bugün

küçük yıldız olduğundan dolayı eski zamanlarda gözlerin görüş kuvvetini ölçmede kullanılırmış. bu yıldızı görebilen göz keskin sayılırmış.
kayserili otobüs firması.

edit: kayseri'nin köklü şehirlerarası otobüs firmalarından biri olan kent turizm'den koparak kurulan, kalite göz önüne alındığında kayseri'nin en iyi firmasıdır. host ve hostesleri biraz daha kibar ve güleryüzlü olurlarsa harcanan emek sonuca ulaşacaktır. şöyle bir eleştiri yapmak gerekirse; kardeşim neoplan ları 4-5 saatlik kısa yolculuklara değil, eskişehir gibi en az sekiz saatlik mesafelere veriniz. *

edit 2: unuttum demeyi. firmanın incesu'lu patronu süleyman hamurcu'nun ad ve soyadının ilk iki harfini almıştır.
Sahibi olan süleyman hamurcu'nun isim ve soyismin ilk iki harfiyle ortaya çıkan otobüs işletmesi.
kaliteli otobüslerin içinde boktan bir hizmet sunmaktadır bu firma , yakın zamanda popülerliğini kaybetmesi muhtemeldir kayseri'de
eskiden kent otobüs firmasıyla dünür olan süha, yaşanan boşanma hadisesinden sonra, kendi otobüs firmasını kurmuş, piyasanın mına koymuş ve tabiri caizse, kent'i dımdızlak ortada bırakmıştır.

(bkz: gayseri magazin)
adını ilk duyduğumuzda gülmekten gebermemize sebep olmuş seyahat firması.
konya antalya yolunda şoförünün uyuması sonucu kaza yapmış kayseri merkezli otobüs firması.
kayseri yolculuklarının aranan firması.
yok böyle konfor, yok böyle rahatlık.
molalarda bile inesin gelmez, o derece. *
ekmek teknesi dizisinde nusret baba'nın damadıdır. oldukça kibardır da. sinirlenince bir çocuk misali üstünü başını yırtar.
ekmek teknesi dizisinde ki favori karakterimdir, yüz ifadesi çok komiktir.
Şehirler arası yolcu taşıma işini tertemiz ve en samimi şekilde yürüten seyahat firmasıdır. Esenler otogardaki büronun üstündeki kafetaryada ücretsiz çay alabiliyorsunuz. Ücretsiz bir sekilde valizinizi kendi bunyelerindeki emanate bırakabiliyorsunuz. Otobusleride bana göre baya iyidir.

Kötüleri eleştiriyorsak iyi firmalarıda baş tacı ederiz.

Edit: kafeteryaları anadolu kültürünün konseptiyle dizayn edilmiştir. Sedirlerde oturuyorsunuz masa sandalyelerden ziyade tabureler ve alçak boyutta masalar mevcut.
Hostes gibi kadın muavinleri olan otobüs firması. Gerçekten temiz iş yapıyorlar.
Muavinleri müptezel, kendi yavaş otobüs firması.

Gerçekten bu muavinleri nereden buluyorlar merak ediyorum.
an itibariyle kansız orospu çocuklarıdır. yirmi üç on beşteki ankara akçay arabasına yirmi iki otuzda aştide olmama rağmen binemedim. peron değişikliğini bağırarak haber vermiş. gelip haklıymış gibi bir de suratıma çemkirdi. kaçıncı yüzyıldayız bağırarak haber vermek ne ateş yaksaydın da dumanla iletişseydik.
arap kökenli uniseks bir isimdir.