bugün

sıçma esnasında yakılan sigaranın verdiği büyük hazdır. adeta sigaranın ve malum boşaltımın verdiği rahatlamaların birlik içerisinde olması ve bünyeye sağladığı büyük rahatlık cabasıdır.çok zevkli bir iş olup hele birde önünüzde okumaktan zevk aldığınız bir dergi varsa anlıkta olsa hayattan zevk almayı sağlayacak müthiş bir eylemdir.
bok kokusunu ciğerlere derinlemesine çekmenin bazı insanlara dayanılmaz zevkli gelmesi.
Bir alışkanlıktır, zira zaman geçirmek daha kolay olsun diye.
sıcarken genelde bos durmamak için yapılan biseydir.gazete veya dergi okumak gibi.ama daha değisik bi duygu veriyor adama.
mesela arkadasım bunu yaptıgında "abi nasıl içiyorsun, zevk mi alıyosun sanki" dediğimde onun cevabı ise "bi de sen dene olm ole demekle olmaz" ve tuvalette sigarayı için "lan hakketen haklıymıs adam ya" dediğimi hatırlıyorum ..
(bkz: orgazmdan zevkli anlar)
yemekten sonra yakılan sigaradan sonraki en zevkli sigara içme metodudur. hatta sırf bu yüzden zorla sıçanları tanıyorum.
Bir alışkanlıktır, belkide zaman geçirmek daha kolaylassın diye. tabi baslıgın soylede bır etkısı vardır, sozde ıkıncı nesıl asilzadeler de bile boyle onemlı bır konu hakkında bırseyler yazma geregı hıssettırmıstır.
hani birşey yaparken ondan alınan zevki arttıran şeyler vardır ya. bira içerken yanında patates kızartması yemek, banyo yaparken şarkı söylemek, maç izlerken küfür etmek işte sıçarken sigara içmekte bu listenin en başında gelir.
sigara içinler yüzünden tuvalet denen rahatlık sağlayıcısı da çekilmez, duman altıolmuştur. temelli yasaklanması dileği ile bu sigara denen zehirin!..
iki işi bir arada yapmaktır. yetenek gerektirir.herkes yapamaz.
sigaralara gelen astronomik zamlardan sonra yerini 'sıçarken fayans saymak' olgusuna bırakan hadisedir.
can sıkıntısından sıçarken yapılabilecek en güzel eylem diğeri ise gazete okumak. Hele iki oldu mu tam anlamıyla combo.
sıçtıktan hemen sonra içilen sigaraya sıçrazm sigarası denir..

(bkz: sıçarken çay içmek)

(bkz: sıçarken yemek yemek)
sigara içmenin zevk verdiği nadir yerlerden biridir.bok kokusuyla sigara dumanının muhteşem yolculuğu.
tam sıçmaya oturduğunuz an sigaranızın yanmadığını fark edip sıçmadan kalkıp tekrar bi sigara yakıp sıçmaya devam etmenizi gerektirecek kadar paranoyak bir durumdur.
sigara ve gazete
(bkz: amcam)

korkuyorum millet artık sıçarken başka şeyler yapacaklar diye...
10 numara ben geçenlerde denedim bir arkadaşın tavsiyesi üzerine bundan sonra mutlaka içmeyi planlıyorum.
tuvalete sizden sonra girenin sizi çok kötü anmasına sebeb olacak eylemdir.
çok çok kirli tuvaletlere girilirken yoğun olan bok kokusunu bastırmak için yapılan eylemdir. bir nevi mecburiyettendir.
sıçabilmek için içilen sigaradır aslında.
salonda denendiği taktirde sigara içerken sıçmak olur ki etrafı bok götürür.

her halükarda nefret edilesi eylemdir.
sıçamamaya neden olur.
sigaranın kabızlık yaptığını söyleniyor.
tam anlamıyla, sıçarken aynı anda bok yemektir. fena bir iştir.
sigarayı bırakmadan önce yapmaktan acayip zevk aldığım bir eylemdir.
alışkanlık yaratan durumdur. bilimsel yanını bilmiyorum ama sigaranınsıçtırgaç yönünün olduğu aşikar.. ve sigarayı bıraktıktan sonra bir süre kabızlık tarzı bir durum yaşanıyor...