bugün

gerçek hayatta da konuşma esnasında insanlara bkz vermektir örneğin.
fotoğraf altına bkz diye yorum yapmaktır.
(bkz: sınav kağıdına bakınız vermek) başlıca etkilerindendir.
kart vizit olayını hayata geçirmeliyiz. her yazarın uludağ sözlük logolu kart viziti olmalı. hayat böyle çok zor *
sözlük jargonuyla günlük hayatta konuşup, sövüp sövüp durmak. ***
herhangi bir üye olunan sitede "-" veya "+" oy verilememesi, sürekli bkz verme isteği, sözlük diyince kimsenin anlamaması.. *
gerçek hayata değil de yine sanal alemde, örneğin facebookta beğenilmeyen bir ileti ya da video gördüğümde içgüdüsel olarak ekşi butonu arıyorum. sözlükte olmadığımı hatırlayınca da hâyal kırıklığına uğruyorum.
(bkz: ağlama melis)
(bkz: beni tanıdılar siz kaçın)
(bkz: liseli detected)

gibi bakınızlar verme isteği.
smiley kullanmama alışkanlığı.
internet bağımlılığını artırarak göz bozulmasına sebep olmasıdır.*
bir gazetenin köşe yazısını okuduğumda beğenirsem oylama butonunu arıyorum.
sözlük ün yazara katkısı varsa etkisi olur.
var mı?
eeee
gerçek hayata hiçbir yansıması, etkisi olmamaktadır.
not:taksimde gezerken, kasılarak çevrene kabara kabara olum ben kimim biliyormusunuz bakışları atanları düşününce komik olum.
ulan ne pis havası var anlatamam, yazar arkadaşlarım çoh iyi bilir.
bakınızlı, bilgi entry'li konuşmak, sözlükte bi başlık gördümlü sohbetler falan.
herhangi bir katkisi olmayan durumdur. konusu bile cok nadiren gecer.
Uludağ da yazarım dediginiz de yüzünüze mal mal bakıyorlar bilmiyorlar ki amk. Zall kaliteli ol reklamımız olsun.
Ayrıca bütün şirket müdürleri ekşi de yazarmış ekşi de şirket dedikodusu yapamamak gibi etkisi olur.
noktalama işaretlerine delicesine sarılmak, dil bilgisine dikkat etmeyenleri hunharca uyarmak, güncel konularda adete bir kaplan gibi kendini ifade etmek vs.
etkisiz eleman.
Bizim sülale daha sözlüğü farketmedi böyle tanıdığın yok sözlükte yaz gitsin, sülalem olsaydı burada sözlüğün zevki kalmazdı.
incici ve eksici arkadaslarim tarafindan harbi harbi ezikleniyorum. köpek çekip yanlarindan kovuyorlar. olsun kovulmayi onlardan ogrenecek degiliz.
Genel bi artısı olmadığı kesin. Fakat bazı şeyler var ki mesela sms atarken imla kurallarına dikkat etmek, konuşma esnasında söylendiği gibi çok sık olmasa da bkz vermek.. Bu gibi şeyler alışkanlık haline geldiği için gerçek hayatta(o neyse?) kendini gösteriyor. Yoksa uludağ diyince eziklemeyenler de yok değil hani.malesef.
Tanidik kimse olmadigi icin guzel bir hadisedir... zulfu livanelinin ey ozgurluk!!! . sarkisindaki gibidir...(pardon bi kisi var aslinda "tanidik" ama onada guveniyorum:))
tamam pek bilinmese de yeri geldiğinde ezebildiğim insanlarda var.
kizilayda ben uludağda 8. entrymde yazar oldum diye dolaşmayı gerektirmez. kime ne senin yazarlığından amk yazarsın işte.
Sözlük yazar, sen bakarsan kotu tabi. Sen yazmadan once guzelce bir okur sonra yazarsan gercek hayatta olumlu bir etkisi olur.