bugün

masa başında oturmaktan orası burası değil de direkt sırtı ağrıyan insanlarımıza bir yardım eli uzatmaktır.
(bkz: amuda kalkmak)
(bkz: kütletmek)
(bkz: doktor)
belinizden biraz üstte olan sandalyeye dik şekilde oturulup geriye doğru yaslanıp kütletilerek bi nebzede olsun azalan sorun. lisede az yapmadım sıralar çok uygundur bu taktiğe.
Sert zeminde uyumak.
namaz kılmak . oruç tutmak . zekat vermek . hacca gitme . kelime i şahadet getirmek . tamamdır .
sırtını aldırmak. anca geçiyor amk ne yapsan olmuyor başka.
yatıp uyumak.
masaj yaptırmak.
Esnemek(fazla zorlamadan), kütletmek, bardak çekmek.
yumurtanın sarısıyla beyazını ayır ama sürme ayırman yeter ( cem yılmaz ) .
Ekmek , kibrit , ateş derim siz gerisini anlarsınız.
sunta üzerine battaniyeyi 2 kat yapıp uyumak en sağlıklısı.
bilgisayar başından kalkıp spor yapın. göğüs küçültme ameliyatı yaptırın.
5 yaşlarında çocuk. çıkartın sırta bi güzel çiğnesin nasıl yumiş nasıl rahat...
bilhassa masa başında olmak üzere duruşunuza dikkat edin. sırt kaslarını geliştirecek egzersiz yapın ki vücut kendisini taşıyabilsin.
bir masör olarak önerim 3 seanslık medical masajdır. masaj yaptıramayanlar için ise egzersiz yapın, kilo verin, potasyum bakımından zengin besinler tüketin.
herzaman ve heryerde soledigim gibi tek cozum spordur arkadaslar.sirt ve bel kaslarinizi guclendirdikce sirta binen yuk azalacak ve rahatlayacaksiniz.bunu ise duzenli agirlik kaldirarak asabiliriz.agirlik deyince ise herkesin aklina bodyci ayi abier geliyor.onun gibi istesende olamazsin zaten kardesim.guzel kizlarimiz sizde agirlik calisinca kaslanmazsiniz merak etneyin kolay degil o isler ole.
ağrıyı gidermek için önce gerçek nedeni bulun.
günlük oturma pozisyonlarınıza dikkat edin.
işiniz masa başındaysa bilgisayara yukarıdan bakmayın. bu durum sırt ve boyun ağrısına yol açar. devam ettikçe kamburluğa doğru gider. ekran göz hizanızda olsun.
yürürken omuzlarınız dik dursun. hem asil görünürsünüz hem de sağlıklısı budur.
sırtınızını direk gelen sıcaklıktan uzak tutun - kalorifere yaslanmak gibi- bu tür ısılar sırta ağrı yapar.
ortopedik yatak, hafif yüksek yastık ve güzel bir uyku. yorganın ağırlığı da etkilidir bu sırt ağrılarında. hafif ve sıcak tutan bir yorgan edinilmelidir.
herhangi bir yerinizi incitip,acının odak noktasını değiştirmek.
Sert zemine uzanmak bi yere kadar fayda ediyor. Kasıldım kaldım sırtta yastık elde kumanda. Düşman başına.
Sandalye de 20 dakika dursam adam öldürür hele bilgisayar başındaysan ama evet sert zemin fayda ediyo azda olsa geçici çözüm. Yüzerek de geçebilir tabi.
belden üstünüzü toptan aldırın. ne ağrı kalır ne sızı.
yaptığınız işi sorgulayın. ben sorguluyorum.
ağrı geçmiyor ama sorgulamak iyidir.