bugün

rötuş isteği hedesi daha görünebilen, daha farkedilen bir yere konsun.
başlık açmaya belli kriterler ve sayı sınırlaması kounlması gerekliliği.

yoksa trolller her gün kafamızı s.ke s.ke öldürecekler bizi.
sol taraftaki gündem konularının hemen yanında bulunan sayıların daha belirgin olması gerekmektedir. örneğin;

· işler güçler (27)
· trip atmayan kız (7)
· türkiye vs kuzey kore (2)

gibi konuların hangisi daha fazla tartışılıyor hangisinin gündemi zayıf gibi merak edilen durumları, dikkat çekici ve koyulaştırılmış bir rakam sitili ile belirginleştirmek daha faydalı olacaktır. ekşi sözlük bunu yapabilen bir oluşuma sahip:

ekşi sözlük: görsel
uludağ sözlük: görsel
bursa'da bayram için bir yardım organizasyonu düzenlensin de katılalım. huzurevi ziyareti olur, kimsesiz çocuklar gibi bir yer olur.
gelişmeler yerine olaylar olaylar olsun.

gidenler kısmına tıklayınca mustafa sandal'ın gidenlerden şarkısının nakaratı çalsın.

--spoiler--
Gidenlerden
Bir tek seni bana ekledim,
Seni deli gibi bekledim, gidenlerden
--spoiler--

arkadaş listem'e tıklayınca da yıldız tilbe'nin anma arkadaş şarkısı çalsın 8-10 saniyeliğine.

--spoiler--
Yırt at resmini unut artık ismini anma arkadaş.
Yırt at resmini unut artık ismini anma arkadaş.
Giden* gelir mi sandın aldandın boşa yandın.
Bırakıp gittti seni neden ismini andın anma arkadaş.
--spoiler--

bir derdim var'da ise elbette mor ve ötesi'nin şarkısı.

şimdilik bu kadar. teşekkürler.
-sesli özel mesaj uyarısı.

-dikkat çeken entry'ler için sağ ya da sol frame'de mini bir tablo.
yazarın profiline tıkladığımızda o yazarın açtığı başlıkları görebilelim...

başlıklar şeklinde ayrı bir sekme olmalı. saatlerce başlık arıyoruz detay ara ile.
kendi karmama açtığımda son girileri gördüğüm gibi tüm entrylerimde sadece benim yazılarım karşıma gelmeli.
** tıpkı diğer sözlükler gibi hoşca vakit geçirmek adına konuyla alakalı boş bkz lar silinmemeli. zira herkes silineceğini bile bile entry giriyor. format bilmemekle alakası yok bunun. çünkü millet eğlenmek istiyor. buna mani olunmamalı.

** donuz butonu olmalı ve kesinlikle diğer yazarlar için değil, ibnenin biri sussun diye konulmalı. gerçekten gına geldi artık. bıdı bıdı bıdı kafa sikiyo hep. evet donuz butonu olmalı.

** gönderilen özel mesajları silebilme butonu olmalı. ( gönderilen diyorum dikkat çekerim ) çünkü bazen yanlışlık olabiliyor. merve'ye diye çekeceğimiz mesajı mehmet'e çekebiliyoruz. sonra ayıkla pirincin taşını '' kardeş yanlış anladın beni, ben ılık değilim. sevişelim derken sana demedim '' falan.. yani karşı taraf görmeden ( bazen online olmayabiliyolar) hemen bu hatamızı telafi edecek ( karşı taraf görmeden silebilecek ) yeni bi aparat olmalıdır. hem fake hesaplarımızla bile bazen dalgınlık yapabiliyoruz. gerçek nickimiz ile çektiğimizi sandığımız mesajı fakemizle çekiyoruz. bu da çok ciddi sorunlar yaratabiliyor. özetle karşı taraf görmeden çektiğimiz mesajı silebilmeliyiz. mesaj da hakaret falan varsa da kişi bunu kayıt edip modlara şikayetini bildirebilir. öyle bir buton da olabilir. ( kaydet butonu gibi)

** gündem de olan başlıklar, örneğin ''hakkari de çatışma 28 şehit''... ''galatasaray ın manchester united ı 3-0 yenmesi'' gibi konu başlıkları belli araklıklarla modlar tarfından üste çekilmesi. ( sol framenin üstüne )

** çaylak olan yazarlar bdv ile muhatap olmamak için, hem modların da işini aksatmamak için özel bir buton koyulmalı. çaylak olan kişi o butona basınca '' neden '' ve '' kaç gün ceza aldığını'' görebilmeli.

