(bkz: rüyada sürekli ceset görmek)
(bkz: folloşa dönmüş bir bilinçaltı ve psikopat rüyalar)
fazıl say ile metroda giderken onun aldığı cezayı tartışıyorduk.
cok uzun zaman gördügüm bir rüya ve bayagi korkutmustu beni
Evdeydim gözlerim aciyordu avusturuyordum sürekli sonra büyük odaya girdim, karanlikti. Aynaya baktim gözlerim birden simsiyah oldu beyazlari bile simsiyah oldu. Bagirmaya basladim sonra gözlerim ters döndü bembeyaz oldu bu defa. Sonra ödüm kopmus bi sekilde uyandim. babamin yanina gittim öyle uyudum.
Cok korkunctu. vallahi.
aylar öncesinde gördüğüm bir rüyaydı, gece saatleri kalabalık bir yerde yürürken bir camii' nin yanından geçiyordum ve birden o kalabalık topluluk kayboldu. koca cadde bomboştu ve gökyüzünde bir rahle belirdi.o esnada caddeden bir karartı hızla önümden geçerek ' yeni, eski olur '' dedi ve kayboldu karanlıkta. gökten gelen ses Müddessir Suresi'ni okumaya başladı hızlı bi biçimde. okuduktan sonra kaybolan o karartı hızlı bir şekilde yanımdan geçerek '' eski olan yenilenir '' diyerek kayboldu. gökteki ses bu sefer nur suresini okudu. okuma bittikten sonra gökteki rahle kayboldu ve herşey eski haline döçndü benimde rüyam bitti.
aşırı yemek yiyerek ve üstü açık uyularak görülen rüyalar. Tabi bu rüyalar biraz bilinçaltına ve hayalgücünede bağlıdır.
yeni uyandım 2 saat falan uyudum. rüyam acayipti bilmiyorum supernatural etkisinde mi kaldım. bir yer vardı pek hatırlamıyordum, bazı insanların davranışlarından kıllanmıştım, tuhaftı insanlara ait özellikleri yoktu. gülmüyordu, konuşmuyolardı vs. daha sonra ben içimden nas suresi okudum bunlardan birkaç tanesi ben okuyunca rahatsız oldu ve etrafına bakınmaya başladılar, bundan sonra ben tırstım tam hatırlamıyorum ama heralde saklandım sonra da uyandım.
rüyamda annemin üvey kardeşlerinin adana'da yaşadığı evdeyiz.
evin önünden tren geçiyor diye hatırlıyorum, gerçekten var mı bilemem.
belediye geliyor bu evi yıkacağız kentsel dönüşüm var diyor.
nası olur kentsel dönüşüm sadece istanbul'da var diyorum. burası da istanbul artık, biz değiştirdik kendimizi biz de istanbuluz diyorlar.
olur mu öyle şey diyorum. kızıyorlar bana.
sonra o tren garında tren beklerken büyük bir televizyonda adana valisini görüyorum.
bize adana diyen geri zekalı siktirsin gitsin, artık biz de istanbuluz. adana öldü diyor.
üzülüyorum, adana valisi beni nereden tanıyor diyorum. tren bana cevap veriyor ama onu anlamadan uyanıyorum.
Aslan öldürüyordum. Kocaman bir duvar üzerinde duruyordum. Aşağıdan aslanın biri duvara tırmanıp üzerime atlıyordu. Tam zıpladıgı anda, havadayken tekme atıp düşük sürtünme kuvvetinin de etkisiyle tekrar aşağıya atıyordum. Bu böyle bir kaç kez devam ettikten sonra, en son uçan tekmenin kralını aslanın boynunun orta yerine kapatıyordum. Aslan tekrar düşüyordu ama bu sefer boynunun üzerine düştüğü için tekrar kalkmak nasip olmuyordu. Daha sonra arkadaşlarının öldüğünü gören diğer aslanlar üzerime saldırıyordu. Her taraftan bir sürü orospu çocuğu aslan üzerime saldırıyordu. Tamamdır bu sefer yedim diye düşünürken, rüyamda aslanların terbiyecisi olduğunu anladığım iki kişi gelip aslanları durduruyordu. Uyanıp hemen yorumuna baktım. Düşmanlarımı alt edeceğime delaletmiş. Bu da demektir ki önce bir düşman bulmam lazım.
sucuklu yumurta.

