken tip.
ne şakirtlik ne de dindarlık falan adam haklı. tadını bırak kokusu bile içkinin tadının nasıl bok gibi, sidik gibi, çürümüş bok yermiş gibi yada 150 kiloluk bir adamın koltuk altının terledikten sonra üstüne tarçın döküp yalamakla eşdeğer tatta olduğu anlaşılır. tüm bunlardan sonra içki içmek hiç de akıl karı bişey değil. içtikten sonraki baş ağrısından yada mide bulantısından hiç bahsetmiyorum bile.

not: korkarım ki az sonra içki aslında iyi bişeydir diyecekler.
(bkz: içki kötü bir şeydir diyene karşı çıkan tip)
"içiyorsam sebebi var ama henüz ben de bilmiyorum"diyen tiple eşdeğer özellik gösteren tiptir.
(bkz: possible yobaz attack)
hey gidinin efesi, efelerin efesidir.kime ne'sidir. beğeni, tercih, ağız tadı görecedir. allah'ın bir içeceğidir, bok gibi denmez ayıp... adabıyla içene hiçbir şeycik denmez. içmeyene de sen bilirsin denir.içene de içmeyene de "sen bilirsin" deyince kavga çıkmaz. uzatmayın.
medeniyet zanneder yaptığını. oysa denyoluktur. birşeyleri ıspat etmek için değil içinden geldiği için iç. gerçi içen insanın içini şeytan kaplamıştır ya, o da başka bir komedi.
+ tadının bok gibi olduğunu bile bile niye içiyorsun?
- şâkir sen içki içiyor musun?
+ hâşâ
- bok gibi olduğunu nerden biliyorsun?
+ kemalizm öldü
- gâvurdağ yer misin, şöyle bol nar ekşili?
+ mini etekli kadınlar herkese verir
- şefim, şâkir abine karbonat getir gargara yapsın
içkinin bok gibi tadından zevk alan insandır. ayrıca ağzıyla içiyorsa baldan tatlı da olur şimdi.
içkinin tadından değil etkisinden hoşlanan tiptir.
içkinin tadını değil kafasını seven tiptir.
arkadaşları arasında ortam yapmaya, cool olmaya çalışan kişidir.
"Tip" kısmına ve de tadının bok gibi olduğu kısmına katılmamakla beraber öncelikle şu cevabı vermek isterim:

(bkz: buyrun benim)

Alkol alarak medeni olunmaz, adam da olunmaz ama adam gibi içmesini bilmezseniz alkol sizi öyle bir hale sokar ki feleğiniz şaşar. Hiçkimse tanımadım ki içki içmediği için yobazlıkla itham edilsin, alkol almayan arkadaşlarım da var ve aynı ortamda en fazla şaka olarak takılıyoruz onlara içmedikleri için. Ağızlarına huni koyup içinden alkol dökmüyoruz. Ağzının tadını bilmek ya da bilmemek konusunda ise herkes ilk alıştığı şeyin tadını en güzel olarak beller, bilmem anlatabildim mi? içki içen herkesin de derdi karı kız düşürmek değildir, iş karı kız düşürmekse bunun için yetenek gerekir, sarhoş olmak değil.

Tanım: içkinin tadının kötü olduğunu savunan önerme.