bugün

Uyuyamıyorsanız ve sıkılıyorsanız hayat gerçekten çok boktan. O kadar boktan ki gecenin ikisinde gidip yüzünüze maske yapıyorsunuz.

Sıkılınca neler yapılabilir? Biri yardım etsin benim beynim yandı.
Kesinlikle manikür. Bu saatte tüm dikkat verilerek en küçük ayrıntısına kadar bındık bındık uğraşılacak nadir gece eylemlerinden.
sıkılmanın ne olduğunu anlarsa bunu yazan arkadaş, sorunun cevabını da bulabilir. nitekim soru yarımsa cevap nasıl tam olabilir ki ?

sıkılmak, kişinin kendinden memnun olmaması anlamına gelir. olduğu haliyle keyifli olan birisi sıkılamaz. bunun dışında sıkılmak zenginlere özgü bir şey. zengin sıkılmayı satın alabilir ve burada zenginlikten kasıt şımarıklıktır. nitekim fakir insanın sıkılmaya lüksü ve zamanı yoktur. fakir birey gecenin bi vakti ve özellikle yarın iş başı varken bu saatte sıkılacak kadar özverili değildir.

sıkılmak kişiyi gerer. gerginlik ise olduğun şey ile olmak istediğin şey arasındaki boşluktur. bu boşluğu arzular ve doymak bilmeyen istekler oluşturur. benim anlayışıma göre başlık sahibi kızcağız biraz şımartılarak büyümüş ve buna rağmen kendinden memnun değildir. dolayısıyla sıkılma baş gösterir.

peki ne yapılabilir ?

kişi kendine saygı duymalı
kişi kendini sevmeli ancak bu sevgi narsistçe değil, değer vermeli kendine
kişi kendini kabullenmeli
meditasyona girmeli
düşüncelerden arınmalı
velhasılkelam

kişi kendini bilmelidir.

edit: imla
Şükür edilebilir.
burun karıştırılır.

hiç öyle bakmayın amk, herkes yapıyor.
"can sıkıntısı; arzular için arzu."
-tolstoy reis.

kitap okuyabilirsiniz zaar.
Yazarların sıkılınca yaptığı aktivitemsi şeylerdir.

Kulaklığı takıp dans ediyorum, sonra babamı ya da annemi kapıda bana bakarken görüyorum. Ay bi utanma bi utanma ehe.
Arkadaslarla dertlesilir, müzik dinlenir, yeni ilgi alanlari üzerine araştırmalar yapılır, hayal kurulur, geleceğe dair planlar yapılır, film izlenir, yeni internet siteleri kesfedilir.
Sözlükte başlık açıp sorudan daha sıkıcı gelen entryler okunabilir.
Zeka oyunları oynanabilir mesela online oyunlar da olabilir.
(bkz: parmak)

(bkz: popo)

verdiğim bkz ları birleştirip bir bütün oluturduğumuzda halk dilinde sıkıldım diyene verilen ibretlik tavsiye çıkıyor ortaya.

olmadı onu deneyin. *
Bir kızdan mesaj alınarak sohbet edilebilir. işemeli sıçmalı ayin falan.