bugün

bacardi, taze nane,şeker surubu ve sodanın karısımıyla hazırlanan bol buzla servıs edılen kokteyldir.
istanbul leventte bir gece kulübü
herkesin bu gece ordayım, ordaydım dediği bu mekana büyük bir merakla gittim ve bu merakımın aslında yersiz olduğunu farkettim, içeride genc kızlarla beraber takılan orta yaş grubu ve 18ni doldurup dışarı fırlayan arkaşlarla dolu bir mekan, yerli parça çok çalıyolar ibo ve orhan gencebayıda repertuarda görmek mümkün.
(bkz: fena)
stand açtıramayacaksanız gidilmemesi gereken mekan. (bkz: stand açtırmak)*
mohito diye talaffuz edin ki barlarda filan "kodumunun kırosu!" gibi tepkiler almayın.

ayrıca ana maddesi kesinlikle romdur, başkası değil.
reklamındaki süper müzik için;

http://www.bacardimojito.com/home/default.aspx
güzel bir tarifi için..

http://ipi.fi/~hessu/mojito/mojito-crushed.html

ayy içmek istiyorum ya..
istanbulda gecen kısın favori mekanıdır , Calıkusu sk no: 1 de hizmet verirdir , eski la scalanın yeri , kocamandı guzel mekandı , mekan sahibi ile anlasılamadıgı icin isletmecileri bu yıl mekanı kapattılar ve gayrettepede discoriumu (bkz: discorium) actılar .
Alkol olarak ele alırsak piyasa ickisidir ( formata uydurmak ) . gecen yıl birden cok fena halde meshur olan artık rengi mi tadı mı insanları etkiledigini tam olarak anlayamadıgım , bursada dogru duzgununu hic icmedigim , soda/limon/rom/nane ile yapilan muhtesem cuba ickisi
reklam klibi için;

http://www.youtube.com/watch?v=5RFxGn6C6ak
(bkz: bacardi mojito)
(bkz: drink responsibly)
(bkz: bacardi mojito song)
(bkz: göt atmak)
An itibari ile hazırlayıp keyifle içtiğim içki. hazırlanışı:

Bardağın dibine 8-10 arası nane yaprağı konulur. biraz ezilerek dibine yapıştırılır. ama yapışmaz ise çok kasmayın mühim değil. daha sonrası:

1/3 bacardi
1/3 soda
1/6 limonun suyu fakat hazır limon suyu kullanmayın. kesinlikle aynı tadı vermiyor. ayrıca yeşil limon bulabilirseniz daha güzel olur.
2 çay kaşığı şeker
2-3 tane limon dilimini içine atabilirsiniz, kenarına şekil yapabilirsiniz.
geri kalan kısmını da buz koyarak servis o anın keyfini çıkarın.

afiyet olsun.
içindeki naneyle süper bir hal alan, neden bu zamana kadar ke$fetmedim de yakindiran, içimi hafif gibi dü$ünülse de pek de hafif degildir, çarpabilir. boku çikarildiginda onu birlikte içeçegin insanlarin hayalini kurup aglamak gibi yan etkileri olan kübaya gitme sebebi.
bardagi süslemede nane ve lime kullanmislarsa daha da güzelle$en bir içki.
rom ile hazırlanan nefis nane tatlı kokteyl. en iyi çubuklu hayal kahvesi hazırlıyor.
lezzetli olan nadir içkilerden.

kararında içiniz, kafayı bozmayınız.
dislerinize yapisan nanelerle butun gecenizi berbat edebilecek ickidir.ayrica cesmenin en piyasa beachidir.demet akalin,hande yener hergun manitalariyla burda takilir.
Rom ile yapılır. Bacardi'de bir icki cesidi degil bir rom markasıdır, bu sebeple onunla da yapılır. bulamassanız Havana da alternatif olabilir.

son zamanlarda j&b satış rakamlarını arttırmak için j&b ile de mojito yapılır diye bir reklam kampanyasına girişmiştir, hatta duty free'lerde hos ablalar j&b standlarında mojito hazırlamakta ve tattırmaktaydı bir kaç ay önce.tadi soylemeye gerek yok rezaletti lakin bizim cahil tikilerimiz arasında viski para sembolüdür tandanslı olacak herhalde j&b mojito pek bir ilgi gordu. hatta istanbul'da oldukca kalbur ustu bir mekanda jack ile yapıldığını da gördüm. uzuldum.
votkadan sonra en klas icki..
rakılısı nefis imiş.
die another day filminde james bondun, cinx'le tanıstıgında elinde tuttugu içki. hatta abartıp ikram ettiği.
lime kullanılarak yapılanı makbuldür.
buyrun burdan da yakabilirsiniz:

bir su bardaginin dibine 8-10 tane nane koyun. nanenin kokusu gelene kadar iyice ezin. uzerine 4 kucuk sari limon dilimi ve seker surubunu ekleyin. karisimi limonlari mundar edene kadar bir daha ezin. bardagi dövülmüs buz ile doldurun. kalan hacmi 1/3 beyaz rom, 2/3 soda ile doldurun. var ise 3 damla koyu rom, hafif tarcin ilave edin. bardaktan uzun olmayacak sekilde iki pipet ile servis yapin (yapin ki o kadar buz, limon, nane ile oynayabilesiniz). afiyet olsun.
sıkça yanlış versiyonları yapılan kokteyl, doğrusunu yapmak için;

- naneleri tek başına ezmeyin. limon, nane ve şekeri birlikte ezin.
- ezme işlemini plastik ya da metal değil, tahta bir havan ile yapın.
- sarı limon değil yeşil limon kullanın.
- şeker şurubu ya da şeker değil, kahverengi şeker kullanın.
- rom olarak havana, mecbur kalmadıkça kullanmayın.
- tüm bardağı değil sadece rom seviyesini buzla doldurun.
- soda (maden suyu) değil, gazlı su kullanın.
- ince uzun değil, kalın kısa pipetle servis yapın.
acilmasi icin gun saydigimiz cesme mekani.
hazirlanışı çok basittir. nane yapragi ve dilimlenmiş limonu bardagin içine koyup bi güzel ezin. sonra üzerine bi tatli kaşığı esmer şeker atin. blenderda buz parçalayin ve bardağın içini buz parçacıkları ile doldurun. bir buçuk shot bacardi biraz soda ve sıkılmış su katılmamış limon suyu da eklendi mi mojito hazirdir.

edit: bacardi yerine havana club da kullanabilirsiniz.