bugün

sözlüğe hangi başlıkların getirisinin olacağı bir kurul tarafından tespit edilip yazarlara açıklanmadığı sürece (formata uygunluktan bahsetmiyorum) eleştirilemeyecek eylemdir.
neye göre kime göre getirisi olup olmadığının anlaşılmadığı başlıklardır. misal kimisine star wars ile ilgili başlıklar çok çekici gelmekteyken başka bir yaşam formu "star wars ne lan" diyebilmektedir.
getiriden kastın ne olduğuna göre değişir...
hayatında daima insanlığa yararlı seyler yapmış en iyi ihtimalle yapmaya calısmıs. Her dakıkasını dunya sorunlarına yormus bunyenın isyan cıglıgıdır.
bunu düşünen düdüğe bi eksi basayım diye tıkladığım başlıktır. okuyunca sağ gösterip sol vurma olduğu anlaşılmıştır.
cok basit olan bir olgudur. bir numune vermek gerekirse:

(bkz: ben bir esegim ayrica sadistim)
sözlüğe getirisi olan başlıkları tespit ettikten sonra hicvedilecek konudur.
(bkz: uludağ sozlüğün manyak kalite olması)
(bkz: uludağ sözlüğün limon sözlüklerin suyunu sıkması) (ekşiye ayar veriyor şair)
(bkz: uludağ sözlüğün şöyle iyi böyle a acayipsin olması) vs.
sözlüğe getirisi olan başlıkların tek entryle sınırlı kalması, bir kişi tarafından bile okunmaması, değil artı, eksi oy bile almayıp köşede unutulması olayı devam ettiği sürece,

sözlükoğlunun intikam almak amacıyla yapmaya devam edecdeği eylemdir.

(bkz: ben o gün bunu gördüm)
(bkz: elbet bir gün biri okur)
(bkz: bari mod oylasın)
aslında hiçbir başlığın sözlüğe getirisi yoktur sözlüğün getiri kaynağı reklamlardır.
sol frame in, gereksiz başlıklarla dolması demektir; sözlükten soğuma nedenleri * arasında sayılabilir...
ancak; buradaki "gereklilik" kavramı da görecelidir neticede!
(bkz: sözlüğün zerre ihtiyacı)
subjektiflikten yakınan subjektif bir düşüncenin başlığınızı silerken size dayattığı sebeptir. aynen çaylak olunca sağ üst tarafınıza sözlük formatının dayatılması gibi. okuyun formatı, binbir açığını bulursunuz. formatsız da olmaz ancak. yani ortada kişiye göre değişen bir karar verme mekanizması var. "sözlüğe zerre getirisi olmayan başlıklar silinir" demek, sözlük ahalisine "size bu başlık zinhar yaramaz" demektir aynı zamanda. iş bu şartlar altında ve bu kaypak zeminde neyin işe yarayıp yaramadığını, kısacası moderasyonun başlığınıza nasıl bakacağını tahmin eder, biraz empati yaparsanız hem içinizdeki otisabiyi dışarı çıkarır, hem başlığın baki olmasını sağlarsınız diyorum ve bir şiir ile de bu kompozisyonu süslemek istiyorum:

ne ararsın başlık ile aramda,
sen kimsin ki başlığımı silersin,
ben yine silik başlık açardım amma
silineceğini bilirdim şerefsizim...

adettendir, bi de bakınız vereyim;
(bkz: sozluge yararli entry girme adabi)
(bkz: sozlukten soğuma sebebleri)
kısaca bilgi kirliliğine yol açar.
sözlüğü kirleteceği gibi yazarlar arasında da tatsızlığa neden olabilecek davranış.
en esaslı şekilde tanımlandığı sürece, çok isabetli bi davranış. çok ciddiyim.

herhangi konudaki herhangi içeriğin, kimin için getiri kimin için götürü olduğuna karar verebilenlerin de hastasıyım zaten oldum olası. imza istiyorum gördüğüm yerde, kapılarında yatıyorum. onlarlan yan yana fotoğraf çektirelim istiyorum. istememek istiyorum. kısmet bakalım.