bugün

bende mi sıkıntı var lan yoksa eksik mi yapıyorum hassiktir dememe neden olan durumdur. bizden uzak olsunlar.
O benimdir... Yalnız benim yazdıklarım iki kağıda da sığmamaktadır... Sınavlarda 6 kağıda kadar istemişliğim vardır...
inek olduğunu belgeleyen öğrencidir.
iyi aslında.
biz olmadıkta ne oldu, okulu astık, kopya çektik ne oldu heyecan.
şimdi başarılı olmaya çabalıyoruz.
uzun yazıyosa kesin gereksizdir ön yargısını sunan insanları göstermişlerdir.

çok uzun olup da değerli olan eserleri saydırtmayın bana.
büyük yazıyodur.
bir gün olur muyum acaba diye düşündüğüm insan modeli.

metallica'dan gelsin (bkz: the day that never comes)
bazı sınavlarda son derece normal karşılanması gereken durumdur. belki bir üçüncüsüne bile ihtiyaç duyulabilir. fakat çoğu sınavda gerek duyulmaz *. yeterli bilgiyi muntazam bir şekilde kağıda dökersen bir kağıt yeterde artar bile.
giriş- gelişme-sonuç bölümlerini dengelı ve açık tutmakta fayda var.uzatmanın dallandırıp budaklandırmanın anlamı yok.2.kağıt maazallah kaybolur falan.neme lazım.
hocanın makale değil paragraf yazın dediği sınavda ikinci kağıt istemek diye birşey vardır ki soruyu anlamamak ile eş değerdir.
inek lan inek. tek kağıda sığdıramadı bilgisini.
ikinci kağıdı geçtim, geçen iktisadi düşünceler sınavında kız 3. kağıdı istedi çöktüm bildiğin.
sınav anında sınıfta soğuk rüzgarlar estiren öğrencidir. lan bari sessizce iste, daha ikinci satırı yazamadım, üçüncü kağıdı istiyorsun pezevenk.
kimse kusura bakmasın ama adi insanın tekidir. çok yazınca bir bok olmayacağını anlayamaz. ama bunlarda da suç bulmamak lazım bazı hocalar çok yazana veriyor. * * ama yani sınavı züküp bırakırlar sen daha bir sayfa yazmamışsındır adam ikinci kağıdı ister. ama ne olur sonra, sonuçlar bir açıklanır onu geçmişsindir. işte o zaman inceden bir gevşeme gelir vücuduna. sırıtık bir ifade belirir. içten içe el kol hareketi yaparak karşındakini tahrik etmek istersin falan. * şaka lan şaka, sınavda ikinci kağıdı isteyen öğrenci de candır. çalışkandır o. çalışmıştır yapmıştır. helal olsundur. * *
çok gördük onları ben bi sayfayla 70 alırken onlar iki sayfayla 50 zor alıp kıç zoruyla geçiyolardı. *
sınav başlamıstır 15 dakika filan geçmiştir yazdığınız cümle sayısı 2 bilemedin 3. siz hocaya rahmet okurken, gözlüklü bir kız amfinin ortasından -hocam ikinci kağıt alabilir miyim? diye seslenir ya o ses rahmet okuyan beyin dalgalarına tecavüz eder gibi işler. sonra bildiğiniz tüm rahmeti o kağıdı alan kişiye okursunuz.
1- bol edat, bağlaç kullanmış öğrencidir.

2- çok çalışmış ama çalıştığı yerden çıkmamış öğrencidir. boşa gitmesin diye yazar da yazar.

4- büyük puntolarla yazan ve kelimelerin arasına bir parmak kalınlığı boşluk bırakan öğrencidir.

5- lan zaten kaldık bari hocaya dil dökelim kafasıyla hocaya mektup yazan öğrencidir.

6- olm bu seçeneği hiç yazasım yok ama hocanın sorduklarını fazlasıyla bilen ve aa alacak olan öğrencidir.
yazısı büyüktür çok bildiğinden değil ...
çan eğrisi varsa bunu yapacak öğrencinin vay haline...
bu kadar yazılacak ne var acaba ben mi yanlış yapıyorum diye düşündüren öğrenci eylemi.
(bkz: doldur belki tutar)
sayfalarca kağıt doldurupta sizden daha düşük not alabilir kimisinin yazısı büyük olabilir, kimisi acayip saçmalayabilir.bu tiplerden senden daha çok kağıt verdim nası senden düşük aldım gibi saçmalıklarıda duyabilirsiniz.
- hocam bi kağıt daha alabilir miyim
+ alabilirsin tabi aslanım, yalnız bi ilk sayfaya baksan iyi olur
- sığmadı hocam valla yea
+ ulan ne sığması yavşak herif, sınav zaten test
- hıı.

(bkz: artist misiniz lan siz)
özet geçemeyen kişidir. *
bunlardan birkaçını sallandıracaksın taksimde bakalım daha kağıt istiyorlar mı. (bkz: kahveden yazan yazar)
sınavımın kötü geçmesine sebep öğrencidir.

lan soruların doğru cevaplarını biliyorum ve yapıyorum. tüm yaptığım cevaplar verilen soru kağıdına tamda yetmekteyken o da nesi dalyarağın biri ek kağıt istiyor. işte o an tüm dünyam başıma yıkılıyor. kesin diyorum. kesin eksik veya yanlış yaptım. bak elin oğlu doğrusunu yapmış ve sığdıramamış. garanti bende bi eksiklik var. derken arkadan bi ses buğulu ve kendinden emin. "hocam" diyor. "bir kağıt daha alabilir miyim?". alamazsın ibnenin evladı, alamazsın gavat, alamazsın bu kadar çok şey bulmuş ve yazmış olamazsın. "bir daha sınava bir hafta önceden çalışmaya başlayacağım, devamsızlıkda yapmayacağım, evet evet kesinlikle notta tutmalıyım" diyerek kendime sözler verirken. bilin bakalım ne oluyor. ikinci kağıdı isteyen arkadaş tüm dünya düzenini karşısına alarak bir ek kağıt daha istiyor. ve ben o arkadaşı itlaf etmenin yollarını düşünürken bir de bakmışım ki sınav süremiz dolmuş. sonuç mu. o dübürle benim notum neredeyse aynı.

sözlük vesilesiyle o arkadaşa sesleniş.

cancağızım, gözümün nuru, ciğerim. o elinde almış olduğun kağıt doğru cevaplar için. sadece doğru. oraya köyde başına gelen eşeğe binme anını, yahut kız arkadaşınla gittiğin tatilde, gördüğün bir çift turistle nasılda konuşamayıp rezil olduğunu anlatman için değil.* * bunlar için bak burası var, kocaman bir sözlük. inamazsın belki ama sayfalarca yazacağın yazılar için ek kağıt bile istemene gerek yok. böylelikle ilişkimizi de yıpratmamış olacaksın. sen yazacaksın ben oylayacağım.

(bkz: oyunuz kaydedildi ()
güncel Önemli Başlıklar