bugün

uludağ sözlüğün klasikleşmiş en güzel entryleridir.

--spoiler--
dün akşam işten çıkıp eve giderken genç bir çocuk gördüm 17, 18 yaşalarında falan. yol kenarlarına dikilen çiçeklerden kopartıyordu. sessizce yanına yaklaşıp ' kolay gelsin genç' dedim. çekindi biraz suratı düştü, utandı. dedim niye koparıyorsun bu çiçekleri, ayıp değil mi?

+ şeyy abi benn
- ney sen?
+ abi sevdiğim kıza kopardım valla. kötü bi niyetim yok.
- nasıl yani sevdiğin kıza, herkes sevdiğine çiçek koparsa burda yapraktan başka ne kalır ?
+ haklısında cebimde param yok be abi. ve bugün onun doğum günü, şimdi parkta beni bekliyor.

bu lafı duyunca bir tuhaf oldum. çocuk haksızdı ama kurduğu cümleler ve mimikleriyle kendini haklı çıkarıyordu. serseri tipli biriside değildi. içimden geldi ve cebimden 20 lira çıkardım ' al bunu dedim, git manitanla birer kahve falan iç, ne bileyim istersen ona incik boncuk falan al, kızlar sever böyle şeyleri dedim.

o an elimdeki parayı itekleyip bir adım geri kaçıldı. kaşları düştü, suratı ekşidi sert bi mizaça büründü.

+ abi sen beni ne sandın.
- niye kızdınki, içimden geldi.
+ gelmesin abi, ben sana içimi döktüm sen bana cebini döküyorsun.
- .....
+ ben böylede mutluyum abi.
- yanlış anladın beni. bende geçtim o yollardan, bilirim aşkın nasıl bir şey olduğunu.
+ farklı şeyler biliyoruz demek abi. aşk içinden geleni yapmaktır, başkasının içinden geleni değil. benim içimden bu geldi bunu yaptım, ama gönül isterki daha çok şeyler yapayım. ama buyur ben buyum.

buyur ben buyum derken iki elini havaya kaldırıp kendini gösterircesine alta doğru indirip çiçeği yere fırlatmıştı. o an utandım lan, harbi çok utandım. iyilik yapayım derken çok güzel posta yemiştim. hemide yarı yaşımda bir veletten. çocuk gerçekten çok zeki bir çocuktu. lisede okuyormuş, ileride büyük bir adam olacağı izlenimi yarattı bende.

sevgilisiyle beraber mutluluklar diledim. sonra gönlünü alıp ayrıldım yanından, hala elimde tuttuğum 20 lirayla mahallemizdeki büfeye daldım, bi kara poşet bira alıp çıktım evime, oturdum koltuğa, her yudumumda eski aşklarımı düşündüm, her fırtımda yalnızlığımı...

yoldan bir çiçek, parkın bankında bekleyen bir sevgili. ne yalan söyleyim o çocuk benden daha neşeli...

kukla #11401556
--spoiler--
onu bunu bilmem de, beni duygulandıran ilk giri budur.

(#368530)

nadide.
(bkz: aramaya inanmak)

(bkz: şükela)
(bkz: hep aynı şeyi yapıp farklı sonuç beklemek/#24144147)
(bkz: hep aynı şeyi yapıp farklı sonuç beklemek/#7269515)