bugün

dudak kremim benim takıntım, yaz-kış sürekli onu sürerim, kullanmam gerekiyor çünkü kuruyunca dudaklarım deliriyorum. artık takıntı gibi birşey.
yatak nerede olursa olsun kapının olduğu tarafa dönerek uyumak.
Evimde terliksiz adım atamam.
koreli bebeler. içimdeki ergene söz geçiremiyorum.
ev kapısını kapattım mı diye 3 kere apartmana tekrar girip baktığımı bilirim.
mutfakta dağınıklık ve yıkanmamış bardak, tabak, çatal vs gibi bilimum mutfak gereçleri varsa mutlak suretle; önce dağınıklığı halleder sonra da mutfak gereçlerini yıkarım/makinaya dizerim.* çok aç isem bile illa mutfak istediğim gibi düzgün olacak arkadaş. ne kadar zaman sürer mutfağı toplamak, bilmem!! ama illaki er yada geç istediğim gibi olacak orası!!

bunların dışında mutfak bangosunda duran/serilen, çoğu annelerimiz tarafından bir nevi temizlik göstergesi olan sarı bezden nefret ederim. kokusunun rahatsız edici olmasından* dolayı ne zaman serili görsem, eğer mutfakta işim var ise kaldırırım/saklarım o bezi!! affetmem!! *
yolda yürürken ayaklarım düz basmalı çarpık olmamalı.
saçlarım toplamadan dağınık seviyorum ama yüzüme gelmemeli.
illa siyah renk tonunu taşıyan şeyler giymeliyim.
dişlerimi fırçalamazsam ne yaparsam yapıyım o gün bok gibi geçiyor benim için.

son olarak takıntımı bilmiyorum ama ne zaman iyi birşey yaptğımı düşünsem mutlaka berbat etmesini bilirim.
fiyat araştırması yapmadan asla birşey almam , önce gezerim gördüğümü asla almam .
http://www.youtube.com/watch?v=NKiR4_QgWB8
arabayla yolda ilerlerken başparmağımla işaret parmağımı birleştirmek ve yol kenarında ağaç, direk, çöp kutusu, park halindeki arabalar vs ile karşılaşınca parmaklarımı ayırmak. engeli geçince tekrar birleştirmek.
küçük bir defterin içine insanlar hakkında edindiğim özel bilgileri yazıp saklamak. tel no/adres/ad/soyad/tc kimlik no/ vergi no ssk sicil no ya da şifreleri. yakın cevremdeki herkesin kişisel bilgileri tekelimdedir mesela şuan. eskiden tc kimlik no bilgisine internetten ulaşmak kolaydı o dönemlerde herkesinkini deftere not aldım şimdi ise imkansız. işime yarıyor. kücük kilitli kalın bir defterdir çiçek kaplı. kimse açamaz kimse de içinde bukadar önemli bilgiler olduğunu bilmez zaten.
kasiyer kuyruğunda sıramı kaptırmamak.

geçenlerde yine marketteyim,sıraya girdim. sağ yanımda ve biraz uzakta olan ihtiyar kadın "hoop benim sırama neden geçiyorsun" diye beni azarladı. Ben şaşırarak - çünkü sırada felan değildi- sizin sırada olduğunuzu görmedim diye cevap verince kadın iyice kızdı. nasıl görmezsin, koskoca kadınım, burada dikiliyorum diye çemkirdi.

yaşlı olduğu için terbiyemi bozmadım ve cevap vermedim. kadın önüme geçerken o sırada bir adam da kadının önünden geçti. Kadın zaten asabi olduğu için adama "hey çok uyanıksın bakıyorum, çekil önümden diye bağırdı. Adam şaşkın bir yüz ifadesiyle kadına dönüp, "günahımı almayın teyze, ben sıraya geçmedim, dışarı çıkıyorum" dedi.

sıra kaptırmama takıntım var ama asabilik derecesinde değil.
ayak takıntım var. en yakın çocukluk arkadaşımla bile ayağı bana değiyor diye kavga etmiştim.
birayı köpüksüz içmek.
takıntı değildir belki de. belkide tamamen yaşam felsefesidir. bir konuya açıklık getirmeden susmamak. sürekli konuşmak.
Odamı dağınık bırakmam hiçbir şekilde kimse düzeltemez. Düzelttikleri zaman hiçbir eşyamı bulamam.
toz takıntısı, arabanın sürekli temiz görünmesi takıntısı, her gün duş alma takıntısı, kapıyı kilitledim mi acaba takıntısı.
böyle alışveriş merkezlerinde , mağazalarda ne bileyim elektrikçilerde gördüğüm dandik elektronik markaları uludağ sözlükte aratıyorum acaba kullanan var mı diye.
televizyonda ses ayarı yaparken sesi hep 5 ve 5'in katlarına getiriyorum.
yollardaki rögar kapaklarına basamam mesela.
saate bakınca saati tarih olarak düşünüp ne olduğunu anımsamaya çalışmak
11:28 bugün kayda değer bir şey yok.
Yanimda cips , salatalik , cekirdek gibi seyler yendiginde ortam sessiz ise eger o hart hurt sesler cekirdegin citlama sesi beni benden alir ; deli eder .
-karanlıkta uyuyamamak
-güzellik takıntısı
-bir zamanlar çok zayıf olduğum için tekrar o günlere döneceğime dair korktuğumdan birisi "zayıflamışsın" dediğinde bütün gün kafama takmam
evde ben uyurken hiç bir pencere, gaz vanası vs açık olmamalı mümkünse odaya hiç ışık girmemelidir, kapı üç ayrı yerden kilitli ve alarm devrede olmalıdır. bu sebeble evimi genel olarak serin semtlerden seçmişimdir...
faceye şöyle bir bakmadan uyumamak. aksi takdirde işim rast gitmiyor.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar