bugün

bu bilgiyi bana ortaokulda iken fizik dersinde öğretmişlerdi. hatta em=deve (m=d.v) sağolsun özkütle hacim falan hepsi aklımda. inek değilim de o ara meraklıydım işte bu konulara.

adamlar açıklayın da para ödülü verelim demişler.
açıklayalım ama ödülümü isterim:
ısı alışverişinin daha kolay olmasından öte gelir.

mesele buzdolabındaki buzluğa soğuk su koymak yerine daha sıcak bir su koyarsanız, konulan sıcak su daha çabuk donar.

ama tutup da kaynar su koymayın. buzdolabını bozarsınız.

ek olarak buzdolabının kapağını açık bırakıp odanın soğumasını da beklemeyin. buzdolabının çalışma prensibi ile klimanınki fARKLIDIR.

son edit: ulan yarım saattir bunu arıyordum. buzdolaplarına meraklılar peltier i araştırabilir.
bazı özel koşullarda gerçekleşen eylemdir bu.
saf suda geçerli olacağını zannetmiyorum ama bildiğimiz çeşme suyundaki onlarca mineralin ve eser maddelerin suyun sıcak haliyle çözündüğünü farz edersek, acaba kalsiyum ve magnezyum çözeltisi, çözelti olmadığı hale oranla daha çabuk mu donuyor? araştırılması gereken bir konu da budur.
aristo ve descartes'in bile cevaplayamadığı iddia edilen sorudur. 1968'de üniversiteli bi öğrencinin soruyu gündeme getirmesi ile fenomen olmuş. şimdi bu soruya ikna edici bir cevap verene ingiltere kraliyet kimya birliği 3000 liralık ödül verecekmiş.
allahın işidir karışmak olmaz diyip işin içinden çıkılabilinir.
öz ısıdır karışmak olmaz diyip te işin içinden çıkılabilir.
(bkz: mpemba etkisi)
üşenmeyip çıkıp sordum dışarda millete, gelen cevaplar;
%48 3.000 lira para mı lan it oğlu it
%52 çünkü eşeğin sikinden dolayı.
soğuk su zaten soğuk olduğundan soğuk etkisiyle etkileşime geçmesi kendi soğukluğunu adapte edecek şekilde olur. sıcak su ise soğukla temas anında etkileşime geçer reaksiyon hızı daha fazladır. bunu lise 2 kimyada öğrenmiyormuyduk zaten?

(bkz: lise 2 den beri 3000 cepte)
suyun ilginç ve marjinal davranışlarından birisi olabilir. çok isyankardır kendileri...
ısı alışverişi, maddenin dış ortam ile olan ısı farkı ile doğru orantılı olmasından kaynaklıdır karışmak olmaz deyip işin içinden çıkılabilir.
(bkz: çünkü eşeğin zikinden dolayı)
(bkz: at yalanı sikeyim inananı)
Twitter'da "cehennem sicaktir, sıcak sular bulunur. Su aslında özünde iyi bir maddedir yakmak istemez bu yüzden hemen donmaya meyillidir. Bu olay Allah'ın takdiridir." seklinde geyikler döndürülmüş soru.

(bkz: Cevab veremedi)
şimdi şöyle oluyor, sıcak su bahçıvana, bahçıvan soguk suya sonra hep birlikte hoppppp.
hiçbir ingiliz putperestin yanıtlamayacağı sorudur ama biz müminler için sorun yok cevap açıktır allah teala.
(bkz: su bizmut antimon) herzaman farklıydılar.
(bkz: allahın bir hikmeti)
hep oksijenin ibneliğinden dolayı diye cevaplanabilecek sorudur.
(bkz: krema neden böyle güzel kokar)
(bkz: bu yumurtaların hangisi büyük)
(bkz: babam böyle pasta yapmayı nerden öğrendi)
suyun donması için moleküllerinin belirli bir dizilimde durmaları gerekir, soğuk suda moleküller yavaş hareket ettiğinden belirli şekle gelmeleri uzun süre ister ancak sıcak sudaki moleküller hızlı hareket ettiğinden daha hızlı dizilirler.
Suyun ısıya verdiği tepkinin normalden farklı olmasından ileri gelir. Diğer maddelerden farklı olarak soğutulan su büzüşmez, aksine genişler. Isıtılan suyun da molekülleri, diğer maddelerdeki gibi ayrılmaz. Yani su ısıtılınca genleşmez diğer maddelerden farklı olarak. sıcak suyun molekülleri oda sıcaklığındaki veya daha soğuk bir suya nazaran daha yakın olduklarından soğutma daha hızlı ve etkili olur.

Konunun ilmi olmayan açıklamaları için (bkz: hadi ateistler bunu da açıklayın).
(bkz: hadi ateistler bunu da açıklayın)
sıcak suyla içilen rakının soğuk suyla içilen rakından daha çok çarpması gibi bişeydir.
sıcak yada soğuk su donduktan sonra rakıya eklenip içilmelidir. gerisi beni enterese etmez.
1.000 sterlin için buzdolabını bozmaya değmeyeceğini düşündürür.
arttırıyorum.

suyun yoğunluğu ile ilgilidir. sıcak suyun yoğunluğu daha düşük olduğundan, soğuma dolayısıyla donma daha hızlı gerçekleşir.

alternatif:

hızlı bir karşıt tepkiye maruz kalan su, korkudan donup kalır.
* *
güncel Önemli Başlıklar