bugün

keşke makyaj yapmadan da güzel olmanın bi yolu olsaydı.bi sürü paralar akıtmadan.
Modernlik bira içmek değildir. Modernlik bira içene laf etmek hakkının kendinde olmadığını görebilmektir. isteyen afişini yaptırıp apartmana asar. Karışamazsınız. Sizin haklarınızı ihlal etmediği sürece hiç kimseye hiçbir şekilde karışamazsınız. Göremediğiniz şey bu. Yoksa kimse savunmuyor; çıplaklık, içki kumar karı kız modernliktir diye.
Bu sene hayatımdaki en umursamaz erkeği tanıdım. Sadece kendini umursayan böyle bir insan görmedim daha önce. Daha akşam seviyorum diyip gecesine mesajla ayrılan, sanki hiçbir anımız olmamış gibi hiçbir sey olmamis gibi davranan, sonrasında aslında başka bir kızla mesajlastiğini ogrendigim biriydi by kişi. Bir aralar burada trolluk yapiyordu. Hatta iliskimiz hakkinda bile trolluk yapiyordu. Yazdığı entryleri okudum sürekli ve aslında nasıl bir insan olduğunu gördüm. Sonra ne mi oldu? daralti geldi beyfendiye. Umarım burada yazdığım her şeyi okur. Gecen yazdigim "cok guzel guluyorsun ama yapabilecegim bir sey yok." entry si sana degildi. Senden daha adam olan biri icindi. Senin gülüşün tatli falan değil artik. Onceden tanidigim birinin tanidik bir gülüşü.
bu sözlük için çok saf ve masum olduğumu düşünüyorum onun için gidip içimdeki pollyanna'yla rus ruleti oynayacağım, kazanan yarım kilo iran hurmasını kazanır.
iyi bir müessese kapısından anlaşılır. bir müessese için kapı çok önemlidir. kimse kapıyı önemsemez ama kapı çok önemlidir. düşünsene, açık bir kapı yüzünden hastalanıp yatağa düşebilir insan. yatağa düşmesi demek işe gidememesi demek. milli servetin heba olması demek.
Az evvel odamda uyumaya hazırlanırken bir tıkırtı duydum ve bunun cekirge oldugunu kabullenmek istemesem de biliyordum. Yeryuzunde en cok korktugum seydir cekirge ve tiksinirim de. Yastıgımı kaptıgım gibi salona kactım burada uyuyacagım. Su an aklımdan gecen tek sey umarım salonda da yokturlar yoksa atarım kendimi balkondan. Sizden nefret ediyorum korkunc öcü cekirgeler.
Yeğenim beni çok özlemiş, biz de kaldı. Örümcek mi ne görmüş çok korkuyor ve bu yüzden biz beraber uyuyoruz. Benim için dünyanın en güzel uyuyuşu olacak galiba. Yıllardır yalvarıyorum kerataya kabul etmiyordu meğer korkması lazımmış.
modlar kendilerine dayılananları silip kuralları ihlal edenleri silmiyorlarsa beyinlerinde ağır bir sorun vardır.
(bkz: dini aşağılayan entryler/#39640471)

her sözlüğü, her mecrayı gördüm, sözlüğe dayılananlarla tartışmak sözlüğe kazandırır, hele ki o tartışmayı herhangi bir taraf kazanıyorsa değmeyin zall'ın cüzdanına... *
ama eğer dayılanan uçuruluyorsa, ayrım ve haksızlık varsa, kendini dünyanın merkezi sanan birkaç denyo hariç herkes için sözlük ilgi çekiciliğini büyük ölçüde kaybeder, millet kaçar, ziyaretçi sayısı düşer.

yani kendi topuğuna sıkmış olur sözlük.
Daha geçen bayram beraber mezarlık ziyaretine gittiğim canımdan çok sevdiğim birinin şimdi mezarına ziyarete gitmek çok zoruma gitti. 133 gündür ben de ölüyüm beni de ziyarete gelmeliler bugün insanlar.
Şimdi biz neyiz?
Artik hiçbir şey içime işlemiyor. Galiba içimi kaybettim. Stres ve keder kezzaptan daha beter.
Kim bilebilirdi?
Biraz önce mezarlıktan geldim. Geçen bayram "yarın ararim ya " dediğim halamı o gece kalp krizinden kaybettim. Bir daha hiç arayamadim. O zaman aramadigim halama bu sefer ellerimde çiçeklerle gittim. Ne yaparsam yapayım o pişmanlıktan kurtulamıyorum. Keşke be keşke arasaydım. Siz siz olun sevdiklerinize geç kalmayın. Geç kalinmisligin telafisi olmuyor...
Bir şeyi hayatın her noktasında bıkmadan yapmak dünyanın en güzel eylemi.
hayatta bazı şeyler sadece pişman olalım diye var.
ilk yalanımız.
ilk aldanışımız.
ilk aldatışımız.
ilk dövmemiz.
ilk sevişimiz.
ilk gidişimiz.
ilk git deyişimiz.
dünyanın ördüğü duvarlar ve koyduğu sınırlar yüzünden "birey" gibi hissedememekten sıkıldım.

gelecek kaygısı yaşarken tüm sorumluluklarımdan tiksinmekten sıkıldım.

yaşadığım ülkenin insanlarının vizyonsuzluğundan, körlüğünden, anti idealistliğinden sıkıldım.

hayatımdaki çoğu şeyden sıkılmış olmaktan sıkıldım.
Ramazanın son günü.
Bi değişik hissediyorum. Ne kadar da hızlı geçti diyorum bu ay kendi kendime.
Ve biliyorum ki yarın sabah da kendimi Bi süre oruçlu zannedicem.
görsel
Keşke şu karanlıkta tek ışık kaynağı olan sinekleri de ekranda ss'leyebilseydim. Hatta klavyede onlara basmamak işin özen gösteriyorum.
görsel
görsel
Peşinden koştuğu herşeyin bir zaman sonra eşiğinden kaçıyormuş insan,öyle dediler.
Karanlık olmadan yıldızları göremiyormuş insan.
Bu bayram da bir sürü trafik kazaları, ölen insanlar göreceğiz haberlerde.
Şuan bayram için heyecanlanıp,sabah bayram namazına gidecek olup, belkide şeker toplamak için heyecanla bekleyen kaç çocuk
Ve kaç aile ölecek bu bayram?
Biz de içinde mi olacağız diye düşünüyorum bazen.
şu sözlükte kavga etmeyin artık yeter la.
Samina mina ee eh waka waka ee eh

Evet bu kadar teşekkürler.