bugün

öğrencinin hiçbir sıkıntı çekmemek için başvurduğu yöntemdir..zira sınava çalışmak sıkıntıdır not toplamak ayrı bir sıkıntı..öğrenci işin kolayını bulmuştur ama sonuç pek de iç açıcı olmayacaktır * *
bos kagıt vererk cıkılması muhtemel olan durumdur..
sınav sonucu kötü not alınırsa "zaten hiç çalışmamıştım" şeklinde morali bozmayan;iyi not alındığında ise "way aq hiç çalışmamıştım lan" şeklinde morali tavana vurduran mevzudur...
kaybedecek bişeyin olmamasının verdiği rahatlıkla bazen, geçecek kadar bir başarıyı getirebilen durum..
Kendine güvenen ögrenci modelinin yaptıgı iş
hele birde o sınavı geçerseniz, dünyanın en mutlu insanı olursunuz.
her öğrencinin hayatta en az bir defa başına gelecek olan,stressli olduğu kadar garip bir huzur barındıran sorumsuzluk eylemidir.sınava çalışma amacıyla sabahlamaya niyetlenmişken,vazgeçip uyumanın ya da arkadaşlarla muhabbete dalmanın keyfi başka hiç bir şeyde yoktur.
aşırı cesaretin sağlam bir örneği.
sınavdan sonra rollerin değişecegi eylem. *
fifty fifty olayı
ya tezeği avuçla* yersiniz
ya da şans kapınızı çalmıştır, gururlu ve mutlusunuzdur*
6 yıllık üniversite hayatım boyunca bir çok kez yaptığım şeydir. Özellikle bilgi istemeyen sizin yorumlarınızın önemli olduğu sınavlarda vede katacağınız yorumlarla essay yazacaksanız çalışmaya pek gerek yoktur ancak şöle bi ayrıntı vardır bu sistemle öle 80 90 alınmaz 50 60 bana yeter fit olurum diosanız şiddetle tavsie ederim
cesaretin zaferi veya aptallığın mağlubiyetiyle sonuçlanacak durum...
eğer kişinin önünde bir inek oturuyorsa ve kopya çekme konusunda herhangibir kaygısı yoksa rahatlıkla yapılabilecek bir eylem.
Sınav hakkında tüm endişelerinizin kalkmasına yol açacak olaydır.Sınav hakkında düşünmez sonucun kötü olacağını bildiğiniz için heyecana kapılmaz gönül rahatlığıyla sıfırınızı alır çıkarsınız.
(bkz: hayatının üzerine kumar oynamak)
çalışarak girmeye göre daha mantıklı bir durumdur.zira çalışınca sınavda iyi yapacağının garantisi varmı*.peki çalışmayınca kötü alacağının garantisi varmı*
(bkz: hoca çalışmadığım yerden sordu)
sinav gozlemcisinin durumudur.
lisede "bakalım ne kadar biliyor muşum" şeklinde yaptığım salaklıktır. genel olarak 50 ila 60 arasında değişen puanlara razı olur kişi. * *
dersi dinlerseniz çok sorun olmayacak bir olay.*
akabinde ağlayarak cıkmayı da gerektiren durum.
çok rahattır, neticeyi bildiğiniz için heyecan yapmanıza gerek yok. Saldım çayıra hesabı...
- ya veysel olum bu ne lan barajı bile geçememişsin öss'de
- olum hiç çalışmadan girdik anca bu kadar oluyor
- e çalışsaydın ya evladım neden çalışmadın ?
- abi riske girmek istemedim şimdi çalış çalış sonra kazanama koca 1 sene boşa gitsin
- bu nasıl bir mantık lan ?
- ne bileyim. mantık işte.
işin temelinde sınava çalışmak zaten yapılmaması gereken bir şeydir. * çünkü sınav ne kadar bildiğimizi ölçmektedir. bu durumda bizim sınav için çalışmamamız gerekmektedir. yani zaten o derse sürekli çalışmış olup, sınav denen ispat olayında bunu göstermiş olmalıyız. ama pratikte öyle değil tabi.
öğrencilik felsefemdir. herkese de öneririm. çünkü bu yöntemle iyi not alınırsa sevinir, kötü not alınırsa üzülmezsiniz.