bugün

görsel
.
3 milyon 600 bin lira verip iş kurdum.
Sonuç beni hiç memnun etmedi. Burası yazlık bölge olduğu için bu aylarda işler kötü oluyor.

Yaz mevsimini bekliyorum. iyi kazandırmazsa satacağım.
iyiydin aslında.. inşallah dönersin..
- benim diyeceğimi robert anson heinlein zaten demiş.
* ne demiş?
Ne zaman bir hükümet, ya da bir cami-kilise, kölelerine, bunu okuyamazsınız, bunu göremezsiniz, bunu bilmeniz yasak dese, nedenleri ne kadar kutsal olursa olsun, sonuç zorbalık ve baskıdır.
Aklı kandırılmış bir adamı kontrol etmek için çok az bir güç gerekir.
Aksine, özgür bir insanı, aklı özgür bir insanı hiçbir kuvvet kontrol edemez. Ne işkence, ne fisyon bombaları, ne de bir başka şey. Özgür bir insanı fethedemezsiniz; yapabileceğiniz tek şey onu öldürmektir.
kafam çok güzel son günümü yaşar gibi.
Başıma bela almamışım ödüm patlıyordu nasıl halledeceğim, nasıl kurtulacağım diye, çok şükür, rahatladım...

O gerçekten bizim aramızdaki bağ kopmasın diye böyle acizce şeyler yapacağımı sandı ama görsün bakalım nasıl kopuyormuş aramızdaki bağ.

Bugün çok güzel bir gün, en az benim kadar güzel bir gün geçirirsiniz inşallah....
1 haftadır kulak ağrısından delirecegim. Hic duymuyorum. Haftanın 3 günü hastanedeyim ama gidip muayene olamıyorum.
Allahını seven antikorlar defansa gelsin.
Hissetiğim aslında nefret değil kırgınlıkmış. Kızgınlıkmış.
Kafama yapmak için koyduğum bir şey var nice zamandır.
Ne zaman yapmaya çalışsam bir engel çıkıyor.

ilkinde çıkan engel o kadar düşük olasılıklı idi ki, arkadaşlarım abdestsiz mi geziyorsun diye takılmışlardı.

Bıraktım, bir süre sonra yeniden dedim.
Çok çok düşük olasılıklı bir olayla daha kafama koyduğum şey rafa kalktı.

Sanırım kafama koyduğum o şey gerçekten hayırlı değil.
Bakalım, hayırlısı.
Koca 150 bin nüfuslu şehrin kocaman 150-200 yataklı hastanesinde tomografi makinesi bakımda olduğu için tomografi çekemediler.

Kentin özel hastanesi medline'e devredildi ve açılana dek özel hastane yok.

Napim, Adana'ya mı gideyim?
Duramıyorum.

O değil tipik belirtilere tomografi istenmesi de ilginç geldi.
çoğu yazarın gözünde hain bir canavar olduğum için ne yazarsam yazayım yine kendi bildiklerini okuyup beni canavar olarak görmeye devam edecekler. bu yüzden yazmanın da açıklamanın da bir anlamı yok. adam zaten kafasında kemikleştirmiş hakkımdaki yargısını, ne diye uğraşayım ki ? en masum sizsiniz, ben canavarım, evet.
uzun zamandan sonra sözlüğe girip bir şeyler yazmak heyecanlandırdı beni. eski dostlar eski yazılar, eski duygular her şey yerli yerinde, ne zaman gidip dönsem de hep olduğu gibi buluyorum burayı. çoook şey oluyor hayatta. çoook şey değişti değişiyor. burası hep aynı. ne yalan söyleyeyim aile evine benziyor bir hafta sonra nefret edeceğimi bile bile sevgiyle dönüyorum buraya hep.
O kadar keyifliyim ki şu an.

3 aya yakın bir zamandır, 30 Aralık 2023’ten beri bugün gelmiş olan telefonu bekliyordum. Karşımdaki eriyiş, yok oluş, paranın her şey demek olmadığını karşımdaki tarafa hissettirebilmek ve dimdik durabilmek müthiş bir duygu *

Hele ki ‘bizim şartlarımız bunlar eğer sizin için de uygunsa çalışırız’ diyebilmek beni öyle rahatlattırdı ki. Döngüyü kırdım sonunda. Aferin bana.
fiziki yorgunluktan ziyade mental olarak yorgunum. iş,aşk,arkadaş herkes yorucu.herkes kendi çöpünü karşısındakine boşaltıyor.yıprandım.

