bugün

demiörenin kara para aklama yöntemlerinin ilki olan transferdir. iş ortağı ibrahim kızıl ile aralarındaki ödemeleri bu şekilde halletmiştir sağolsun. neyse ki 12 milyon denip 2 milyona alınan fernandes ve 88 milyon denip 8 milyona alınan tabata var. yoksa batmıştı kulüp yav.

#hesapverdemiroren
kurulan turşu yendi mi acaba merak konusudur.
88.000.001 euro'ya satış yapacak kişi söylemi.
Geçmiş Beşiktaş yönetiminin (!) 10'da biri fiyatına alarak, yönetim başarısı gösterip, sükse yapmıştır. Beşiktaş tarihinin unutulmaz transferidir.
(bkz: Allah belanızı versin)
nerden rastladım lan ben bu konuya? tam da yıldırım demirören'in uyguladığı politikalar nedeniyle beşiktaş'a 1 yıl men cezası verildiği günlerde bu konu baya baya cevher oldu mübarek.

ibrahim kızıl bu lafı ederken tesadüfi etmemiş zar.. adam 88 demiş, 8'e beşiktaş'a kösmüş tabata'yı. allahım, sen bizim futbolumuzu yönetenleri neden akılsız yaparsın?

sonra ne olduğunu herkes biliyor zaten.

tanım: uyanık anadolu kulübü başkanı açıklamasıdır.
tabatayı cristiano ronaldo sanan bir zavallının açıklamsıdır.
- arkadaslar sozun kisasi tabata' yi siksen sekiz' e satmam.
+ yaz abi yaz 88' e bile satmam dedi.
buna en güzel cevabı sergen yalçın " zaten bir adam hakkında kesinlikle satmayacağız denilmişse bilinki satılır. tıpkı kulüplerin teknik direktörümüzün arkasındayız diyip ertesi hafta yollaması gibi bir şey." şeklinde vermiştir.
(bkz: büyük lokma ye büyük laf söyleme)
(bkz: fenerbahce sevilla yi elerse bikini giyerim) *
(bkz: kefen giyerim galatasaray forması giymem) *
(bkz: 50 milyon dolar verseler fenere imza atmam)*gibi türk futbolunda iddialı söz söylemiş ama gerisini getirememiş kolpa bünyelere bir yenisinin daha eklendiğini görmüş olduk.. *
88 dedim 8 demedim diyip sıyrılası futbol polemiği.
(bkz: ama surf yerim)
*
bal gibi satarımın türkçesidir. bir tür anadolu takımı pazarlama metodudur. satmam, satmam, sat-tım şeklinde sonuçlanması beklenen bir planın ilk aşamasıdır.
sözlük yazarlarını üzen hatta moralinin içine eden başkan açıklaması
(bkz: nolur sat şunuuu)
ibrahim kızıl bu sözlerle aslında "bir takımın böyle bir harcama yapıp da iflas etmesini istemem" demek istemiştir. tüpçüyle 8 kağıda anlaşması da bunu kanıtlamaktadır.
sanata saygımız sonsuzdur lakin sen yine de saçmalama sayın başkan. 88 milyon euro verseler tabata'yı da verirsin...
Gaziantepspor başkanı ibrahim kızıl'ın insanları güldüren bülent uygun tarzı açıklaması. Sirkte çalışmış olsaydı eğer büyük bir hayran kitlesi olması muhtemel Bülent uygun'un geçen yıl yaptığı "mehmet yıldız'ı alan şampiyon olur.." açıklaması geldi aklıma birden. Bu da öyle bir şey işte. Pazarlama taktiği.. Ancak bu açıklamaya kızamıyorum açıkçası niye mi? Mehmet Topuz için 10 milyon euro*, Özer hurmacı için 4.5 milyon euro*, ismail köybaşı için 6.5 milyon euro** ödersen eğer adamlar biraz parlayan her futbolcuyu böyle göklere çıkararak, satmaya çalışır işte. 88 milyon euro'ya satmazmış. şimdi bu açıklamayı ciddiye almış insanların tek tepkisi; siktir lan olacaktır. Tabata kötü oyuncu değildir ama bugün bir galatasaray taraftarı olarak takımımda görmek istemem. Ha çok düşük bonservise gelir, yedek kalır tamamdır ama ilk 11'de oynayamaz. Avrupa'da bir şeyler yapmak istiyorsan Artık koşan, mücadele eden, defansif yönü kuvvetli oyuncular lazımdır takımına. Ama tabata stilindeki oyuncuların avrupa futbolunda yeri yok artık be canım. Avrupa futbolu 10 numara oyuncularını bir bir siktir ediyorken bizim ülkemizde koşmayan, mücadele etmeyen ama şık bir ara pas atarak asist yapması beklenilen adamlar el üstünde tutulmaya çalışılıyor. Eee başkan efendi bunu bildiği için böyle saçmalıyor işte.
(bkz: küsüratlı sayı vereyim inandırıcı olsun)*
(bkz: tabata kimki)
(bkz: neden 88)
bi zahmet saçmalama denir bu durumda. 88 milyon euro'yu bi arada görse aklı götünden çıkar.

(bkz: dilin kemiği yok)
bu hesaba göre real madrid başkanı kafayı yiyip tabata karşılığında, bu sezon 66 milyon euro bonservis ücretiyle aldığı kaka artı üstüne de 22 milyon euro bile verse "büyük başkan" bu teklifi "hadi len" deyip elinin tersiyle itecektir.

(bkz: adamın götünden kan alırlar kamil kan)
Takımı babasının malı gören zihniyetin en önemli temsilcisi olan bir şahsa ait sözlerdir.Bu arada 8 mil. euro'ya 88 tabata alınıyorsa 88 mil. euro ya kaç tabata alınır siz hesaplayın...
(bkz: bsg)
yanlış anlaşılan bir sözdür.başkan bunu demek istemiştir.
(bkz: tabatayı s*ksen sekiz <88> milyon euro'ya satamam)
3 kuruşluk adama 5 kuruşluk değer bekleyen insan söylemidir.

(bkz: asa senin olsun dayı g tüne sokasın!)