bugün

geçen samsun'da verdiği konserle takdirlerimizi toplamış kısrak.

arkada müzik icra eden ekipten tam 3 kişi (evet 3) ayrı ayrı birer şarkı söyledi. her biri gayet de über performans sergiledi. birisi selena'nın sevgilisiydi. bi kişinin konserine geldik derken 4 kişiyi dinledik. iyi oldu çok güzel iyi oldu.

bu arada kadının sesi harbi güzel.
silah taşıyor mu bilemem, ama taşıyorsa resmen; at, avrat, silah.
tam bi disi. kadin denince aklima gelen ilk kisi. yaradana kurban..
kendisini ne zaman izlesem, durusuyla, konusmasiyla, gulumsemesiyle aklima sadece bir kelimeyi getiriyor : karizma. her seferinde bu kadar karizmatik bir kadin olamaz dedirtiyor.
ilk albümü ve konuşmadığımız şeyler var (introsu; http://www.youtube.com/watch?v=Km57XX2FrR4) son albümünde bütün şarkılarını zevkle ve büyük hazla dinlediğim kenan doğulunun ''yeni (bkz: sezen aksu) olacak'' dediği etkileyici, çok güzel sesli bakınca dik dik o yeşil gözleriyle içleri yakan insan görünümlü melek!!!
ne demek istediğimi anlamak istiyorsanız canlı dinlemeniz tavsiye ederim. ayrıca hayatıma giren sevgililerim kim olursa olsun değişmeyecek ebedi aşkım, ilk gördüğüm günden beri. tabi ki Fenerbahçe den sonra.
şuna bakar mısınız şuna! ;görsel
Gerçekten acaip bir havası var hükümet devirir.
konuşamadığımız şeyler var isimli albümü ülkemizde son 5 yıl içerisinde çıkarılan en iyi 3 albümden birisidir.

(bkz: 2006 afili yalnızlık)
(bkz: 2010 konuşamadığımız şeyler var)
(bkz: 2010 adımı kalbine yaz)
hem sesi hem de kendisi güzel boynundaki dövmeye bir buse kondurulası.
konuşmadığımız şeyler var albümünden boş yere şarkısına klip çekmiş ve klibin neredeyse tamamında en doğal haliyle arzı endam etmiştir.

http://www.youtube.com/watch?v=YYzvWm3x3VU
nev-i sahsina özgu bir guzellik ,on numero sarkilar, orjinal bambaska bir ses, asik mi oluyorum ne!
maskülen bir kadın. sert ses, sert çıkışlar hafif travesti havası var.
ayda bir iki defa aşık olduğum ezgiler prensesim. aşağıda ki klibi her izlediğimde yeniden aşık oluyorum. bu ne endamdır, bu ne güzel şarkı söylemektir, bu ne hoş bir sedadır gök kubbede bırakılan.

http://www.youtube.com/watch?v=jH41fxwHoCM
"gerekirse birbirimize döner bıçaklarıyla dalalım ama yatmadan sevişelim, karmamız inmesin" temalı şarkısıyla komik kadın.

size prim veren kafa yapısına sokayım ben.
bu kadar az entry girildiğini görünce çok şaşırdım. sıla ilerisinin sezen aksu'su olma potansiyelindeki kişi. şarkılarıyla sesiyle son dönemin en iyilerinden biri.
aralıkta çıkacak olan 22 sanatçının orhan gencebay şarkılarını seslendireceği albümde yer alan sanatçı.
kankam olsun istiyorum bu kadın. çünkü;
cool duruyor, güçlü duruyor, kendinden emin duruyor, muhabbet ederken aniden yumruklaşakmış gibi duruyor, kavga edecekken emaneti çıkaracak gibi duruyor, güzel duruyor, derin bakıyor, güzel bakıyor, derteleşekmiş gibi değil ama derdi untturacak gibi duruyor, maç izleyecek gibi, pes oynayacak gibi gol atınca kanepenin üstüne çıkcak gibi duruyor, dertlenince derdini anlatmayacak gibi duruyor.. seksi duruyor ama kaşar gibi durmuyor, dokunsan ağlayacak formatında bir kadın gibi durmuyor, sınırlarını bilmiyor gibi durmuyor, bencil durmuyor. sanki ben gibi benim kanka gibi duruyor, kıyafet almaya yardım edecek gibi duruyor, sağlam duruyor anlıyağınız. kanka gibi duruyor.
türk popunun son dönemdeki en güçlü sesi. bütün şarkıları hoş.
son klibinde daha da bi güzelleşmiş türk popu kraliçesi.
ilk albümünden sonra feyk atıp sağlam bi tarzda devam eden şahs-ı muntazam kişiliktir..boş yere klibi ona aşık olmamın yegane sebebidir ..
bütün şarkıları mı güzel olur bir insanın? kendi gibi işte...
hep böyle güzel şarkılarla acıt içimizi sıla.
Türk populer müziğini ayakta tutan kadın kişisi.
sağ elimi solumla avuttum boş yere...dinlenilesi şarkı.
hayalimdeki kadın profiline cuk diye oturan dişi varlık.
kurcan bi rakı sofrası, sıla "vur kadehi usstaaaammm..." diye sölicek sen onun kaldırdığı rakı kadehine alttan alttan vurdurcan... ahhh aahh...
"götüne güvenen şöyle gelsin" den "sağ elimi solumla avuttum" noktasına nasıl geldiğimizi anlamadığım şarkıcı. ve güzel kadın.
son albümü ile bu yıl "en giderli kadın şarkıcı" dalındaki bütün ödülleri demet akalın ın elinden kapacak olan popçu.
huyunu suyunu bilmem ama sesi ve tipi çok hoş hafız.
güncel Önemli Başlıklar