mentalim kuvvetli diye hakettiğim anlamına gelmiyor bazı şeyleri üzülüyoruz.
bu güzel günde moralimi bozmayacağım asla.
Ben anlamıyorum bu seçim sürecinde insanların adaylardan bu kadar talepkar olmasını.
Zaten seçim sürecinde çok fazla para harcanıyor, işi bir kenara bırakıp buna odaklanıyorsun bir de insanlar sanki sen mecburmuşsun yapmaya gibi şunu al bunu al. Ona yemek ısmarla, onun şu ihtiyacı var. Ya da adam kendisi sürekli darlıyor. Bana bunu al diye.
Abi mevcut başkandan, muhtardan isteyin bütçe varsa onda var şuan. Ay delireceğim artık ben her gün bu telefonlardan. Allahım o kadar sıkışmış bunalmış hissediyorum ki gerçekten delireceğim artık ben.
Hiçbir şeye tahammülüm yok psikolojim şu süreçte bitti artık.
Dayanamıyorum gerçekten.
Kış yaşamadan yaz geldi. Gökyüzü pırıl pırıl hava mis. Gecmise degil gelecege bakıyorum icim huzur dolu. Mutluyum. Ve suan kıbrıs tatlısı yapıyorum. Oh mis.
şu hayatta çok şükür her şeyim var ama kendimi çok yalnız hissediyorum.
insanlar yaşamayı ölmemek sanıyorlar ve işin Tuhaf yanı, sanırım çoğu şey bu yüzden.
çoğu kişi anlamayacağı ya da anlamamakta ısrar edeceği için büyük bölümü içe atılan şeylerdir.
Bugün yurtdışındaki bir iş için ingilizce sınavına girecektim online olarak. Haftalardır ailemin en sakin olduğu, uyuduğu saat olan 23.30 ta başlattım sınavı . Zaten sorulara cevap süresi 20 saniye. Derken 20. Soruya geldiğimde babamın bağırarak bir şeyler sorması üzerine cevap vermek durumunda kalmam ve arada biraz zaman geçmesinden dolayı 2 tane soruyu yanlış işaretlemeem ve sınav esnasında çekilen fotoğraflar arasında yana bakarken fotoğrafım olması münasebetiyle muhtemelen red alacağım... Ben kendime hayat kurmaya çalışırken ailemin benim hayatımı s.kmesi bilmem kaçıncı kez oldu . Normal zamanlarında yapmadıkları şeyi ne zaman benim için önemli bir şey olsa o zaman yapmaları beni yoruyor.
-benim eski esimi hatırlatan seylere ihtiyacım yok.
zaten bosanma depresyonunu atlatmak 7-8 senemi aldı.
bir sekilde cok iyi bir iliskimiz olsaydı zaten su an yanımda olurdu.

-benim ekonomik olarak sıkıntılı donemlerimi cangır cangır yuzume vuran hatıralara ihtiyacım yok. zaten yasarken yeterince zordu. temcit pilavı gibi durmadan onume getirmeniz enerjimi dusuruyor.

-benim tacizcisiyle tecavuzcusuyle cinsel istismarcısıyla dayakcısıyla cok muhattap olmaya ihtiyacım yok. bazen sizden tiksiniyorum. cani gaddarlar ve sadistler oldugunuzu dusunuyorum.

tesekkurler. istiklal marsı. kapanıs.
Erkek arkadaşım, telefonda konuşurken ve mesajlaşırken bir sorun çıktığında biraz tepki veriyor. Sigarasızlık falan deyip geçiyorum. Yüzyüze geldiğimizdeyse telefonda aslan kesilen adam neredeyse miyavlayacak hale geliyor.

Bunun nedeni benim. Telefondayken ve mesajlaşırken olduğumdan çok daha şefkatli davranıyorum. Yüzyüze geldiğimizde soğuk, mağrur, iğneleyici bir tipe dönüşüyorum. Ve o da ona göre şekil alıyor.

ikincisi olmaktan gurur duymuyorum birazcık mizaç meselesi. Ancak ikincisi mi olmam gerekiyor, hizaya gel diye be adam.
Ara ara Benim oğlanın fotoğraflarına bakıyorum. Uyutmadığı gece nasıl dellendirmişti beni hiperaktif kerata. Ama cin gibi de akıllı ne zaman susup uslu duracağını da biliyordu. Ömrü de aklı gibi uzun olsun oğlumun.