bugün

faşistleri bir bir ortaya çıkarmış olan ölümdür. büyük acıdır. toprağı bol olsun.
benim için değil yani anne babası için büyük acı.
Hazin olaydır. Dünyadaki en büyük acı evlat acısıdır derler hep, sayın Sırrı Sakık'ın başı sağolsun. Henüz 25 yaşındaki bir genç adam geçirdiği bunalım sonucu hayata veda etmek istedi ve gitti. Bu ölüm üzerine "Oh iyi olmuş, şimdi anladın mı evlat acısı neymiş?" diye yorum yapan ve ölümleri yarıştıran hastalıklı ve ırkçı beyinlere ise yıl 2012 olmasına rağmen tıp bilimi henüz bir çare üretemedi ne yazık ki!

"hastalıklı beyinler rahatsız"
sırrı sakık'ın ve dostlarının başı sağolsun.
asker ölümleriyle bu ölümü kıyaslayan ve bu ölümü bir "zafer" tadında kutlayan, bir isim bulamadığım kafalarsa, sağolmasın.
azrail gene ıska geçmiş. o değil be olum diğeri diğeri yaşlı olan.
balkondan atlayarak intihar etmiş.
bütün evlatlar ana babasına tatlıdır. ölümü de onların yüreğinde bitmeyen acıdır.
o babanın demek ki bunu bu şekilde öğrenmesi gerekiyormuş.
umarım anlar...
Keske sırrı yi oldurselerdi. Oğluna gerek yoktu be! GErci hepsi olsun bu adamların.
Orospu çocuklarını ve pkkya göt verenleri üzmüştür. Gelip bizlere insanlıktan dem vuranlar aynı hümanistliği pkknın can aldığı zamanlarda neden gösteremiyor? Adam pkklıysa oğlunun suçu neymiş, komik olmayın ulan, 7den 70e hepsi terörist, hepsi katil. Hiçbiri zerre kadar merhamete layık değil. Kökleri kurusun.
-kendisi pkkyı destekleyip evlatlarımızı öldürürken iyi değil mi?!kirli savaş var diyorlar hep bunlar evet kirli savaş var çünkü kendileri - kirli diye kendileri evlatlarımızı öldürüyor diye -ay yıldızımzı yerin içine koymak vatanımızı bölmek istiyorlar diye var ne hakla vatanımızı bölmek istiyorlarsadır.
-evet kendi elleri kirli -evlatlarımızı öldürdükleri için!!!
-elleri kanlı-elleri kirli...
-pislikler...
bir o kadar pis insanlar!!!
-gibi.
balkondan atlayarak intihar etmiş , öldürülmemiş.
-evet şehit haberidir efendim.
-kendisi de anlasın evlat acısı neymiştir.
-gibi!!
bir yanda yüzlerce, binlerce ana kuzusu ve onların ölümüne adeta alkış tutan bir hayvan öte yanda şüpheli bir ölüm...

insanlar "oh olsun" mu demiş? kim hangi insani değere dayanarak bu insanlara parmak sallayıp, hakaret etme cesaretini buluyor kendinde? karakol baskını için yakılan türküyle halay çeken adama ne diye empati kuracakmışız? geçeceksiniz bunları.

milyondur söylüyoruz "bu ülkede kürde düşman yoktu, şımarıklığınız, cinayetleri oyun zannetmeniz karşılıksız kalmaz bir gün türkleri düşman edersiniz kendinize" diye...

bu milleti meclisteki bunaklar ve gazete köşelerindeki satılıklardan hadi olmadı tirki bar köşelerinde bıyıklı kız kovalayan ergenlerden müteşekkil sandınız alın bu da sonucu...

geberseniz "vah" çıkmayacak artık ağzımızdan...

20 yaşında adlarını bile sayamadığımız binlerce civanın acısı var içimizde. çocuk tecavüzcüsü bir pkk'lının uyuşturucu parasıyla semirmiş eniğinin "şüpheli" ölümüne isteyen üzülsün.

ben üzülmedim.
insanlığın da öldüğü durum. ulan ayıp be! insan ölüme sevinir mi? nerde kaldı sizin dininiz, vicdanınız, ya da sizi insan yapan ne varsa ?
(bkz: men dakka dukka)
kesinlikle sevinilecek bir durum değildir , kendisine baş sağlığı dileriz.

fakat bu ülkede evlat acısı çekmenin ne demek olduğunu artık daha fazla anlayacaktır , nitekim o şehit tabutları başında ağlayan anneler babalar'a baktıkça ''böyle davanın amk '' deme ihtimali az da olsa belirmiştir.
(bkz: Ana ahı)
(bkz: şüpheli)

meclis kardeşliği psikolojisi ile örtbas edilmezse altından uyuşturucu hesaplaşması çıkacağını düşünüyorum ve bu düşüncemde yalnız olduğumu sanmıyorum.
Bozduğun bu kantar, gün gelir seni de tartar.
intihardır.
ne diyelim, bundan sonra pkk'ya bakışı değişir inşallah.
bir karınca ezilmesinden daha fazla üzüntü vermeyen geberme hadisesi.
Allah kimseyi evlat acısı ile sinamasin. Ama. Allah'ın değirmeni yavaş doner ince ogutur sözü de aklıma gelmedi değil.
Allah günahlarını affetsin.
Türkiye'deki ırkçı yorumlara bir kez daha tanık olmamı sağlayan olaydır.
Biz insanların acısını Kürt - Türk diye ayırıp sevinmeye devam ettiğimiz sürece barış da gelmez kardeşlik de. Türk'ün ölümüne sevinen Kürt ile Kürd'ün ölümüne sevinen Türk aynı kefededir, ikisi de ırkçıdır, acınasıdır.
ölümle sonuçlanmış bir vakadır. 25 yaşındaymış. hemen hemen bizim şehitlerimizle ayı yaşta. sırrı sakık'a empati yapma fırsatı vermiştir hayat. ah sırası onda, ateşin bol olsun....
edit, ateşin bol olsun lafı intihar eden gence değil, babasına. ona allah rahmet etsin ne diyeyim...
hiçte üzülmediğim durumdur. bir de insanlıkla bağdaştırılmış ya vay arkadaş ya. hangi insanlıktan bahsediyoruz? özerklik, bağımsızlık cart curt arkasına saklanıp 20 yaşında çocuğu pusuyla bilmem neyle vuran adamı savunan eşşeğin birinin oğlunun ölümüne mi üzüleceğim? üzülmedim yada sevindim diye insanlık dışı mı oluyorum ben? bırakın arkadaş ya. her insan hakettiğini yaşar bu hayatta.
Irkçı yorumlara bir kez daha tanık olmamı sağlayan olaydır.
Türk'ün ölümüne sevinen Kürt ile Kürd'ün ölümüne sevinen türk aynı zihniyettedir, ırkçıdır, faşisttir. Irkçılar ortadan çekilip çenelerini kapatmayı bilirse her şey daha kolay olacaktır.
vatanını savunurken şehit edilen aslan parçasıyla sülale boyu katil ve çocuk tecavüzcüsü birinin ölümünü aynı kefeye koyanlar var...

etmeyin...

allah'ın torbacıları insanlık dersi vermeye çalışıyor bir zahmet ikilesinler. sakık soyadlı birinin dünyadan eksilmesine dahi üzülüyor olabilirsiniz. tercih meselesi ama o aşağılık ağızlarınıza türk evladının adını almayacaksınız.