bugün

"ısrarla siyaset ve takım kavgası yapmak, propaganda içeren entryler girmek."
1. sözlük formatı'ni kavrayamamış olmak.
2. (bkz: ısrarla siyasi entry girmek)
3. (bkz: ısrarla futbol içerikli entry girmek)
4. belli bir şahsa, kuruma, düşünceye, sözlük yazarına karşı devamlı bir şekilde hakaret içerikli ifadeler kullanmak.
5. birden fazla kullanıcı hesabının kullanıldığının tespit edilmesi.
özel mesajla bile olsa, diğer yazara/yazarlara hakaret ve küfür etmek.
sözlük formatını kavramak veya sözlük formatını kavrayamamak iste bütün mesele bu. ancak insanın bir an icinden beni begenmiyor musun diyesi geliyor.
bazı nedenler:
-Ahlaki kuralları fazla aşmış olması
-Halay çekerken yazılmış olması
-çalıntı olması
-G.tümüze girebilecek kadar hukuki kuralları aşması
-imla hatalarının olması.
Cok kiymetli moderatörlerimize * hakaret silinme sebeplerinden biridir...
sözlük formatı bilinmesine rağmen inatla, dalga geçercesine formata aykırı entry girmek.
bakınız verilen cümleye referans olan başlığın kendisinin aynen durduğu fakat bakınız verilince forum/chat tarzı entry gibi kime göre neye göre olduğu belli olmayan türden sebeplerdir bunlar. canlandırma fasilitesi bile bulunmaz ki haddini bilsin yazmasın bir daha moderasyon keyfiyeti dışında şeyleri.
atatürk gibi nadir, yüce insanlarımıza sözlükte laf atmak..
ahmet kaya denen vatan hainine küfretmek.
cümle sonuna nokta koymadığında da siliniyomuş.
(#1748652)
(#1748582)

ve 3.nesil pilot arsenlupin...
nereye yazicagimi bilmedigim icin buradan alin siz mesaji silersiniz.
birilerinin fenerbahcenin yenilmesini istiyorum diye provoke etmesi suc olmuyor ve o msj silinmiyorda benim yazar isimi vermeden ve genellemeden bazi diye belirttigim ve sozlukte basligi acilmis bir sozu kullanmam mi msjimin silinmesi yetmiyor da beni caylak yapiyor cok pardon. adalet,esitlik, tarafsizliginiz bu ise lutfen caylak olmak degil silinmek istiyorum. adam kayiriyorsunuz resmen.ya da sizde onlar gibi dusunuyorsunuz.
sözlükten silinme nedenlerine bir madde daha eklenmelidir diye düşünüyorum.

''sözlükte herhangi bir şekilde pkk sempatizanlığı yaptığı farkedilen yazarlar hiç bir açıklama yapılmaksızın ,sözlükten uzaklaştırılacaklardır ve yazarlık hesabı silinecektir''
genel olarak yazarların sözlükten silinme (atılma) sebepleridir: (bkz: uludag sozluk le ilgili sik sorulan sorular/#1019322)
sözlük formatını kavrayamamak; fake nick sahibi olmak: (bkz: uludag sozluk le ilgili sik sorulan sorular/#1019324)
özel mesajları entryler aracılığıyla açıklamak: (bkz: uludag sozluk le ilgili sik sorulan sorular/#1019372)
diğer sözlüklerden entry çalmak: (bkz: uludag sozluk le ilgili sik sorulan sorular/#1291467)
aynı ip numarasından birden fazla yazarın erişimi halinde yönetimi bilgilendirmemek: (bkz: uludag sozluk le ilgili sik sorulan sorular/#2169633)
atatürk'ü veya herhangi bir kişiyi eleştirmenin, silinmeye neden olmaması gereken sebeplerdir.
moderatoratorun hoşuna gitmeyen entryler. namaz okumanin iyi okumamanin kötü oldugu iddia edince de siliniyor. fenerin bjk daha iyi oldugunu iddia edincede aynı sonuç doguruyor.
insan olmaktan vazgeçmek bunların genel bir tanımıdır.

örneğin bir kişi ana avrat küfür etmekten zevk alıyorsa insanlıktan çıkmış demektir. normal olarak sokakta yürürken paso küfür eden bir kişi insan olarak görülmez ve toplumun düzenini bozduğu gerekçeiyle içeri alınır. burada da dışarı atılıyor.

başka bir hesap kullanma durumu ise çok daha acıdır. kişinin normal hayatta şizofren olması gibi bir şeydir. e bu durumda gene bu kişinin sözlükte yazı yazma arzusu hafiften sınırlandırılmalıdır.

ısrarla siyasi entry girmek ve futbol entrysi girmek... böyle bir arkadaşınız olsun ister misiniz? kimi böyle arkadaşları varsa dikkatle onlara baksınlar, incelesinler... genelde ortamlardan dışlanan kişilerdir.

evet bütün sebepler bunlardan ibaret. her kim insani özelliklerini kaybederse bu sözlükten silinmek durumunda kalır.
yazarın keyfine kalmıştır. istemezse silinmez.
çok seviyorum yerine " chok sefiore" tarzı yeni iletişim biçimi kullanmak.
gülücük atınca da mesaj siliniyomuş.
sıçarak entari girmek , özel mesajdan gaza gelip küfretmek .. en önemlisi kafası bozuk mod.lardan birinin egolarına kurban gitmek.
Her kaba cümleden gaza gelip kendini tutamayarak yazıyı yazanın annesiyle ilgili kurduğu cümlelerden sonraki katlanması gereken sonuç.
belli bir kişiye ya da kişilere hakaret ve ya aşırı reklam gibi olaylarda sözlük tarafından taklaya gelme durumu.
aşırı marjinal söylemlerde ve hareketlerde bulunmak.
birçok yazarın tam olarak bilmemesi ya da bilipte bilmemezlikten gelmesi sonucunda silinip yazarlık sıfatını kaybetmesine sebep olan hatalardır.