bugün

yeni gelen nesillerle eski nesiller arasında olan faşist çatışmadır. eski nesiller bildiğin devrecilik yapıyor burada.

hepiniz aynı boksunuz deyip geçilir.
(bkz: neslini sikeyim sana bir şey olmasın)

boş beleş konuşmalardan ileri gitmeyen atışmadır, çatışma bile değil.
benim gibi keyfi kıçında yazarların haberi olmadığı durumdur. büyük ihtimalle takmayacaklardır, onlara çay ısmarlıyorum.
(bkz: eski nesillerin sınavla seçilmiş olması)
Takintili yazarlarımızın catismasidir. Baba benden uzak durun. Ben onuncu nesilim.
Sırf bu yüzden 8. Nesilken yazar olup 9'lar gelene kadar yazarlık yapmadım kan ben.
hiç denk gelmediğim çatışmadır. Bana "sen 10. Nesilsin" diyen bile olmadı henüz. Böyle bir çatışma olsaydı bile, çok saçma olurdu.
10. nesillerin gelmesiyle, 9. nesil çatışmaları hafiflemiştir. Mutluyuz.
biz 5.nesiliz biz devrecilik yapmıyoruz. herkes akıllı olsun denilecek olaydır.
birkaç yıldır hafiflemiştir ama bazı yazarlar tarafından hala gündeme getirilmektedir. aslında sözlüğünde eğlencesidir bu. bize yapılmıştır, bizim nesilimiz alt neslimize yaptı, alt nesiller de kendi alt nesillerine takılmıştır böyle. tabi herkes yapmaz ama yapanı da çok ciddiye almamak gerekir.
(bkz: beyler ben önden giriyorum)
kısır döngünün sözlük versiyonu. o beni ciddiye almaz, ben onları ciddiye almam. elde ne var? sıfır.
gereksizdir. işsiz yazarların başlattığı uygulamadır.
saçma bir çatışmadır. nesile göre zeka mı belirlenirmiş.
bir ortama geliş sırasına göre sınıflanmış olanların birbirleri arasındaki çatışma. sınıflama yapılırken çeşitli zaman birimleri kullanılabilir. gün, yıl, beş yıl, on yıl, bir asır gibi yuvarlak ve eşcinsel zaman aralıkları kullanılması alışkanlık olmuştur. kişiler, bulundukları nesile göre belirgin davranış şekilleri gösterirler ve çatışma da bu gösteri sonucunda oluşur. yeniler çok şey bildiklerini, hareketlerinin yeri yerinden oynatacağını düşünürken eskiler rahatlarının bozulacağını, alıştıkları her şeyin değişeceğini ve bu değişime ayak uyduramayacaklarını, daha kaymağı yiyemediydik beceriksizliklerini düşünürler. düşünce ha deyince bi kutuya koyulup kilitlenemiyor. yeniler, ortamın etinden sütünden faydalanan eskileri gizli gizli veya pek açık pek playboy şekilde kıskanırlar. hareketlerinde bu kıskançlıklarını gizlemeye çalışırlar, belli ettim mi diye de korkarlar. eskilerden yeterli ve olsa ne güzel olur erdeme sahip olanlar, kendilerine yeni eğlence çıktığı için sevinirler.

nesil çatışması, 4000 yıl sonra da olacaktır. o zaman da şimdiki tartıştıklarımızı tartışıcaz ve o zaman da ölücez, istemesek de...
On birinci nesil, güçlü, korkusuz daima hazır.
güncel Önemli Başlıklar