bugün

sevilmeme korkusu.
sevmesin problem değil umurumda olmaz ama fobi gibi bir şey.
sokakta açık çöplerin yanından geçmek. Bir defasında rüyamda çöpten bir kedi fırlıyordu ve bütün yüzümü tırmalıyordu. o günden beri çöpler korkulu rüyam. kelimenin tam anlamıyla...
Pembe nickli kevaşelerden tirsiyorum.
Ya dünyayı değiştirecek bir şey yapamazsam korkusu.
kalabalık sokakta yürümekten çok korkuyorum sanki herkes bana zarar vericekmiş gibi.
yalnız kalmak, konuşacağın kimsenin olmaması ve nihayeti olan şizofreni. tüylerim diken diken oldu şu an...
geride bırakılma korkusu.
Dinozorların gıdıklaması.
Kelebeklerden korkuyorum. Eve girsin evi ona bırakır çıkar giderim, o derece korkuyorum.
bardak kırılması. işin yoksa topla gecenin bu saatinde.
Deprem, yaşlanmak.
gerçekten tuhaf korkulardır.

tuvaletten çıktıktan sonra ya fermuarı çekmeyi unutursam.
yazar kişilerin korkularıdır.
çocukluktan dolayı yakamı bırakmayan gece korkuları var bende. gece lambası, televizyon alayı açıktır. ama ben yine de korkarım. hatta başımda el feneri ile yattığım bile olur (elektrik giderse diye). son zamanlarda olayı iyice abarttım. gece bir şeyden korktuğumda, başka korktuğum bir şeyi aklıma getirerek diğerini bastırıyorum. işe yarıyo sözlük. bu böyle devam ediyo sabaha kadar ama olsun.
Uykuda yüksek yerden düşerken uyanmak.
dolap kapi açıkken uyuyamam
Nedendir bilmiyorum ama işaret parmağımın tırnağının kırılması.
tuhaf mı normal mi bilemem ama korkum "asansör". ne zaman binsem bozulur ve içinde kalırım korkusu var. bi akraba ya da arkadaşa gittiğimde asansör yavaş olanlardan ise binmediğim bile olur yani kat 10-11 bile olsa.
Dolap korkusu. Bazı geceler uyanıp dolapların üzerine bakıyorum birisi var mı diye. Ürkütücü değil mi? Bence de.
Aynalar.

Odamın dört bir yanı aynalarla kaplı. geceleri kendimi izlerken ürperdiğim oluyor. Böğğğ..
palyaço. komik ya da saçma gelebilir ama ben palyaço gördüğümde kalp atışlarım hızlanıyor, terliyorum, onların yüzüne bakmak bana en büyük işkence, sanki birden bana zarar vereceklermiş gibi hissediyorum.
Kuşum aydın. Ciddi ciddi kuşum aydındır.
Kadınlar.
prostat olabilir.
Sebepsiz yere icimde bir kuşku duymak...
hindi korkum gayet tuhaftır ama o hayvandan nefret ederim.