bugün

bilgi içerikli entrynin eksilenmesi gibi vakaların ve troll'lerin aşırı derecede prim yapmasının sözlüğü getirdiği acı son.
görsel
uzun yazıların okunmamasından kaynaklıdır efendim. içindekini iki cümlede anlatıveriyorsa uzun cümleler kurmaya gerek duymuyordur.
kurmamakla kuramamak arasındaki farkı irdelemeyi akıl edemeyen ve uzun yazıların zaten okunmadığını fark edemeyen bir yazar tarafından açılmış acınası başlık. yalnızca aptallar karşısındaki aptal olarak görür.
bir tespit.
doğrusu için; sözlükte üç ve üzeri cümle kuran yazar bulamamak.
bişey anlaşılmasın istiyorsanız açıklayın derler.
anlatan 2 cümleyle de bitirir işi.
en fazla üç cümle ile derdini anlatan sözlük ahalisinin bulunmasi sonucu ortaya çıkan durumdur.
tabi bir diğer olasılık da üç ve üzeri cümle kurulduğu takdirde pek dikkate alinmadigi idir yazilanin.
tabi şöyle de bir sey vardır ki bazen bir tek cümle, içinde birçok cümle barindirir. bu da Türkçemizin güzide özelliklerinden biridir.
iftiradir. sanki kendisi cok guzel yaziyormus gibi atar yapiyor. yazilarin berbat, uslubun yok bir de yazarim diye hava atiyorsun . hara hura.
Önemli olan nicelik değil niteliktir.
Düzgün tek bir tümce, Laf kalabalığından oluşmuş byte israflarına yeğdir.
özele gel aslanım ben varım!
(bkz: en birinci sensin)

--spoiler--
üç aydır buradayım ve sadece kendimi entry'lerimi okuyabiliyorum.
bütün gün kendimi okumaktan yoruldum.
aranızda gerçekten nitelikli yazan arkadaş yok mudur?
hayatınız laçkalıktan mı ibarettir?
--spoiler--
uzun uzun sayfalarca yazmak yerine üç cümlede de anlatılabiliyordur anlatılmak istenen şey ki asıl marifet az ve öz adı altında açıklanmak istenen şeyi en kısa yoldan ve okuyanı en az sıkacak şekilde aktarabilmekle beraber uzun cümle kurmanın da zor olduğunu göz önünde bulundurursak insanların biraz kolaya kaçtığı yorumuna ulaşmak mümkün olacaktır.

yukarıda sadece bir cümle var ama ne çok şey anlatmış değil mi yazar. bu olayı bu kadar uzatmak yerine;

uzun uzun yazmaktansa, sıkmadan, az ve öz yazmak daha mantıklıdır.

şeklinde yazınca daha mı az bilgili oluyoruz?
tez yazmamız gerekmiyor burda.duruluk önemli.sıkıcı olmamak önemli.boş boş aynı kelimeleri tekrar edip sikimsonik uzun bir yazı ortaya çıkartmaktansa kısa ve öz olmak daha iyi.