Olum aç yatmıştım ondan heralde.
hep metro istasyonları vardır. ama ortam hep karanlıktır ve ben rüyanın sonunda yer yüzüne çıkarım. bu rüyayı çok görüyorum, allah hayırlara çıkarsın ne diyeyim.
dün akşam üzeri gördüm, koşturuyordum mezarlığın içerisinde bir akşam vakti..
rüyamda annem ameliyata giriyor fakat kan kaybını durduramıyorlar ve vefat ediyor*. ben de hıçkıra hıçkıra ağlıyorum, nefes bile alamıyorum neredeyse. hayatım boyunca ben ne böyle ağladım ne de ağlayanı gördüm öyle deyim.

Her neyse bir anda birşeyler oluyor uyanıyorum. Oh be rüyaymış diyerekten yataktan kalkıyorum. Yüzümle birlikte yastık ta sırılsıklam. Hemen annemin yanına koşup sarılıyorum ama ortada yine bir acayiplik, Annemde de tuhaf bir hal var. Ben tam o duruma anlam vermeye çalışırken telefonun alarmı çalıyor ve rüya daha da boka sarmadan uyanıyorum neyseki*.

(bkz: rüya içinde rüya gördüm uyan uyan bitmiyordu)*
dava dosyası ıncelıyordum.
rüyamda örgüt lideri olmuştum, şebnem ferahın bir şarkısı eşliğinde konuşma yapıyordum. sonra gençler konuşmamdan etkilenmiş gaza gelmişler baya, kimlikleri ifşa olmuş,tutuklanmışlar, şebnem ferah gelmiş bana kızıyordu insanları bu kadar gaza getirme diye. **
yıl 1999, aylardan kasım. soğuk bir sonbahar akşamında yorganımın altına girip derin bir uykuya daldım. rüyamda evimin balkonunda çayımı yudumlarken birden gökyüzünden gemiler, uçaklar, otomobiller yere düşmeye başladı. ben ne olduğunu çözmeye çalışırken babam yanıma geldi ve hiçbir şey söylemeden beni tutup sokağa çıkardı. babam beni ve kardeşimi elimden tutmuş, hiç koşmadığı kadar hızlı koşuyordu. etraf mahşer yeri gibiydi, düşen gemiler, uçaklar yanmış, binalar harabeye dönmüştü. babam koşmaya devam ederken birden vücudum buz tuttu. ellerimi, ayaklarımı hatta ağzımı bile kıpırdatamıyordum. babam benim kas katı kesildiğimi fark etmemiş, koşmaya devam ediyordu. arkalarından çaresizce bakıyordum... birden uyandım, kıçımı örtüp rüyaya devam ettim...
Doktora gidiyorum psikolog gibi bana rahatsızlığın ne diyor. Bende rüya göremiyorum diyorum. Bana nasıl göremezsin la diyerek dövmeye başlıyor. Ben bir anda süper güçlere sahip oluyorum. Ona sinirlenip dünyayı güneşe atmayı düşünüyorum sonra saçma geliyo koskoca dünyayı atmak. Güneşi dünya ya attım. Uyandım.
serdar ortaç konserindeydim. elimde bas gitar vardı ve şarkılarına basla eşlik ediyordum.
şarkıların notalarını falan çıkarmaya çalışıyordum

tüm şarkılarınız birbirine benziyor diyen birine "zaten 7 tane nota var benzer tabi" benzeri bir şey dediğini hatırlayıp diyez ve bemolleri eledim ve normal do re mi den tutturmuştum. muhtemelen serdar ortaç şarkısı değildi o an rüyada duyduğum ama böyle de tuhaf bi rüyaydı.
aquaparkta evleniyodum. kaydıraktan kayarken imza atıyoduk falan. fantezi işte.
roberto baggio ve mustafa sarp'ı juventusta beraber top oynarken görmek.
yaklaşık 1 yıl önce sevgilimi rüyamda katil olarak görmüştüm farklı bir bilinç altım var sanırım.
'ettehıyyatülü maydanozlu et' yapmıştı annem. çok güzel olmuştu.
yaklaşık 7-8 yıl önce duyduğum "odada dolabın içinde" sözü. ulan bunca yıl geçti aklıma her geldiğinde -eğer kendi evimdeysem- dolaplara bakarım sanki ilahi bir mesajmış ve ben inanılmaz bir şey bulacakmışım gibi.
(#16081936)
(#16420691)
4-7 yaş arasında he ramazanda davulcunun sesini duymamla birlikte gördüğüm rüyadır. neden böyle bir koşullanmaya girdiğimi inanın bilmiyorum ama her davul sesini duyduğumda gördüğüm rüya,

boş bir arazide yürürken biranda kepçe ve kamyonlar beni ezmek için kovalamaya başlıyor. arazi boş kaçacak veya saklanacak yerde yok. her seferinde gördüğüm bu rüyadan çığlıkla uyandım. abartmıyorum.