bugün

gemlik zeytini.
eski aracı sattığımız gemlik'te zeytin işi yapan abinin, onun iştediği fiyata bıraktığımız için teşekkür mahiyetinde bize getirdiği zeytinler. o kadar yerden zeytin aldık ama hayatımda bir daha o kadar lezzetli zeytin yemedim.

bir de didim'e giderken akhisar'da sabah mola verip girdiğimiz ünlü bir tesis vardı, orada içtiğim kremalı tavuk çorbası da bir harikaydı.
iskender, mantı, lahmacun, etli ekmek <3333.
salyangoz.
Yiyemem diye tadımlık sipariş etmiştim. Ancak pişman oldum. Servis çok beklettiği için ikinciyi de söyleyememiştim. Tekrar paris'e de gidemedim.
Bizimkisi bir aşk hikayesi. Hem de en acıklısından anlayacağınız.
rulokat.
Dürüm arası kokoreç.

Mangal köfte.

Bol tereyağlı patlamış mısır.
Iskenderun Petek cafe'de (sahildeki) yediğim fettucini alfredo. 18 yıllık yaşamımda beyle makarna yemedim ben.
Dondurmalı waffle, kakaolu milkshake, iskender kebap, fıstıklı çikolata. Canım çektii keşke hepsine sahip olsam şimdi.
adamın biri bugun benı oyle bır dolandırdı, oyle bir geçirdi ki bana tadı damağımda kaldı. evet kaldı...
(bkz: muz)
(bkz: nutella)
(bkz: paella)
(bkz: kuymak)
yazın, gece yarısı, sahilde yediğim kokoreç. gerçekten güzeldi be sözlük. bak canım istedi yine.
(bkz: mino)
hayret yazılmamış. *
adana kebap, urfa lahmacunu, rakı.
çikolata aromalı tombi... ne güzel şeydi o.
yumiyum.
şampiyon'un, tekirdağ'da, şubesi olmamasından mütevellit, kokoreçtir.
öpüşmek.
probis. hey gidi günler hey.
(bkz: türk mutfağından lezzetli tarifler)
lüfer ızgara.
DAMAK ÇUKULATA.
Elmalı Biskrem vardı bir zamanlar, artık üretilmiyor olmasına rağmen hala tadı damakta kalmıştır.
künefe..
china box.