bugün

Silgidir.
Ev anahtarı. Kendi ev anahtarımın En son annemlerden üçüncü yedeğini almıştım. Kaybolanlar da inceden bi tedirgin ediyor açıkçası.

Aynı şekilde okul dolabı anahtarımı da kaybettim. Bir süre içindeki evraklara ulaşamamıştım.
sevgili.
Çakmak. Yani servet verdim desem yeridir çakmağa.
her seferinde silgimi nereye götürdükleri belli olmayan üç harflilere buradan seslenmek istiyorum.

lan oğlum bırakın lan silgimi.
ev anahtarını kaybedenleri anlamıyorum. ev anahtarımı kaybetsem anında kilidimi değiştiririm yedek medek olmaz.
Yatılı okuldayken kilit anahtari, her ay yeni bir kilit alırdım.
(bkz: airpods)

Ben hep kaybedip aliyorum.
Yeni sevgili.
Ekşiden arak konu başlıkları olabilir.
Baya düşündüm ama yok öyle bir nesne hayatımda. Evet.
Sürekli kaybedip yenisini aldığım nesne çakmak tır benim için.
Çorabını kaybetmeyen var mı şu dünya da? Ben devamlı çorap kaybediyorum. Arada birde alıyorum.
çakmak amk ne olacak. ben ki yılların çakmak avcısı ortamlarda hoşuma giden çakmakları cebellezi edicisi. askerden sonra bir haller oldu. Çakmağa verdiğim parayla 5 paket sigara alırdım.

not: bu istatistik 1 aylık süre göz önüne alınarak hazırlanmıştır.
Tirnak makasi. Su alete verdigim paralari biriktirsem arabayi yenilerdim.
Okurken kalem çok kaybettim. Sırf kaybettiğim rotringlerden bir tablet alırdım gibime geliyor.

Şimdi ise flash bellek çok kaybediyorum.
TOPLU iĞNE .
net çakmaktır usta.

ya bi arkadaş çarpar, ya mekanda unutursun, ya evde unutup bir daha bulamazsın.
benim için şemsiye ve şapkadır. şapka terletir, çıkarırsın, sonra unutursun, şemsiyeyi ise mekana girer ve unutursun.
arkasından kulaklık, şarz aleti gibi aksesuarları gelir.
Bir zamanlar küpe idi.
Malesef güneş gözlüğü.bazen kaybediyorum,bazen kırıyorum vb..araç kullanırken çok lazım oluyor,artıkgüneş gözlüğü alışverişinde üst sınırım 100 tl olmaya başladı.
Uçlu Kalem ve silgi.
Garip bir şekilde uç kutusu hiç kaybolmaz.
gözlük.
o kadar çok kaybediliyor ki ama yenisini almak öyle kolay değil kanırta kanırta arayıp tarayıp buluyorsunuz hatta bazen gözünüzde takılıyken bile.
kolay bilmece
çakmak.
(bkz: kulaklık)

Bu konuda bi Lanet var üstümde sanırım, sürekli kaybediyorum. Cevreden soyutlanmam bu kadar pahalıya patlamamlıydı.