bugün

Midemin bulanması.
mide bulantısı.
söylemek istediklerimi söyleyememek.
dangozların, yeşil alan yerine, başka bir alana cami yapılmasını isteyen insanları inatla ve şerefsizce dinsiz gibi gösterme çabaları.
yalnızım ulan.

mazeretim var asabiyim ben.
kız önce soruyor, anlatıyorum. 'ha onu biliyorum' diyor. başka bir şey soruyor, söylüyorum. 'haa tamam biliyorum' diyor. çok kötü girişicem ya neyse..
2 sene üzerine sigaraya başlamam beni deli ediyor ulen , ama tecrübeliyim artık rahat bırakabilirim diye düşünüyorum.
Fırtına ve şimşekten dolayı elektriklerin gidip gidip gelmesi.

Evet takvim olarak Türkiye 21. yüzyılda ama pratikte daha 1950'lerde. iki rüzgar esti, ikinci dünya savaşı zamanlarına döndük.
alttaki en ön iki dişin köklerinin içten içe sızlaması. ya grip öncesi yada kış belirtisi nedir bilemedik.
uyumak zorunda olmak ama uyuyamamak.
koca gün yağmayan yağmuru 10 dk lık bir yere giderken hemde yolun yarısında nasılda denk getiriyorum bilen beri gelsin.
(bkz: yanlış anlaşılmak)
gecenin dört buçuğunda 80bin öğrencinin yaşadığı bir memlekette hala yanlız olabilmeyi başarmam.
sinirlenince ağzıma geleni söylemem. küfür etsem, hakaret etsem yine iyi; çok daha beterini yapıp fena halde kalp kırıyorum. dilim zehir saçıyor. sinirim geçince nasıl açıklayacağımı bilemiyorum bazen, tıpkı bu akşam çok çok sevdiğim bir dostuma, arkadaşıma yaptığım gibi.
kombiden çok ses geliyor.
Parasızlık.. Bu havada rakı içilirdi şimdi ama para yok ki..
şu son zamanlarda bilhassa gezi parkından sonra siyasetle ilgili az buçuk aydınlanan, taraf tutan gençlerin facebook üzerinden yaptığı eleştiri/savunma yazıları. her yazı değil; insanların fikirlerini paylaşmasına sinir olacak değilim ama düzgün paylaşım yapın daha değil yerine deyil yazıyorum yerine yazıyom yazamıyorsunuz; yapıyos, öle gibi kelimelerle kalkıp parti savunuyorsunuz, yapmayın. kendinizi küçük düşürmenizi geçtim zaten ordan burdan edindiğiniz bilgiyi zar zor toplayıp iyi kötü bir şey yazmışsınız bari onu doğru yazın da elle tutulur bir şey olsun, insanlık utanmasın.
Rte ile ilgili her konudur.
Ulan sen kimsin kucuk beyoglunda sabahliycaksin. Sen git incirlide sabahla amk. Ben cihangirde yasadim kac yil, bir kez gotum yemedi o taraflarda sabahlamaya sana noluyo.
türbanlilar konusu artık başka yerlere gitmeye başladı. türbanlilar hangi araba modeli kullanır, diye entry bile açıldı.
c'est la vie şarkısına eşlik ederken araya arapça kelimeler sıkıştıran khaled'e bildiğin sinir oluyorum şu an sözlük.
Bugun cuma ve oglumla kavusmam gerekirken, babasinin isi uzadigi icin henuz ona kavusamadim. Sanirim insanin evladina kavusmak isteyipte, kavusamamasi kadar sinir bozucu bir sey daha yoktur herhalde.
o umut o golü nasıl kaçırdı.
Teyzemin televizyon olan tek odada çocuk uyutması. Diğer odalarda uyutsana çocuğunu ama neymiş diğer odalarda uyuyamıyor imiş.
10. nesil bir ergenin mal mal konuşması.