bugün

sınav haftası geldiğinde, derslere devam etmediğinden ya da not tutmadığından dolayı tüm parasını fotokopiye yatıran üniversite öğrencileridir genellikle.
derslere girmediğinden hangi konunun gerekli olup olmadığını bilmediği için nerde saçma sapan not varsa alarak, vicdanını rahat tutmaya çalışan öğrencidir.
fotokopicileri zengin eden öğrencilerdir.
lan bu benim!

veriyoruz veriyoruz tamam da son sigara parası da gidince lanet olsun paraya da sinava da yapana da girene de diye ... lanet okuyabileceğiniz bir durum.
evlat acısı gibidir. çoluğunu çocuğunu kaçırmışlar gibi olursun. bu notlar genelde de işe yaramaz...
sınavın geldiği zaman eli ayağına tutuşan ve genellikle ders notlarının eksik yada az olmasından kaynaklanarak, fotokopicilere hücum eden öğrenci profili.
hukuk fakültesinde okuyorsa büyük ihtimalle gerçekleşecek olaydır.
(bkz: vicdanı parayla rahatlatmak)
muhtemelen, zamanında aileden alınan kitap parası harcanmıştır ve vize zamanı akla gelen ders kitaplarının fotokopisi çekilecektir ya da dersle alakalı/alakasız tüm ders notlarının fotokopisi alınacaktır.
bu fotokopiler öyle değerli şeyler ki, çalışmayacağını bilen her öğrenci odanın bi köşesinde bulundurur."varsın olsun ben çalışmayayım da, vicdanım rahat olsun parasını verdim fotokopiyi aldım" hesabı.
zamanında derslere girmeyip orda burda sürtenlerdir.
derslere girip not tutanlara yalvarırlar sınav zamanı. verdikleri para da cabası.