** en tepede bulunan '' ben '' ve '' çıkış'' butonu arasındaki '' özel msj '' kutusu kaldırılmalı. cidden hiç bir sike yaramıyor. çoğu yazar farkında bile değil.

** başlık taşımak için 2, hatta 3 yetkili daha alınmalı. öreneğin adam '' seks okulu '' başlığına entry girerken '' sevişme okulu '' başlığında yorumlar hırla gidiyor ve dolayısıyla adamın yaptığı espiri ve ya girdiği bilgi güme gidiyor. çünkü okunmuyor başlık sol frameden kayıp gidiyor ama sevişme okulu başlığı kısa bir süre de seks okuluna yönlendirilseydi okunacaktı. bu yüzden yetkili şart.

** ve en önemlisi, birbirimizle kaynaşmak adına modların düzenleyeceği zirveler olmalı. çamurlu yarışmalar, mandal sıkıştırmalar, zeytin yağı ile sıvazlanmalar falan olmalı.

** ve sonuncusu, moderatörler yazarların mesajlarını okumamalı, hak mahremiyeti açısından yasak getirilmeli. bu da çok önemli...

saygılar,
(bkz: uludağ sözlük ilk sayfa)
ya artık şu gammazlama aparatını ve yazar profillerini tıkladığımda çift pencere açılmasın, bana mahsus bir şey mi diye düşünüyordum; sonradan baktım ki öyle değil. görev çubuğuna doluşan pencereleri temizlemekten bıktım be abi.
bir gün butonu var çok güzel takılıyoruz falan ama şu gün olsa bizden tarih istese.
misal ben doğduğum tarihte uludağ sözlükte neler yazılmış görebilsem.
araştırmacı gazetecilik yapabilsek.
çok zor bir şey de değil bildiğim kadarıyla bir ve sıfırları denk getirmek gerekiyormuş.
(bkz: silik yiyen yazarın bütün entrylerinin silinmesi/#17464871)
moderasyon cidden çok saçma salak şeyler yapıyor. zall bi el at buna artık.
(bkz: entry yedekleme/#17464939)
keşke bütün anketleri kapsayan tek bir anket başlığı olsa, kim hakkında ne paylaşmak istiyorsa girse böyle tek tek uğraşmasa insanlar.*
Keşke tek kaşlı kimse barındılmasa, havamızı suyumuzu kirlettikleri yetmiyormuş gibi sol çerçeveye de sıçıyor ibneler.
(bkz: Sözlükteki pkklılar)
kapanmayan reklamlardan vazgeçsinler, işyerınde gümbür gümbür ses duyulması hiç hoş olmuyor.
zall sözüm sana kapat sözlüğü adamım! Mesele paraysa ben karşılarım. Bu kadar loser içeren sözlük içindekilerle beraber gömülmeli!
bir başlık altında o başlık altındaki en beğenilen entrylerin okunabileceği bir buton olsun. misal
(bkz: yaran başlıklar) başlığı altında bir buton olsun, ben bu butona basayım ve en yaran başlıklar görünsün. sıralama yaparken de en çok artı oy alan entryler üst sıralarda bulunsun.
olmaz demeyin olabilir. inşallah olur, da bir farklılığımız oluşur sözlükçe...
(bkz: üniversiteli yazarlara burs)
Buraya acilen alkış efekti koyulmalı. bazı entryleri alkışlayasım geliyor.
oylama olayların yanında, altında ya da üstünde kısaca bi yerinde oylamanın hangi yazara ait olduğunu görelim.
haftalık, aylık gibi değil de toplam da en çok yazı ekleyen uuserleri görmek güzel olurdu.
Yazan oldu mu bilmiyorum ama, facebook ve twitter için paylaş butonu olsun.