bugün

Sabaha kadar dizi izleyeceğim galiba. Sabah 6 da kalkmam gerek. Zombi gibi olacağım uyumadan okula giderek.
1 13456 1345 1236 15 1 134561345

bunu söylemek istiyorum. hadi çözün bakalım.
görsel
Bir muhabbet kuşu kadar eğlenebiliyor muyuz bulunduğumuz durum içerisinde?
Ortamını umursamadan hala aynalı salıncağında sallanmaya devam eden bir kuş kadar mutlu değil miyiz?
Geçen her gün sensizlik haneme yazılıyor.
Hayat çok zor. Geçen her saniye ve dakika nefes almanızı ve konuşmanızı daha çok zorlaştırıyor. Omuzunuz'da taşıdığınız sorumluluklar ve yükler daha çok artıyor. Fakat o zirveye çıktıktan sonra çektiğiniz onca çilenin ve mücadeleniz size onur ve gurur veren bir hissiyata kavuşturuyor. O yüzden asla pes etmeyin ve yolunuza devam edin.
her sabah kapımda biriken mutluluk kırıntılarını süpürür, kederin duvarlarıma ördüğü ağları resmederim.
şerefli yalnızlığı, şerefsiz insanlara yeğlerim.
kibirden, nefretten, korkudan da tevazudan, aşktan, cesaretten de hazzetmedim hiç.
çünkü ikiyüzlüydü hepsi.
aynaya baktığımda hiçbir şey görmüyorum.
hayat kalp atışı kadar hafif, nefes kadar görünmez.
Hala seni seviyorum. 2 yıl önce hayatıma girdin hemen çıktın ama aklım hala sende hala sende anlamıyorum kendimi.
aslında çok fazla söylenecek şey var sözlük. bundan baya baya önce, 'sanal aşk' başlığına bi entry girmiştim. işte bulaşmayın vs vs. işte bunları diyen adam, 1 sene aradan sonra tekrar bulaştı bu aşka be sözlük. ve gene de sevgi hatsafhada. onunla sevgimizi paylaştık. yeri geldi arkadaş, yeri geldi karı koca, yeri geldi sevgili. her türlü şeyleri paylaştık birbirimizle. ve ben onu çok seviyorum. bence o da beni seviyor. çünki sevmeseydi, bana özel şeylerini, önemli şeylerini paylaşmazdı, veya da benimle dakikalarca telefonda konuşmazdı. şu an aramız bozuk, ve beni bırakmasından korkuyorum be sözlük. sizce ne yapayım? yol yakınken vaz mı geçeyim unutmaya mı çalışayım, yoksa ölümüne sevip değer mi vereyim?

not : yol yakınken dedim de, artık hiç yol yakın değil be sözlük. boynuz kulağı aştı. atı alan ise de, üsküdar'ı çoktan geçti.

edit : arkadaş kalmak istedi.
edit v2 : whatsapp'tan tamamen engelledi. artık her şey bitti.
yaşadığımız bu dünya ruhlarımızın cehennemiyse?
Yaklaşık iki saat önce sözlüğe girdim ve sol framde Emin Çapa başlığını göründüm. Tabii ki hemen açtım ve bir yazarımızın paylaştığı linke tıklayarak 45 dakikalık bir video izledim. Emin çapa’ya bir kez daha hayran oldum. Bu video sayesinde kendi alanım dışında 3-4 tane kitap sipariş ettim. Benim için verimli bir sözlük akşamı oldu. Her şeye rağmen iyi ki varsın ulu sözlük.
Sikicem ha böyle işi...
ne söyleyeyim canınızın sağlığı.
sıradan insanlar yönetebilecekleri büyüklükler, yönetebilecekleri bir eş, yönetebilecekleri bir iş, yönetebilecekleri gruplar isterler. bazıları çok başarılı yöneticiler de olurlar. lider vasıflı insanlar ise endişe duymaz, her türlü soruna çözüm bulabilir, sağlıklı plan yapabilir ve bulunduğu ortamın öncüsü olurlar. Sonra bu insanları iyi bir eş, iyi bir baba, dünya lideri bir başkomutan olarak isimlendiririz.
i hate all of you but i get bored when i'm alone.
Bugün kardeşim(10) parkta tek başına oynamaya çıkmıştı.
O çıktıktan bir süre sonra bende markete çıkmak üzere parktan geçtim.
Marketten en sevdiğimiz yiyeceği alıcaktım.
Sonra onu Bi an parkta göremedim.
Her yere baktım bulamadım. Başka bir parka gittim yine yoktu.
O an aklımdan her türlü şey geçiyordu.
Aklımda bir sürü şey tasarlamıştım bile.
Daha sonra tekrar aynı parka bakmaya geldiğimde arkadaşıyla orada oynadığını gördüm.
O anki rahatlama çok müthiş bir şeydi. Onu görür görmez sarıldım. Sanki tüm yük üstümden alınmış gibiydi.
Abartmış mıydım bilmiyorum.
Onu bulamadığımda dünyalık gözümde hiç birşey görünmüyordu.
En son markete gidip alacağımı aldıktan sonra anladım ki tüm bu şeylerin, onunla birlikte, sevdiklerimle birlikte yiyerek lezzetlerini alabiliyormuşuz.
Onlar varken değil de yokken değerlerini bir kez daha anlıyormuşuz.
karnımın sürekli ağrımayı bırakması için karnımın dilinden anlayıp "karınca" kararınca söylemek isterdim bu derdimi.
Baksana kaybolmuşsunuz aranıyorsunuz.
ipiniz kopmuş sonunuz boşluk.
görsel
Az önce oturduğum koltuğun kenarından halının üstüne doğru bir çakmak düştü. Kime ait olduğunu bilen yok annem sen sigara mi içiyorsun nerden çıktı bu diyor. Ciddi ortamlarda salak salak gülme huyum var kahkaha atmaktan kendimi savunamadim daha da ikna oldu. şu an herkesin gözünde potansiyel içiciyim aq.

Niye böyle şeyler benim başıma geliyor? bu çakmak nerden çıktı? allahım çıldırıyorum sgdjfk.
Artik kimseye güvenmiyorum kendimden başka.
Eskiden, çok değil 7-8 sene önceye kadar insanlar birbirleri hakkında düşüncelerini rahatlıkla ifade edebilir, yeri gelir sert eleştiriler yapabilirdi. Şimdi ben bir arkadaşıma ne güzel olmuşsun bugün desem, yaptığın paylaşım çok hoşuma gitti desem acaba kendisini taciz ediyorum şeklinde düşünür mü diye endişe yaşıyorum. Yaptığı bir yorum hakkında sırf yanlış anlar diye eleştiride bulunamayıp göremediği açıyı görmesine vesile olamıyorum.

Gölgemizden korkar olduk.
fallarda bile çıktın haziran ortalarında dönüyormuşsun.
Hadi bakalım uyuyun artık. iyi geceler.
görsel
güncel Önemli Başlıklar